Dlouhodobá bolest břicha

Od: Datum: 09.02.16 19:13 odpovědí: 14 změna: 10.02.16 06:09
avatar

Dobrý den,
už asi tři týdny mám bolesti v břichu/křeče a celkově citlivější žaludek.
Při námaze ( sport, zatížení břicha ) se mi to ještě zhorší... bolest není celodenní, ale
párkrát za den mě to chytne. Byl jsem s tím u doktorky a odevzdal jsem jí všemožné vzorky,
nakonec mi oznámila, že nic vážnějšího, ano určitého nemám a jediné co k tomu řekla bylo,
že mám držet dietu, nesportovat a brát prášky ( Helicid 20 ). V blízké době mě čekají přijímačky na střední školu
se sportovním zaměřením a já nemohu trénovat a každým dnem prožívám stejné bolesti ( moc se to nelepší ).
Tímto bych se chtěl zeptat, jestli s tím nemá někdo zkušenost, a nemohl by mi poradit, jak se toho co nejrychleji zbavit.
Děkuji F.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.16 19:41
avatar

Berte mé rady jako návod k zamyšlení, mám dost zkušeností, ale lékař nejsem! Co mně napadá. Žaludeční vředy, na ty by měli přijít - léčba by následovala. Dále, pokud bolí žaludek, vůbec to žaludek nemusí být. Já se 20 le trápila s podobnou záležitostí, brala i Helicid, podstupovala opakovaně endoskopii a výsledek nula. Někdy mně i bolelo vpravo, tak jsem byla na vyš. žlučníku, kameny to nebyly, ale našli tzv, blátíčko, to prý dovede potrápit i víc, než kameny. Po asi 20ti letech života v tomto bludu jsem přišla na to, že mám léta cukrovku a po nějaké době léčby potíže úplně vymizely. Asi mě bolela slinivka, měla jsem i 1 záchvat po koření, kdy jsem nemohla přestat celou noc zvracet, až teprve po injekci v nemocnici, kde mě týden vyšetřovali a stejně nevěděli od čeho to bylo. Objevili mi i dráždivý tračník, ale jak je vidět, ani od něj to nebylo. Kamarádka měla zase s dráž. trač. velké problémy. Průjmy, bolest žaludku, všechno od nervů, že přijde o místo v práci. Paradox je, že o ní přišla, právě díky tomu dráždivému tračníku, protože jí dr. řekla, ať odejde sama, jinak, že jí líp nebude. A pak se to srovnalo. Může to být podrážděný slepák, žlučník, toho je hodně a těžko Vám někdo určí diagnózu přes internet. Já bych asi zkusila Malox na žaludeční šťávy, abyste příp. vyloučil, že je to šťávami a pak bych pokračovala v dalším odhalování příčiny. Možná máte teď nervy ohledně školy a můžete to mít z toho. Pak jsou další nemoci, jako nesnášenlivost lepku, kronova choroba, ale nevím, jestli u nich může bolet i žaludek. Je to běh na dlouhou trať, to Vás lituju. Ale držím palce!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 19:51
avatar

Musím říct, že jste mě opravdu zaskočila...
už více lidí mi říkalo, že je to dost možná od nervů ( ačkoliv jsem to zas tolik nepociťoval )
zkusím se ještě poptat u doktorky, jestli by to nemohlo být něco z toho co jste zde vypsala nebo jestli
by mě nemohla ještě na něco nechat vyšetřit. Ohledně toho Maloxu, nevíte jestli je na předpis- či volně v
lékárně? Jinak děkuji alespoň za informační pomoc ! :)

Od: ladana
Datum: 09.02.16 20:14

Jinak Vám můžu dát ještě jeden příklad jedné mé známé. Měla bolesti nohou, křeče. Praktická doktorka ji nikam neposlala, protože jí zemřel blízký člověk, tak to má prý od nervů.
Když se dostala do nemocnice, málem bylo pozdě, chtěli jí uříznout nohy v důsledku těžké ischemické nemoci dolních končetin.

Taky doktorka - "docentka".
Já když mi tvrdí někdo bludy, tak si to ověřím u jiného doktora - odborníka a je to uklidnující slyšet, co mi opravdu je. Zakončím to jednou surovou, ale pravdivou větou. ZDRAVÍ JSEM NENAŠLA NA HNOJI A TAK O NĚJ MUSÍM PEČOVAT.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladana
Datum: 09.02.16 20:04

blesiku, co to říkáte? Podle Vás by si měl určit diagnozu a léčit se sám? To nemůžete myslet vážně.
Každý rozumíme něčemu jinému, nikdo z nás není internista, takže jediná rada - hup k doktorovi, ale ne praktickému. Jak to vypadá okolo lékařské fakulty jen proletěl když mladého člověka neposlal na sono břicha. Sono je totiž lepší než rentgen, víc ukáže.

