Platba záloh na správu společných částí domu

Od: Datum: 10.02.16 09:07 odpovědí: 3 změna: 16.02.16 21:12

Nedávno jsem zjistil, že platby dlouhodobých záloh (tedy platby do tzv. fondu oprav) v našem SV se neřídí jen odhlasovanou sazbou na m2 podlahové plochy bytové jednotky, ale také jakýmsi koeficientem, který byl odhlasován již před téměř deseti lety. Nikdo mi nedokázal vysvětlit proč a podle čeho byl stanoven. V praxi znamená jediné – sice máme stanovenu jednu sazbu na m2, ale některé byty platí sazbu jinou, např. ty s koeficientem 1,5 tedy 34,50 Kč na m2. Správce ani nemá v softwaru kolonku na nějaké koeficienty a tak musí mít sazby takto rozdílně zanesené, aby výsledek seděl. Moje otázky jsou myslím jasné – může to vůbec takto být nastaveno? Je to spravedlivé? A hlavně – je to zákonné?


doplněno 10.02.16 16:20:

Nikdo jste se s tím ještě nesetkal? Tak alespoň v anketě vyjádřete svůj názor, prosím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 16.02.16 12:29

Najděte si to rozhodnutí, kde je to stanoveno. Žádejte to po výboru. O vašem koeficientu zde nikdo neví. Co jste si odhlasovali, to máte!
Rada? Když se vám to nelíbí, iniciujte shromáždění a odhlasujte jen příspěvěk dle plochy. Je to jen na vás!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.02.16 19:15

Jak píše Buss. My nemůžeme vědět, co máte schváleno. Koeficient - může záležet třeba na počtu lidí v domácnosti apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 16.02.16 21:12

Koeficient je jistě zákonný, pokud bylo hlasováno na shromáždění a prošlo to. Umím si takovou násobilku představit v případě, že jsou byty s/bez balkónu/lodžie. Kdo nemá, nechce platit náklady na opravu pláště budovy v místě balkónu. Nějaká podobná logika v tom bude. Každopádně na nejbližší schůzky odlasujte příspěvky pouze dle plochy a hlavně si nastudujte dle jaké plochy se to počítá. Nejspíše se všichni pohádají a 80% lidí bude hlasovat, jako soused vedle kterého sedí na schůzi, aby náhodou ho tenhle soused neoznačil za ..., však víte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.