Hledat ztracenou peněženku?

Od: Datum: 11.02.16 10:21 odpovědí: 21 změna: 23.02.16 22:44

Před pár dny jsem si pitomec položil pár věcí včetně peněženky ve které byly všechny doklady na střechu auta. Nevím proč tam stále něco pokládám, když to vždycky dopadne nějak takhle.

Zjistil jsem to celkem brzo, takže jsem se ihned vydal pátrat. Pátrání bylo neúspěšné. Vzhledem k povaze mé jízdy jsem předpokládal, že se to na střeše může udržet max. pár stovek metrů. Druhý den jsem ale při projíždění křižovatky začal poznávat své rozježděné věci. Nemohl jsem uvěřit tomu, že to na střeše vydrželo asi 5 km. Nicméně - křižovatku jsem prošel, posbíral si svých 5 švstek, které jsem mohl vyhodit, jak to bylo rozježděné, ale to nejdůležitější jsem něnašel. Ok - někdo musel zastavit a peněženku sebrat. Modlím se tedy, že jí někdo vrátí. Bohužel se tak zatím nestalo a asi už ani nestane. Mám však stále výčitky svědomí, že jsem pro nalezení neudělal víc. Všichni mi radili, abych prošel příkopy a odpadkové koše. Částečně jsem to udělal, ale jelikož peněženka ležela v křižovatce, musel ji vzít někdo z auta a z toho mi vyplývá, že pokud si to někdo vzal do auta aby si vzal peníze a zbytek zahodil, mohl tak učinit opravdu kdekoli, i stovky kilometrů. Mám chuť jít stále hledat, ale když se někam vydám, připadá mi to jako hledat jehlu v pořádné kupě sena. Maslíte si, že člověk, který se peněženku nerozhodne vrátit, tak jí vyhodí do odpoadkového koše nebo ji jen tak někde pohodí. Dá se říci, co je pravděpodobnější, abych mohl trochu snížit okruh hledání?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 11.02.16 10:33

Pokud tam byly doklady, nahlašte okamžitě jejich ztrátu na PČR. Případně zablokujte platební karty. S peněženkou se rozlučte a řešte nové doklady.

doplněno 11.02.16 10:54:

vidíte - a já to tam nahlásím... http://aplikace.mvcr.cz/neplatne-doklady/

Pokud se někdy dělají podvody na odcizený OP, než úřad dá vědět této webovce, budete mít několik falešných úvěrů...

doplněno 11.02.16 11:10:

No vidíte - já když ztratím OP (nebo mne okradou o peněženku s doklady), zavolám na 158 a mám nahraný hovor, že jsem od toho času již nemohl manipulovat s OP a případné smlouvy na danou OP sjednané jsou tedy neplatné. Když zavolám v pátek večer - 22 hod, nebudu mít prodlevu do pondělního rána...

Bez ohledu na "znuděného policistu" - je to prevence před trestným činem.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.02.16 10:44

Ztráta dokladů se na PČR nehlásí!

Ztrátu OP nahlásit na místně příslušný úřad, ztrátu řp na odbor dopravy atd.. Ne případně, ale ihned zablokujte platební karty, pokud jste tak již neučinil.

doplněno 11.02.16 11:04:

Správu evidence obyvatel mají na starosti obce s rozšířenou působností, takže pokud to nahlásíte na policii, ve většině případů si to po dlouhém čekání otrávený příslušník zapíše do knihy a odkáže vás na obec. Pokud to s vámi sepíše, tak pak vyrozumívá obecní úřad s rozšířenou působností.

Takže z toho vyplývá, pokud chci, aby to co nejdéle trvalo a můj ztracený OP byl co nejdéle veden jako platný, tak zbytečně obejdu pár institucí. Pokud chci mít svůj OP v evidencích co nejdříve zneplatněný, jdu ihned na obecní úřad.

doplněno 11.02.16 11:24:

To, že zavoláte na 158, že jste v pohodě je váš mylný názor! Váš OP je platný dokud není v evidencích zneplatněn a nějaký hovor at už na 158ku či 156 ku nebo na obecní úřad by vám ve finále byl k ničemu. Na druhou stranu vám ve finále bude k ničemu i protokol od policie. Zde jeden z mnoha případů:

http://www.tyden.cz/rubriky/d…-s-cizimi-doklady_320137.html

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 11.02.16 11:05

Ztrátu dokladů jsme před půl rokem ( v úterý) hlásili na policii. Ti pak údaně vyrozumí příslušné úřady. O den později při vyřizování nového ŘP tuto informaci již měli v počítači.

