OZZ a její práva v zaměstnání

Od: Datum: 11.02.16 19:17 odpovědí: 3 změna: 11.02.16 20:10

Dobrý den,

jsem osobou zdravotně znevýhodněnou. V zaměstnání pracuji v kolektivu kde nemáme žádnou jinou osobu se zdravotními problémy. Chtěla jsem se zeptat, zda mne může zaměstnavatel hodnotit a srovnávat v rychlosti práci, s mými kolegyněmi, které jsou zdravotně v pořádku. Neustále musím poslouchat nestiháte, jste pomalá měla byste stihnout udělat více práce atd. Práce je fyzicky náročná se zvedáním různě těžkých břemen a právě kvůli břemenům jsem dostala statut OZZ, jelikož musím břemena zvedat s opatrností /těžká oční vada/.Děkuji Vám za odpověď a přeji pěkný den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.16 20:02
avatar

V souladu s novelou zákona o zaměstanostii a souvisejících zákonů je od 1. Ledna 2015 znovu zavedena kategorie osob zdravotně znevýhodněných. Jestliže jste tento status získala, tak zaměstnavatel si vás může započítat v rámci tzv. náhradního plnění a stejně tak získat příspěvek na vaše zaměstnávání.Jestli vám pomalost vytýká šéf, tak bych ho na to upozornila.Možná vám potom dá pokoj;) Zaměstnávat OZZ je totiž pro něj výhodné. A jestli vám to vytýkají kolegyně, vědí vůbec o vašem zdravotním omezení?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.16 20:05
avatar

Řekl bych, že z hlediska paragrafů na tebe zaměstnavatel vůbec nemusí brát žádné ohledy, snad jen z hlediska morálního by mohl, ale který by to udělal. Ono nestačí, že mu tvůj status OZZ šetří peníze,(a né málo), ještě tě bude honit a srovnávat pracovní výkony se zdravými spolupracovníky. Je to někdy hrůza jak se lidi chovají. Tady je o tom něco napsáno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 11.02.16 20:10

Janulko, je po vás tato práce vůbec vhodná? Vím, moc si vybírat nemůžete. Nevím jak jste hodnocena, zda hodinově nebo od kusu nebo? Pokud očividně vyrobíte méně kusů než kolegyně, tak nemůžete mít stejný plat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.