Nic moc rodina

Od: Datum: 09.02.16 17:42 odpovědí: 4 změna: 09.02.16 19:06

čau lidi, nwm jak bych to popsal ale asi mám nějakou zvláštní rodinu.Mě je 14. Žiju s mámou a nevlastním tátou a mam dva bráchy 18 a 6 let. Ten malej je vlastní syn mýho nevlastního táty.No já se starším bráchou máme jinýho tátu,ale já ho moc neznám,jen vim že dost mlátil mámu a i staršího bráchu.Jako a tenhle nevlastní táta Roman je v pohodě,ale v poslední době se snim často hádám,a on je na mě fakt i hnusnej a podle mě je to proto že nejsem jeho.Třeba mi zabavil mobil,nebo mi dal facku a je dost výbušnej tak na mě i dost křičí.No na staršího bráchu vůbec s nim nema žádnej problém,ale tomu se taky všechno dovolí.Může bejt jak chce venku,dělat si co chce a navíc spolu choděj do posilky a na fotbal a sou spíš jak nějaký kámoši.A na toho mladšího je děsně hodnej,pořád mu něco kupuje a taky může všechno a když mu řeknu,že si snim třeba nechci hrát nebo že mě nemá otravovat,protože někdy je fakt děsně otravnej...Tak pak se rozbrečí a schytám to já, protože on je prostě malej a musim to chápat. :( No a mámě to nevadí ta ho taky za všechno omlouvá,navíc snima spí i v postely to teda vadí aspoň Romanovi,ale nic s tim nedělá.No prostě oba dva můžou fakt uplně všechno a jen na mě se křičí,třeba za blbý známky nebo že sem se spozdil o 5 minut. No já bych chtěl zkusit žít u mýho opravdovýho táty,protože ten by na mě byl určitě daleko hodnější než Roman a mama,která teď stejně má ráda jen malýho.Jenže nevim jak to udělat,máma o tom nechce ani slyšet a když sem to v hádce řekl,tak na mě pak roman řval,že sem hnusnej a že vim co máma prožila a jak tohle můžu řikat atd..:( No a ja nwm jak ho najit,nwm kde bydli jaho naposled viděl asi ve 3letech.Mama to prej taky neví.Dá se to nějak zjistit? Řela by mi to třeba policie a dala by mě do péče tomu opravdickýmu tátovi? Díkes.

.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.16 18:19
avatar
Tvůj vlastní táta o tebe jedenáct let neprojevil zájem a byl to násilník. Jakým zázrakem si myslíš, že tě s radostí přivítá ve svém životě, že se změnil a budeš se u něj mít jako v ráji? Nic o něm nevíš, nic si nemaluj. Může mít novou rodinu nebo žít sám a už vidím, jak ti bude prát, vařit, dělat s tebou úkoly atd..
Važ si rodiny, kterou máš teď. Je ti 14,puberta je nejhorší období pro všechny. Ty si začínáš uvědomovat sám sebe, bouří se ti hormony, mění se nálady. Věř, že vyjít s puberťákem není žádný med. Divím se, že mě naši nevydědili, taky jsem jim dala zabrat.
Nos domů lepší známky, občas se zeptej, jestli s něčím nemůžeš mámě nebo Romanovi pomoct, nechoď pozdě a s mladším bráchou si občas hraj. On má v tobě vzor, vidí tě jako svého staršího bráchu, má tě rád a chce si s tebou hrát. Nerozumí tomu, proč ho od sebe odháníš.
To co je u vás doma, tomu se říká výchova a znamená to, že jim nejsi lhostejný a zajímá je, co z tebe vyroste...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.16 18:41
avatar

Ahoj. Tvůj starší bratr je již dospělý, proto mu rodiče i více dovolí. To, že spí Tvůj mladší bratr s rodiči v posteli je jen jejich věc a jejich rozhodnutí. Bratr s tím nic dělat ani nemůže...Nediv se, že se rodičům nelíbí když nosíš špatné známky a když nepřijdeš domů včas. Je Ti 14 let, mají o Tebe starost. Myslíš, že Tvůj táta by byl na Tebe hodnější, když tloukl Tvoji mámu a Tvého bratra a o Tebe nejeví zájem? Abys byl svěřený do péče tátovi, musel by on o to mít zájem a požádat o to soud. Buď rád, že máš milující a starostlivou mámu, buď rád i za přísnost nevlastního otce. To je jen známka toho, že jim na Tobě záleží a mají Tě rádi. To jen Ty si myslíš že ne a zbytečně se šprajcuješ. Jsi v pubertě a tak je to náročné pro Tebe i pro ostatní. Ale buď rád za to, že máš domov a rodinu. Spousta dětí to nemá...