Ale na toto info se tazatel neptal. Omlouvám se.

Datum: 11.02.16 19:51

A když ztratíte občanku v pátek večer?

Od: buss®
Datum: 11.02.16 11:24

Ptal jse se na obci na ztráty a nálezy? Někdy vyberou jen prachy a peněženku pohodí (ženě ji dali na lávku na zastávce busu), chrání se tak většímu trestu.

Datum: 11.02.16 19:23

To jsem samozřejmě udělal.

Datum: 11.02.16 12:02

mně před pár lety ukradli peněženku z tašky, vybrali peníze a zbytek vyhodili do odpadkového koše - našel se dobrodinec, který ji vytáhl, našel mě a peněženku s OP a kartami předal - už jsem to ovšem měla všecko zablokované... takže jedině tak, hledat nemá cenu, hlavně karty zablokovat a vyřídit si nové doklady, nic jiného dělat nemůžete

Datum: 11.02.16 13:06

frame, to vás lituji, je to nemilé,ale hodila bych to za hlavu,najítí prázdné peněženky je pravděpodobnost tak mizivá, jak jste správně napsal, je to jak hledat jehlu v kupce sena:-D. Ten, kdo peněženku objevil a vybral z ní peníze měl tolik možností se jí zbavit a nemusel to udělat hned. Pokud byl autem mohl ji cestou příležitostně hodit do vody, nebo do kontejneru, pohodit ji v lese..atd.Spíš zavčas zablokujte veškeré kreditky a nahlašte ztrátu OP, pokud to jsou věci, které jste nenašel mezi posbíranými.Jediná poslední naděje je, že by se vám poctivý nálezce ozval sám, pokud by v peněžence nalezl nějaký kontakt na vás.Ale při české nátuře tomu moc nevěřím. I když vyjímka potvrzuje pravidlo.

Máte to poučení pro příště.Nepokládat nic na střechu auta !

Datum: 11.02.16 15:51

Byl jsem osobně na Policii ČR, kde si zapsali všechny informace a řekli mi, že to bude zapsáno v nějaké evidenci, abych byl kryt proti zneužití. To bylo v pondělí. Podle odkazu "jmlc" můj OP není veden jako neplatný doklad. Pár dní před ztrátou jsem ho oskenovábal, tak znám i jeho číslo. Volal jsem tedy na úřad vydavající OP, ale už to dnes nikdo nebere. Achjo.

Jinak moc děkuji

Datum: 11.02.16 16:51

JEDNOU JSEM UVIDĚL PENĚŽENKU na silnici, tak jsem zastavil a vrátil se. Bylo v ní vše kromě peněz. Přemýšlel jsem, zda peněženku vrátit přímo na adresu z občanky, ale jelikož ji mohl někdo přede mnou vybrat, donesl jsem ji na městský úřad a vhodil do takové bedny - ztráty a nálezy, kde to bylo beze svědků.

doplněno 11.02.16 16:56:

jo a dvakrát jsem taky vezl peněženku na střeše. poprvní asi dvacet metrů, než na mě na křižovatce zabouchal nějaký voják. Podruhé kámošovu i s mobilem. Pracovali jsme pro tesco a prohlíželi plány, on si dal na střech peněženku i nový mobil za 15ltrů a jeli jsme na oběd. Chtěl zaplatit a peněženku nenašel a mobil taky ne. Vyletěli jsme ven, mobil byl na střeše pod tím nosníkem a jelikož to bylo na místě kde chodilo mnoho lidí, nikdo si ho na černé střeše nevšiml. Peněženku jsme bohužel nenašli, nechal si zablokovat karty, tehdá ho to stálo dva tisíce, ale peněženku našel nějaký pán, takže ji vrátil a nic nechtěl.

