Omylem dobití kreditu někomu jinému

Od: odpovědí: 11 změna:

Dobrý den,

omylem jsem dobil kredit na jiném telefonním čísle,

Může mi někdo poradit, jestli existuje nějaký způsob, jak přimět majitele tohoto čísla o navrácení peněz?

Děkuji

11 odpovědí na otázku

 

 


1x

No tak to samozřejmě existuje, máme tady na to zákon. Obč. zákoník §451 a násl.:

(1) Kdo se na úkor jiného bezdůvodně obohatí, musí obohacení vydat.
(2) Bezdůvodným obohacením je majetkový prospěch získaný plněním bez právního důvodu, plněním z neplatného právního úkonu nebo plněním z právního důvodu, který odpadl, jakož i majetkový prospěch získaný z nepoctivých zdrojů.

Takže máte velkou šanci to vysoudit ;) ;) ;)

jo, už vidím jak po tom jde parta policajtů, rozjedou pátračku, sledování BTS kde se pohybuje ten mobil, nasadí vrtulník aby ho dopadli zločince jednoho který se obohatil o tři stovky kreditu. Mě nenašli, myslím že se ani nenamáhali věci za desetitíce, či spíše za ty roky statisíce, naposledy třeba auto a budou honit 300,- A k soudu bych si najmul nejméně Sokola, až vyhraju ať se ten lump prohne.

Vysoudit v občanskoprávním řízení, a bylo to myšleno ironicky, protože žádný rozumný člověk by toto nepodstoupil. Trestný čin to není, takže na akci policie není důvod ani teoretický ;)

a to je pěkné, to si musím zapamatovat*placni*

 


0x

Mám takový pocit, že ne. Těsně před vánocema jsem provedl to samé a nechal jsem to být. Řekl jsem si, že jsem holt udělal někomu radost*smich*

doplněno 11.09.09 20:54:

Claymane, není zač. Letos se plácnu přes kapsu víc.

avatar
Upozornění od sys clayman 11. 09. 2009 14:15:41
tos byl ty? Oooo, díky!

 


0x

kdo je majitel toho čísla, kde bydlí? Holt kouzlo předplacenek a ponaučení pro příště. Co když to byl terorista a přijdou si pro Vás za podporu. Ba ne, lumpové se prý vracejí k pevným linkám, resp. budkám, mobil je pro ně nebezpečný.

 


0x

ne bohužel ne,"předváděla" jsem se jak umím dobít kredit a spletla se.Komunikovala jsem s pánem několikrát, provolala, "ztrácela nervy" nic! prostě škola života.

Je to o vnitřní morálce dotyčného*bzum*

 


0x

Je to v každem člověku jak se říka,bud ti aspon poděkuje nebo se vůbec neozve a taky neuvidiš ani korunu.Vykašli se na to dotyčnému volat,provola kredit a kartu zahodí atak nezjistiš kdo to byl-ten obdarovan

 


0x

Dobrý den,

řešte toto přímo přes operátora. Vím, že například O2 v případě, že se jedná skutečně o prokazatelný omyl (chyba v jednom čísle apod.) a nahlásíte tento omyl do několika hodin převede kredit na správné číslo. Je třeba mít po ruce lísteček od dobíjení.

Hodně štěstí!

doplněno 10.09.09 10:37:

cituji:

O2:


Omylem jsem dobil jiné telefonní číslo. Co s tím?
Do 24 hodin od provedení dobití se obraťte na linku *11, kde vám pomohou za poplatek 19 Kč převést kredit na správné číslo. Musí být splněna podmínka, že chybně dobité číslo se výrazně neliší od čísla, které mělo být správně dobito.

Vodafone (odpověď z roku 2007):

Ohledně Vaší situace s dobitím kuponu někomu jinému, mám pro Vás radu - je nutné se skutečně s daným člověkem zkontaktovat. Jakmile někomu dobijete kredit, sice omylem, ale už je připsaný na jeho telefonním čísle, bohužel nesmíme bez jeho souhlasu tento kredit strhnout a vrátit Vám. Snad Vám příště poradíme v lepší situaci

Markéta Pavlišová,
Vodafone

 


0x

stačí zavolat operátorovi a ten vše udělá,mám s tím zkušenost!věřn mi

 


0x

:)Stalo se to mé matce.Taky spletla číslo.Operátor poradil zavolat na to číslo (chybné)a domluvit se s majitelem.Měla štěstí pán byl laskav a kredit ji vrátil.Jinak z operátora nic jiného nevypadlo.

Přeji Vám hodně štěstí*modla*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]