Neplati alimenty

Od: Datum: 09.02.16 21:40 odpovědí: 6 změna: 10.02.16 09:04

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat,co již mám dělat.Otec nezletilých dětí 9 let a 6 let,neplatí alimenty.Vše jsem udělala,nejdříve jsem podala žádost o stanovení výživného a svěření péče o děti,toto trvalo přes 2 roky,otec se soudům vyhýbal,sice nakonec rozhodla soudkyně ve výši alimentů z 1 výplatní pásky,kde měl příjem nižší než životní minimum,sice si sám řekl,že mi bude přispívat dohromady na 2 děti 3000 ,- Kč a půl rok mi měl doplatit,co jsem syny živila bez jeho pomoci.Syny živím stále bez jeho pomoci,podala jsem na něj exekuci po půl roce,ale jelikož neměl účet,nikde nedělal a žádný majetek nemá byla exekuce pozastavena,na policii jsem podala trestní oznámení,kde semnou věc sepsali a předali státnímu zástupci.Opět se soudům vyhýbal,nechali si ho předvést eskortou,u soudu ho vyslechli a pustili domů,Toto se řeší od roku 2013,pořád si vymýšlí nové skutečnosti.Soud ho bez jeho přítomnosti odsoudili na 9 měs s podminkou na 3 roky,mezitím jsem podala další trestní oznámení,řeší se již 3 trestní oznámení,celkem mi dluží již 100 000 ,- Kč,Díky práci policie se dozvídám,že byl odsouzen na 9 měsíců,odvolal se,krajský soud to vrátil,mezitím proběhlo další trestní oznámení u soudu,kde se opět nedostavoval a bez jeho přítomnosti dostal 12 měs. opět podmínku,opět znova krajský soud,odvolání zamítnuto.Pořád chodím jako svědek k soudu,nikdy mi nepřijde žádné rozhodnutí od soudu.Podávám trestní oznámení,chodím k soudu jako svědek,ale rozhodnutí nevím,soud mi rozhodnutí nezasílá,nevím jak již postupovat dál,kromě svého výdělku nic nedostávám,sociální odbor chce rozhodnutí od soudu neplacení výživného,které nedostávám,soud mě nehodlá informovat.Připadá mi,že je vše zbytečné,pokud se snažím své děti uživit,nežijí v nouzi,protože kolegové mi dávají oblečení zdarma,děti mají co jíst,tak je vše v pořádku,dokonce mi bylo porazeno,zda nemám druhé zaměstnání,což mi od soudu přišlo smutné,dělám na směny,svátky,víkendy,celé dny a měla bych mít dvě práce? Kdy bych děti vychovávala a učila se s nima do školy,to již nikoho nezajímá.Já opravdu již nevím,co víc dělat,když mi státní orgán nepomůže.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.16 22:01
avatar

Zkuste se podívat na toto : www.vasevyzivne.cz/Vymahani-alimentu

Projekt VašeVýživné.cz vznikl na základě spojení několika nadšených jedinců a Asociace neúplných rodin, z.s., kteří jsou odhodláni si společně došlápnout na otce a matky, kteří neplní své základní rodičovské povinnosti.V ČR neplatí výživné na děti téměř 50 % rodičů, což se týká 200 000 dětí a tento stav je Asociace neúplných rodin odhodlána změnit.Ve spojení se zkušenými advokáty a exekutory tak v roce 2015 založili portál, který postiženým matkám (a otcům) garantuje okamžitou právní pomoc při vymáhání dlužného výživného s nulovými náklady na advokáta i exekutora. Rodič tak získá vždy 100 % z vymožené částky.


doplněno 10.02.16 08:45:

Á vy za tuto pomoc nezaplatíte ani korunu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 22:08
avatar

Výživné lze vymáhat i po rodičích otce.

§ 88

(1) Předci a potomci mají vzájemnou vyživovací povinnost.

(2) Pokud potomci nemohou své vyživovací povinnosti dostát, přechází tato povinnost na předky. Příbuzní vzdálenější mají vyživovací povinnost, jen nemohou-li tuto povinnost plnit příbuzní bližší.

Zdroj: http://zakony.centrum.cz/zakon-o-rodine/cast-3


doplněno 09.02.16 23:01:

Kapko, díky za doplnění. Je mi jasné, že toto řešení by vyžadovalo poradu s právníkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 22:38
avatar

Naváži na odpověď od Ládina. Co se týče prarodičů, tady bych chtěla jen upozornit na to, že není možné použít proti prarodičům rozsudek, kterým bylo otci dítěte přikázáno soudně, aby na výživu dítěte poskytoval určitou částku. To je dluh vašeho bývalého a ten můžete vymáhat pouze po něm. Vy byste se musela opět obrátit na soud a ten by musel zahájit nové soudní líčení, jehož účastníky budou prarodiče. A to nejen rodiče otce dětí, který na děti neplatí, ale i Vaši rodiče. Pokud soud uloží prarodičům vyživovací povinnost k vnoučeti, pak každému prarodiči vyměří částku zvlášť. Dle jeho možností a schopností. Takže se stejně ale může stát, že některému, nebo třeba i všem, nemusí být tato povinnost soudem uložena vůbec.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladana
Datum: 10.02.16 06:35

Pokud jste to ještě neudělala tak se obratte na sociálku at Vám dávají dávky aby děti nestrádaly.
Pokud tedy žijete sama, nejsem si jista jestli třeba nemáte přítele a pak myslím sociálka nic nedává, zkrátka se tam zeptejte.

Otec dětí má řidičák? Sebrat, dokud nezaplatí alimenty. Dnes je to běžná praxe a je na to zákon a k čemu je když se nevyužívá.
A je prý docela učinný. Sice prý ho neberou prof. řidičům, ale nechápu proč, chová se stejně nezodpovědně jako ten co nejezdí profesionálně.

Neživit své děti je největší sprostárna, stačilo by každému 3 - 4 měsíce v kriminálu a hned by se to zlepšilo. Kriminál totiž nabourá celý život a otec dětí pokud je nezaměstnaný nebo má nízký plat, co je do toho jeho dětem? Musí jíst přece, tak si holt tatínek něco najít musí a víc se snažit. Jako každý jiný pořádný táta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 08:07
avatar
Já řeknu zkušenost mám přítelkyni a tý taky neplatí výživný,6 let soudú,podávání exekucí,dotyčný je v podmínce a neni síla co by z něj ty peníze legálně dostala
Prostě když se rozhodne neplatit tak se připravte na to že vás to bude stat jen nervy a možná peníze za advokáta ale peníze neuvidíte,je to smutný ale je to tak a věřte że v tom nejste sama
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 10.02.16 09:04

Máte pravdu. Já dostal do své péče syna v jeho 12 letech a bývalá manželka nezaplatila na výživném dobrovolně nic a u soudu, kam se neráčila dostavit mi pouze doporučili, že je ona na mateřské a že mi oni jako soud radí to stáhnout, protože nemá dostatečný příjem. Byl jsem v tu dobu bez práci, příjem oproti ní poloviční. A bez půjček jsem vše zvládl. Vždy má věc 2 stránky. Ve většině případů manželky trvají na placení původních alimentů i v případě, že je manžel bez práce. A člověk nějak musí žít a ne jen platit. Nebo snad ne?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.