Datum: 11.02.16 17:09

Tento blbý zvyk jsem měl také, jestli vás to potěší. Bylo to za hluboké totality a my jsme s kamarády natáhli asi stometrový kabel od jednoho domu do lesa a tam jsme udělali noční pařbu. Zesilovače, gramofony a desky. Desky sháněné po burzách za "asistence" VB. Dnes pro mládež nepředstavitelné (protože je dnes k sehnání všechno), pro nás tenkrát poklady vyvážené zlatem. Nazareth, Sparks, Deep Purple, Suzi atd atd. Pařba dopadla dobře, VB nepřijela a my se nad ránem rozjeli domů. Odemykal jsem auto (plný ruce), sedl a odjel. Po padesáti kilometrech jsem zjistil tu hrůzu. Vrátil se, byly taky rozježděný. Prostě se to stává, dnes by to nebyla žádná škoda, tenkrát to bylo tak za půlroční výplatu.

Od: marketka
Datum: 11.02.16 17:12

Kdyby vám tu peněženku chtěl někdo vrátit, tak vám ji do pár dnů pošle poštou (nejspíš asi bez peněz), nicméně pro vlastní bezpečí jste měl hned nahlásit ztrátu OP buď na obecní úřad, nebo na policii (je to jedno, zda to nahlásíte na úřad nebo PČR - policie i úřad mají propojený systém) a platební karty samozřejmě zablokovat.

doplněno 11.02.16 19:34:

@danys: Já nevím, proč se vy vždycky snažíte cizí rady nějak relativizovat nebo shazovat a děláte, jakobyste měl vy jediný patent na rozum (přitom úplně blbě) - každopádně působí to dost komicky ;) Já jsem řešila ztracený občanský průkaz před 2 měsíci a nahlásila jsem to nejdřív na policii a až po 2 dnech jsem si šla vyřídit nový OP. Po nahlášení na PČR jsem ihned kontrolovala na webových stránkách ministerstva vnitra, zda je můj doklad veden jako odcizený a samozřejmě, že veden byl - tzn. ztrátu nebo odcizení může do evidence zanést i policie. Když ztratím nebo mi ukradnou OP třeba v sobotu, tak přece nebudu čekat až do pondělí než otevřou na úřadě, ne? Každý si to může zkontrolovat zde: http://aplikace.mvcr.cz/neplatne-doklady/

Ale samozřejmě máte pravdu vy, že? *smich*

doplněno 11.02.16 20:11:

@frame: Mně někdo ukradl peněženku v pátek večer na jedné akci a přišla jsem na to až na druhý den ráno a hned ráno jsem to nahlásila na policii. Neplatné to bylo od toho dne, kdy jsem to nahlásila, i když ke krádeži došlo předchozí den, tak asi to zpětně nejde. To by se asi dalo i zneužívat, kdyby bylo možné nahlásit ztrátu/krádež zpětně.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.02.16 17:45

Kdybyste pozorně četla, tak byste zjistila, že to tazatel hlásil na policii! Tam si to akorát někam zapsali, ale OP je stále platný! Kryt nebudete, protože tyto ev. knihy se po nějaké době skartují a až vám přijde po pár letech nějaká obsílka s pokutou atd., tak jste v háji. Tudíž jak jsem říkal, jděte rovnou na úřad a OP vám hned v ev. obyvatel zneplatní!

Pokud si to jen zapsali do ev. knihy, nebudou ani vyrozumívat úřad o ztrátě a OP budete mít stále platný! Neposlouchejte "rady" některých zde odpovídajících a jděte tam, kde vám doklad byl vydán - tam vám také bude v evidencích zaveden jako ztracený!

doplněno 11.02.16 17:50:

Přístup do evidence obyvatel má jak Pčr tak úřad, ale změny v něm může provádět pouze úřad!

doplněno 11.02.16 23:13:

Markétko, on je trochu rozdíl mezi ZTRÁTOU - na co se ptá tazatel, a krádeží, takže akorát ze sebe děláte hlupačku!

Krádeže se hlásí na PČR a ztráty dokladů tam, který úřad je vydal, chápeš?*zed*

Datum: 11.02.16 19:49

Ztratil jsem to v noci ze soboty na neděli. Celou neděli jsem hledal - asi desetkrát detailně prohlídnuté auto pod sedačkama atak.

V pondělí jsem byl na policii.

Dnes je čtvrtek a dle přiloženého odkazu jsou doklady stále platné.

