Podpis smlouvy po skonceni brigady

Od: Datum: 09.02.16 15:26 odpovědí: 9 změna: 09.02.16 19:57
Dobry den, od 1.11 jsem mela dpc u byvaleho zamestnavatele. Smlouva byla do konce roku. V lednu jsem tam byla cca 5x na vypomoc a nyni mi bylo receno, ze jim musim jeste podepsat smlouvu od toho 1.1.. Zaplaceno jsem doatala, zamestnana jsem... Mohou mit problemy pokud nepodepisu? Jake? A mohu mit problemy ja? Jake? Uz tam na vypomoc chodit nebudu, protoze uz jsou zauceni novi zamestnanci a navic me uz stve, ze jsem zamestnana jinde, ale oni porad volaji a ptaji se na veci, ktere jsem uz davno vysvetlila a predala. Nejradai bych smlouvu nepodepsala, ale chci nejdriv znat rizika pro mne i pro ne, pokud dodatecne nepodepisu.- cili prace nacerno, i kdyz zalohu na dan za me odvadeli. Dekuju za odpovedi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.16 16:22
avatar

Zaměstnanci (Vám) hrozí za práci

na černo pokuta od 10.000 do 100.000 Kč,

zaměstnavateli od 250.000.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koule
Datum: 09.02.16 16:44
No a hrozi jim nejaka sankce, kdyz podepisu dodatecne a bude tam datum podeosani unor, kdyz v lednu uz mela byt platna? A uz jsem leden odpracovala a dostala za nej zaplaceno?
Od: asd1
Datum: 09.02.16 16:53

Ano hrozí - to co psala Ivzez. Vám 10 - 100 tisíc a zaměstnavateli 250 tisíc.

= doporučuju nedělat vlny a dát to co nejdřív papírově do pořádku ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 18:22
avatar

Zaměstnavatel uvede lednové datum.

Nemá se to dělat, je to podvod,

ale dělá se to...

Informace v článku, na který ve své odpovědi odkazuje Jmhad, platily v roce 2007 (většina už neplatí).

Od té doby se toho dost změnilo, DPČ i DPP již vyžadují písemnou formu (ZP, § 77).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 17:45

Já osobně bych nic dodatečně nepodepisoval, protože to už je podvod pod nějakou sankcí. A on ani podpis nutný není - Praci na dohodu či o pracovní činnosti lze sjednat ústně - na rozdíl od normálního pracovního poměru - a vykonání těch několika směn byl souhlas s ústní dohodou - viz http://www.penize.cz/nemocens…-a-jina-uskali-letnich-brigad

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 18:25
avatar

Odkazujete na článek z roku 2007, dnes již většina informací neplatí.

DPČ i DPP musí být uzavřeny písemně.

Neplatných informací je tam většina, zmiňuji jen to, co se vztahuje k dotazu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp
Datum: 09.02.16 18:28

Nejhorší je chytit blbého zaměstnance. Nacerno, doatala. To bych se na to nejradši vy..sr..al. A zaměstnával robota. Ono to není zadarmo a ještě blbce. Asi půjdu radši do důchodu.


doplněno 09.02.16 18:30:

Na všechno halda zákonů, kterými se každý ohání, ale dělat se občas dost často někomu nechce.


doplněno 09.02.16 19:00:

A ještě spousty pokut. pracovat se nechce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koule
Datum: 09.02.16 19:19
Tim blbym zamestnancem mate na mysli me? Pokud ano, tak nejspis blba nebudu, kdyz me potrebuji i po me vypovedi na vypomoc. Nikdo mou praci neumi tak, jako ksem ji ovladala ja, takze volaji a ptaji se. Myslim, ze jsem i dost loajalni k byvalemu zamestnavateli, kdyz ten telefon zvednu a poradim, i kdyz bych se na to mohla vyprdnout s tim, ze uz nejsem zamestnanec. Nejdriv si zjistete co a jak, nez se do nekoho priste navezete.
Od: mp
Datum: 09.02.16 19:57

Tak to se Vám omlouvám, ale obyčejně je nejlepší pracovní vztahy řešit se svým zaměstnavatelem a ne tady na poradně, proto jsem si Vás takto vychutnal. Nemám hlavně rád podrazáky a udavače. Ty bych střílel. Vždycky z očí do očí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.