V domě máme paní, co má bratra, který měl chřipku. Byl mladej a tak ho praktik označil za hypochondra, neděláka a simulanta.
Ten nemocný člověk se tedy vrátil do hutí pracovat, ale zkolaboval tam a ted je plně invalidní, protože neměl chřipku ale prý revmatickou horečku.
Má bolavé oteklé klouby, bere spoustu léků a všechno to bylo zbytečný, kdyby doktor si nehrál na docenta.
I bozi v bílém jsou omylní, takže opravdu jděte na tu internu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 20:13
avatar
Hm jenže žaludeční a střevní potíže u nás určit diagnózu není jen tak. Mám za sebou několikrát gastroskopii, jednou kolonoskopii, protože na sono nic a stejně vědí prd. Takže raději řeknou, že je to chronické, dají prášek na kyselost žaludku a více se nepátrá.
Stejně tak potravinové alergie nebo celiakie. Doktor (odborný) řekl, že výsledky mohou být jak falešně pozitivní, tak i falešně negativní, takže zkuste co Vám dělá nebo nedělá dobře a zařiďte se.
Už ty potíže trvají několik let a vypadá to, že jsou velmi úzce spojené se stresem.
Takže tazateli též přeji hodně štěstí při hledání diagnózy..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladana
Datum: 09.02.16 20:24

coklit, můžete mít pravdu, ale ta doktorka ho neposlala na sono, na nic. A v tom vidím nebezpečí, ona mu jen tak viděla do břicha?
Vám dělali vyšetření, takže jste měla jistotu co v břiše máte i nemáte, vyloučili závažné příčiny, on to ale neví, jestli jsem to správně pochopila, tak ho na odborné vyšetření neposlala, jako poslali rozumní doktoři Vás.
A doktorka je v klidu, že to zachrání helicid20.
Já ho beru roky a za 200 kč si ho můžete koupit v lékárně - helicid 10 na žáhu bez receptu.

Evidentně mu to tedy nevyléčí břicho.Jistě má rodiče, řekla bych to matce, já jako matka bych viděla rudě, že ho nikam neposlali. A že by si dokonce měl dělat diagnozu sám. Neuvěřitelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 20:31
avatar

Děkuji za cenné odpovědi moc si toho vážím,
zatím jsem se rozhodl se více šetřit, protože kdybych šel na odborné vyšetření tak je tu možnost toho, že
bych neměl potvrzenou zdravotní způsobilost ( zatím mám ), pokud se to samo
do té doby nezlepší vyhledám odbornější lékařskou pomoc, kdo ví ( doufám ) třeba
je to od toho stresu a je to jen "chvilková" záležitost. Ještě jednou Vám všem děkuji za rady
a pokusím si je vzít co nejvíc k srdci při dalším jednání.

Od: ladana
Datum: 09.02.16 19:51

Mladý muži, zdraví je velice vzácný dar, když ho nemáte, nežijete plnohodnotný život. Vaše potíže můžou být cokoliv, zánět střev, zauzlení střev, zánět sl. střeva, slinivky atd. Jakmile někoho bolí břicho chce to internistu, kam můžete jít i bez doporučení s tím, že máte velké potíže a chtěl byste znát názor a diagnozu dalšího doktora - už odborníka.

Ten Vás pošle na sono nebo jiné vyšetření, to nechte na něm.

Helicid 20 jsou dobré léky, nebude Vás pálit žáha, ale Váš problém to nevyřeší, protože co když máte uplně jinou diagnozu? A tyto léky naopak příznaky zkreslí .

A proto radím - hned zítra k doktorovi na internu - jde Vám o Vaše zdraví a nikdo nemá právo Vám ho zničit, protože tomu nerozumí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.16 20:18
avatar

Helicid je na pálení žáhy, pokud vás nepálí, je zbytečné se ládovat chemií. Možná se budete divit, ale může to být klidně žaludeční neuroza, čekají vás ty přijímačky a k tomu strach, co vám vlastně je. Když jsem se před lety rozváděla, ,měla jsem taky strašné bolesti, pomáhalo mi jedině když jsem něco malého snědla. Časem jsem se uklidnila a bylo po bolestech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 09.02.16 22:05

Helicit není jen na pálení žáhy. Brala jsem ho na bolesti břicha stejně jako tazatel a žáha mě nepálila.


doplněno 09.02.16 22:11:

forsaken abyste neměl břišní kýlu k tomu.To Vám zjistí z různých vyšetření. Docela vás lituju. Tak mladý a takové už problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladana
Datum: 10.02.16 06:09

nicku, to neříkám že ne, jemu ale nepomohl a navíc mu ho dala doktorka bez jiného řádného vyšetření které se má vždy udělat aby se vyloučila akutní příčina, kdyby pak mohlo být i pozdě.
Normální doktor tohle neudělá u mladého pacienta, který dosud podobné problémy neměl.

Kdyby bolesti po helicidu ustaly, tak prosím, měla asi oči kterými do něj viděla, ale potíže přetrvávají. To o něčem svědčí přece. Rádci co tu chválí Helicid, ano, je to výborný lék a v trojkombinaci léků se s ním léčí i PROKÁZANÉ žaludeční vředy. Ale není určen k léčbě bolestí břicha, kde není známa příčina bolestí, protože může zakrýt další příznaky nějaké choroby.


doplněno 10.02.16 06:20:

Jinak nicku máte asi jediný tady pravdu. Jde nejspíše o kýlu, protože nepíše, že by zvracel... Ale mladík sám nemá obavy o své zdraví, nechá to být, až mu bude hůř. Takže je to na něm. Jak si cení svého zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 20:25

Člověk také někdy stůně, protože nerozumí sobě a svým tělesným orgánům

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 09.02.16 20:34

Ja som po absolvovaní strednej školy a nástupe do zamestnania chytil tzv. žaludočnú neurózu. Pri akomkoľvek probléme som mal bolesti v žalúdku. Na zákl. voj. službe ma z toho vyliečili. Zistil som, že nebolo treba si robiť z tohto sveta problémy, a hádzal som ich za hlavu. A potom som sa oženil a už ma nič nerozhádzalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 09.02.16 20:42

Helicid účinkuje aj proti žal. vredom a helikobakter pilori. Pozrite na Google heslo helikobakter

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.