Zítra před návštěvou úřadu ještě zajdu znovu na policii. Považuji za jejich chybu to, že to není vedené jako neplatné. Myslíte, že když to zítra dají do toho registru, tak tam poznamenají přímo den a čas odzizení/ztracení pro případ, že by to někdo zneužil od neděle do zítřka?

Datum: 11.02.16 23:07

Jste svéprávný? Víte jistě, že jste občanský průkaz vůbec vlastnil?! X krát jsem vám tady napsal at nechodíte na policii, která ztráty neřeší a vy tam půjdete zítra znovu? Myslíte, že je chyba policie, že není ten doklad zneplatněn, když to policie vůbec nedělá, ale dělá to úřad?!

Na úřadě dostanete dotazník, kde bude pár otázek...kde, kdy jste OP ztratil atd. Pokud si od soboty na vás někdo vzal úvěr popř. na vaší občanku jezdil na černo, pak přeju krásné placení. Holt komu není rady, tomu není pomoci..

Datum: 12.02.16 00:11
upřímě jsem se mnohem více zabýval hledáním, protože vím, že většina lidí zmatkuje a hledanou věc jen dal někam jinam nebo je někde zapadlá.X-krát se snažím říci, že mi policie řekla, že od teď bude OP znehodnocen a i kdybych ho našel musím si udělat nový. To se ale nestalo! Není na tom náhodou něco špatně?Myslíte, že je chyba policie, že není ten doklad zneplatněn, když to policie vůbec neděláAno, myslím si, že je chyba že to neudělala, když mi kladla na srdce, že to udělá. Myslíte, že je moje chyba, že jsem nevyzvedl Terezu na nádraží, když jsem řekl, že jí vyzvednu?*ee* Už chápete nebo mé IQ na úrovni nesvéprávného nedokáže vyjádřit co chce? Jinak považuji za úplný nesmysl, že zákon rozlišuje ztrátu a krádež. Pokud má člověk doklady v kapse a doma zjistí, že je nemá, jak má sakra vědět jestli se stal obětí kapsáře, nebo je někde vytrousil? A kdyby je vytrousil, tak není vyloučené, že nemůže dojít ke "krádeži" a zneužití poté.
Datum: 11.02.16 19:13

Už bych to vzdal. Naopak bych už teď vyrazil na policii a ohlásil ztrátu dokladů, než si na ně někdo zařídí úvěr (což jste udělal) a dojděte si na úřad vystavit si novou. A to udělejte i v případě, že to občanku nakonec najdete, protože nevíte, kdo ji měl a co s ní dělal mezitím.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.02.16 00:20

tezko rict, me se stalo to same, dost daleko od mesta a nez jsem se vratil z hospody (kde jsem zjistil, ze ji nemam) tak byl ve dverich listek, kde si ji mam vyzvednout :) A vlastne uplne stejne jsem jednou hledal ztracenou SPZ, ikdyz jsem vedel, kde uletela... a nikdy nenasel, nekdo si ji musel vzit. Sranda je ze jsem si pak vytiskl na tiskarne novou spz a prilepil jsem ji na karton pruhlednou lepici paskou :) rok jsem s tim jezdil a pobavil jsem nakonec i policajty :)

Datum: 23.02.16 20:15

Napadlo mě napsat výsledek, pokud to někoho zajímá popř. to třeba někomu pomůže, pokud bude řešit něco podobného:

Navštívil jsem úřad, který OP vydal, kde jsem narazil na ochotnou úřednici, která byla v dané problematice velmi zběhlá. OP mi zařadila do evidence neplatných dokladů ode dne ztráty/odcizení. Dle jejich slov má policie do této databéze také přístup a měla by znehodnocení dokladu udělat sama. Údajně nejsem ojedinělý případ nechoty Policie.

Datum: 23.02.16 20:47
Konečně jste pochopil kam jít..jste dobrej

Datum: 23.02.16 22:44
Nečekal jsem reakci nikoho jiného než Vás - pana dokonalého."Přístup do evidence obyvatel má jak Pčr tak úřad, ale změny v něm může provádět pouze úřad!"Víte o tom, že změny může provádět i Policie? Ale né, vy máte vlastně pravdu vždy, jste nejlepší, protože jinak se Vás nezbavím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.