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 09.02.16 18:41
avatar

Maxime, něco Ti prozradím. To, co prožíváš, prožívají i ostatní děti z bezproblémových rodin. Máma má ráda všechny své děti, jen o to nejmenší se musí víc starat a víc se o něj bojí. Možná, kdyby ses zeptal staršího bráchy, jak on to vnímal směrem k Tobě, když jsi byl malý, možná by Ti odpověděl to samé. Samozřejmě záleží na věkovém rozdílu. Pokud byl o dost starší, tak to už mohl, na rozdíl od Tebe, chápat. Nevysvětluj si to mylně, že Tě nemají rádi. Brácha už je veliký, tomu odpovídá, co on smí. Druhý je malý, tak mu věnují větší péči a očekávají, že jim s ním trošku pomůžeš, v rámci Tvých možností. Až vyrosteš, budeš mít stejná práva, jako starší brácha. A že Ti otčím zabaví mobil apod? Asi Tě chtěl potrestat, za něco, co jsi provedl, ne? To je přeci v každé rodině běžné. Ty se cítíš ukřivděný, žárlíš na oba bratry a sníš o tom, jak úžasně by Ti bylo s pravým otcem, ale nevěř tomu! To jen si to maluješ v růžových barvách. Tvého otce neznám a i když to může být slušný člověk, je to chlap, musí chodit do práce a starat se se vším všudy o dítě, není vůbec snadné. Navíc, vůbec nevíš, jak by se Ti u něj líbilo, když ho ani neznáš. Ani by Tě po těch letech nemusel chtít, možná má už svou novou rodinu, opět pro Tebe s nevlastními sourozenci a možná by to bylo daleko horší mít nevlastní mámu, než tátu. Ale nedivím se Tvým představám, tohle si představují všechny děti, které přišly o jednoho rodiče, že by bylo všechno jinak a lepší, než to zrovna mají teď. Je to takový únik z reality do snů. Ale i ten pravý tátá by chtěl, pokud by za něco stál a záleželo mu na Tobě, aby z Tebe něco bylo, aby z Tebe vyrostl dobrý člověk a abys měl co nejlepší známky. To je sice nepříjemné, ale to je ta láska, že Ti záleží na tom dítěti a proto ho vychováváš, i když dítě je nešťastné, nebo zuří - jinak to prostě nejde, když to dítě to nechápe samo. Až povyrosteš, bude určitě i s Tebou otčím chodit tam, kam chodí s bráchou. Najdi si kamaráda, ať se necítíš tak sám a jemu se svěřuj, když Tě doma něco štve. Dělali jsme to tak všichni a domů, jako děti, jsme se chodily jen najíst a udělat úkoly, nebo práci, kterou nám rodiče zadali. Neber to tak tragicky, jak to vidíš, věř mi, že je to ve všech rodinách, jenom o tom nevíš. Zbytečně se netrap a snaž se užívat života. Mladší brácha je otravná povinnost, do jistého věku, pro každého. To dáš!

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 09.02.16 19:06
avatar

Zdravím maxim22 ,docela tě chápu, cítíš se ukřivděný, ale začnu tím,že se tě zeptám proč táta Roman se starším bráchou vychází dobře i když také není jeho.A hned ti odpovím.Protože je rozumný a nejsou s ním žádné problémy.Sám si napsal,že je táta v pohodě až poslední dobou spolu nevycházíte.Proč tomu asi je.Měl by ses zamyslet, jak se poslední dobou chováš taky ty.A právě proto,že táta Roman i mamka mají s tebou starosti, jsou na tebe přísnější než na bráchy. Kdyby tě neměli rádi, tak jseš jim lhostejný.Schválně, zkus změnit vůči nim chování a poznáš, že vše nebude tak jak popisuješ. Až ti bude jako staršímu bráchovi, budeš moc být venku zrovna tak, jak budeš chtít, ale ve 14 letech by sis měl uvědomit, že nejsi plnoletý a rodiče za tebe nesou zodpovědnost.Jinak k tomu biologickému otci. Samozřejmě, když se rozhodneš u něj bydlet a seženeš si ho,nemohl by ti nikdo bránit, ale jseš si jistý,že by o to stál i on. Píšeš, že o něm nic nevíš, jenom,že mlátil mámu i bráchu.Kdyby o tebe a bráchu stál, tak je s vámi doteď v kontaktu a nemusel bys ho nikde hledat.Navíc může být ženatý,mít další děti a myslíš si, že by tě jeho žena přivítala s otevřenou náručí? Táta Roman je určitě fajn, stará se o vás, tvoříte úplnou rodinu. To ale oceníš, až budeš starší.;)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.