Stáří psaní propisovací tužkou

Od: Datum: 11.02.16 01:42 odpovědí: 12 změna: 13.02.16 16:22

Dobrý den,

věděl by někdo, zdali se dá zjistit, ( klidně i za větší množstvi peněz ) jak dlouho je na dokumentu propisovací tužka.?

Konkrétně:

Soukromník OSVČ nám prováděl smlouvu o dílo, my platili zálohy jak mourovatí a tu poslední jsme odmítli zaplatit s tím, že dílo vykazuje vady a nedodělky. Vše šlo přes účet - doložitelné. Ale OSVČ nevystavoval faktury, vystavil pouze poslední na tu částku, kterou jsme nezaplatili až po dvou měsících, a po půl roce to dal k soudu, že není zaplacená pouze ta nezaplacená zbylá část, což jsme rozporovali, že je na zálohách zaplaceno daleko více a byla tedy uhrazena ještě před jejím vystavením. Před prvním stáním u soudu byl OSVČ vyzván, ať doloží tedy fakturu na zbylou část peněz, což samozřejmě u sebe neměl, ale že ji do 30 dnů přinese soudu ukázat ( samozřejmě, že lhal a nikdy vystavena nebyla a nikdy jsme ji neviděli ) borec ty faktury píše v ruce propiskou na propisovací tiskopis, ( běžně k dostání v papírnictví )takže si tu fakturu dovystvoří k datu co potřebuje a tu pak předloží soudu.

Čili jedině jak u soudu prokázat, že jsme ji nemohli vidět je dát třeba tu fakturu na rozbor a zjistit třeba , že je nápis na ní napsát max. 1měsíc a ne třeba stáří jeden rok, což by soud musel uznat, že ji OSVČ dovytvořil.

Díky za rady všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dam®
Datum: 11.02.16 02:06

proč ta složitost, pokud byla daná fakturace ukončena a máte podepsané příjmové lístky, tak bude dohledatelná, pokud jste platili bez příjmových dokladů, tak máte problém, snad přijmějete někoho ze zaměstnaných k výpovědi o jeho práci na vaší zakázce.


doplněno 11.02.16 02:23:

Píšete o neustálých zálohách na práci, už v tom je problém, není jasné kolik prací bylo rozpracováno, jednalo se o souběh či několik různých prací a jak máte vlastně ošetřen pracovně právní vztah, nebo je jen ústní dohoda? Firma vás dala k řešení soudně, to není samo sebou pro radost, kde jaký papír související s vašima zakázkama hledejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: freeda
Datum: 12.02.16 00:03

Pracovně právní vztah byl ošetřen Smlouvou o dílo. Přijmové doklady nikdo nepodepisoval, ani faktury ne, jelikož nikdy nic takového OSVČ nevystavil. Pouze jednu fakturu a to pouze na částku, kterou jsme neuhradili ( a tak je daleko menší, než OSVČ obdržel v zálohách).

Všechny platby doložitelné platbou přes účet, nikdy nic hotově.

práce proběhla ale ve 2015 což ještě není celý rok a on jistě ještě nepodal daňové přiznání fyzických osob za 2015, takže si vše ještě může v učetnictví upravovat k obrazu svému a soudu předložit jakékoliv faktury, které v roce 2015 100%nebyly vystaveny.

upozorňujim že faktury vypisuje na koleni na tiskopisy FAKTURA, ale není plátce DPH.

Pořád razím teorii, že on má důkazní břemeno a soud by nemusel uznat jeho fakturu ( např. dnes dodatečně vytvořenou ) pokud není opatřena mým podpisem, že jsem ji převzal.

Děkuji za rady.

Od: dam®
Datum: 13.02.16 00:53

Máte platby přes účet, ty jsou nezaměnitelné, jen nemáte rozpisy prací a materiálu, což si můžete pořídit odhadem znalce z oboru. Nechci vás kárat za vaši lehkovážnost při dojednávání zakázky, jen vězte, že vše je dohledatelné, nákupy materiálu, placení zaměstnanců, naježděné kilometry včetně likvidace odpadu. Díky tomu zde už připomenuli finančí úřad a ČOI.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.16 07:53
avatar

Já bych mu řekla, ať si dá bacha, že na něho pošlu finančák za daňové úniky, když nikdy nevystavil doklady o zálohách a také je nikdy nepřihlásil ke zdanění. Finančák už dostal jiné borce!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: freeda
Datum: 12.02.16 00:18

To pravděpodobně tak dělá. nechává si vše posílát a platit od obyčejných lidí a myslí, že od nich k němu křížově na kontrolu FÚ nepřijde, ale když to oznámím FÚ, tak to mi moc nepomůže. Na zálohách má zaplaceno 70tis a 80tis., fakturu zatím vystavil jen na 50tis.

Od: ertl
Datum: 12.02.16 23:58
Už se zacinam třást a bát..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: freeda
Datum: 12.02.16 15:18

Prosím o radu tedy, jestli by někdo nevěděl, zdali existuje technologie na rozbor stáří sepsání dokumentu propisovací tužkou.

Děkuji za info.

Od: dam®
Datum: 13.02.16 01:03

Jak chcete dokázat, že zrovna při psaní původní propiska přestala fungovat a použil jinou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: freeda
Datum: 13.02.16 15:24

Vůbec ale nejde o to zdali propiskou psal tou a nebo tou. Jde o to když faktura měla dle jeho tvrzení být vystavena 1/2015 a já vím, že takovou nikdy nevystavil, tak si ji může kdykoliv dodělat a tím myslím např. 2/2016 ale ve faktuře bude datum 1/2015 vystavení. Tzn. prokázat, že fakturu sepsal o rok později, než má mít oficiální datum vzniku.

Od: pt®
Datum: 13.02.16 15:43
avatar

Myslím si, pokud nepodal daňové přiznání, může si fakturu kdykoliv dopsat. Pokud ovšem nevede podvojné účetnictví, kde by již musel z faktury zaplatit DPH.


doplněno 13.02.16 17:41:

záleží, jaké používá formuláře, nejsou všechny stejné ani jednotné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 17:05

Ahoj Freedo.

Vyprdni se na zjišťování nesmyslů. Jestli stvořil nějakou fakturu, měl by ji mít od vás potvrzenou, že jste ji převzali. Pokud tohle nemá, může si tvrdit co chce. Pro odvrácení potíží při stavění čehokoliv, je dobré mít dobře vedený Stavební deník. A stavební dozor. U malé akce se to mnohdy nedělá a pak jsou potíže. Pohrozit finančákem se asi dá. Ahoj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.16 16:22
avatar

Ještě jsem si vzpomněla, že účtařky měly sešit, do kterého všechny faktury evidovaly. Jakmile v sešitě, pod nějakým číslem faktura není, není o čem mluvit. Musí být, jinak je průšvih hodně veliký a vaše veliké plus! *hej* Vůbec se netrapte stářím průpisky, v evidenci faktura musí být.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.