Chytil mě revizor

Od: Datum: 09.02.16 19:48 odpovědí: 17 změna: 19.02.16 14:38

V hromadné dopravě v Olomouci mě chytil revizor bez platné jízdenky. Mám do 15 dnů zaplatit přirážku. Je proti tomu nějaký opravný prostředek? Jde to nějak napadnout?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.16 19:50
avatar

Jak by se asi tak dala napadnout jízda bez platné jízdenky? NIJAK !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.16 19:50
avatar

Nejde udělat vůbec nic. Zamáčkni slzu do oka a co nejrychleji zaplať! Jinak ti budou naskakovat ještě nějaká podivná procenta navíc. A nenaděláš nic *plac*

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.02.16 19:51
avatar

Ten dotaz nemyslíte vážně, že ne? Co chcete napadat? Zaplaťte pokutu ve stanovené lhůtě, jinak ji budou vymáhat soudně a bude to stát o mnoho víc. Nešpekulujte..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 09.02.16 19:54

Zaplatit! Ano, lze napadnout, ale jaký bude výsledek? Tvrdit, že jsem to nebyl já, jsem nesvéprávný...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.16 20:06
avatar

A co byste chtěl napadnout,když je jasné, že jste byl černý pasažér.Radši včas zaplaťte, protože penále naskakují velmi rychle a jejich částka se může vyšplhat do takové výše, že samotná pokuta proti tomu je směšná částka.Navíc po delší době dopravní podnik vymáhá nezaplacenou pokutu včetně penále soudně. Z toho není úniku;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladana
Datum: 09.02.16 20:34

Mladíka mrzí že nemá dluhy, tak si chce na ně zadělat.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 20:38

Já už nic nechápu. Lidi kradou ! (jedou na černo) a pak chtějí někoho napadat co to je za drzost že ho chytnou a chtějí pokutu.

Ty stupidní dotazy tady miluju.Smutné je že je jich čím dál více.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.16 20:42
avatar

Tak to bych se s něma hádal teda. Platit přirážku za revizora, co neměl platnou jízdenku.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ria®
Datum: 09.02.16 20:54
avatar

Raději to zaplaťte :)... to já mám být v právu, když jsem si nepřekontrolovala jízdenku, kterou jsem si cvakla, ale ve strojku nebyla barva.. pár lidí se mě v auobuse zastalo - že mě viděli cvakat jízdenku, revizor vyzkoušel na své jízdence a taky se mu nic nevytisklo, a stejně jsem dostala pokutu :D..


doplněno 09.02.16 21:19:

řekl mi, že jsem si to měla překontrolovat a přejít (přes narvaný autobus) k jinému strojku..Další supr zkušenost, když jsem vystoupila a revizor mi řekl, že mi došla platnost jízdenky o minutu..


doplněno 17.02.16 12:50:

Já vím, že je to práce, jsou hodnocení za to kolik dají pokut, ale k smrti je nesnáším :)... Chytali nás na zastávce u kolejích, věděli, že se přesouváme z města a ty jízdenky často než dojedeme projdou -pořád jsme někde stáli na semaforech.. takhle nás tam stálo deset a čekali, až vyplní pokutu..aspoň si to od tý doby pečlivě kontroluji...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 21:11
avatar

ria, to snad není možné? A vy jste to nechala jen tak?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 10.02.16 10:24

Tohle jste měla řešit na místě s jeho nadřízeným. Ale můžete zkusit protestovat proti udělení sankce - strojek bez barvy je problém dopravce, nezajistil podmínky k označení lístku...

Mně se stalo, že se kupovaly lístky na vlak jeden na hranici Slovenska a druhý dál, lístek na hranici končil o půlnoci (kupovaný večer před tím) a díky zpoždění jsme byli před hranicí až v půl jedné ráno. Průvodčí samozřejmě zajásal že našel neplatný lístek a hned černým pasažérům vypisoval bloček :D

Nejlepší je "platnost lístku prošla o minutu" když autobus před výstupní zastávkou stál 20 minut v zácpě:D

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ruze®
Datum: 11.02.16 22:27
avatar

Neexistuje! Zácpa,nezácpa,platí jízdní doba mezi zastávkami.To samé platí i ve vlaku! Pokuď mám jízdenku,které o půlnoci skončí platnost a vlak podle JŘ měl dojet do mé stanice před půlnocí,nemůžu za to,že má vlak zpoždění a nemusím se obávat postihu,když dojedu až po půlnoci.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.02.16 14:38

Přesně tak, strojek bez barvy je problém dopravce, v přepravním řádu je napsáno něco jako "je povinnen při nástupu neprodleně označit jízdenku v nejbližším označovači". Nic o kontrole funkčnosti označovače ani o hledání dalšího funkčního označovače tam není! Pouze u ČD je poznámka, že pokud není ve stanici žádný funkční označovač PID(Pražské Integrované Dopravy), tak je cestující povinnen si zakoupit jízdenku dle tarifu ČD. Stejně tak časová platnost jízdenky je daná jízdní dobou v jízdním řádu! Zpoždění se nezapočítává, jízdenka platí do stanice, kde by spoj měl být podle jízdního řádu v době platnosti jízdenky. Pravdou je, že revizoři jdou svině a tuhle "práci" jde dělat jen hajzl, kterého nevzali k policii ani ke strážníkům a prostě ho baví si hojit svoje komplexy na nevinných cestujících. Zajímavé je, že naše spoluobčany tmavší pleti a také ty, co jejich "aroma" je cítit přes celý dopravní prostředek, ty minou bez povšimnutí ...:( Viz např. případ revizora Petrů. My slušní pasažéři by jsme měli držet při sobě a umět se v takovýchto sporných případech jeden druhého zastat, protože jinak se jejich arogance a bezohlednost bude jen stupňovat. Tím samozřejmě nemyslím se zastávat černých pasažérů jako tazatel apod., kteří opravdu jeli načerno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.02.16 21:09

Co to je, platit přirážku? U nás černý pasažér platí normální pokutu! Přirážku k jízdnému platí ten, kdo si nekoupí jízdenku do vlaku na nádraží a včas se přihlásí průvodčímu, Zaplatí normální jízdné + přirážku. Ve vlaku. Ne v MHD.

V Praze jsme měli vychytávku (možná platí dodnes). Kdo měl zaplacenou permanentku a neměl ji u sebe, musel se s ní prokázat na centrále DP (do určité doby) a pak zaplatil jenom nějaký menší poplatek, ne celou pokutu - to byl jediný způsob, jak se z pokuty vyvléct. Ale takhle otázka nestojí!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.02.16 05:22

Tady je vše jasné Rychle zaplatit. Nejste poslanec, který i když je prokazatelně pod vlivem a bourá, se odvolává a ono mu to snad projde.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jt®
Datum: 17.02.16 12:16

Napadlo mě tohle:

Něco si vezmete třeba v Kauflandu bez zaplacení a oni vás pak chytnou.
- Taky by jste to chtěla nějak napadnout?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 17.02.16 14:04

na pokutovém lístku není napsáno nic o zaplacení na pokladně DP? Dřiv to tak fungovalo - mrknul bych na stránky dp OL.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.