Lze úspěšně reklamovat bambusovou zástěnu?

Od: Datum: 09.02.16 11:54 odpovědí: 9 změna: 03.05.16 15:20
avatar

Dobrý den všem.

Před 8 měsíci jsem si koupil bambusovou zástěnu - první fotky z https://www.google.cz/search?…pGAfAQsAQIJQ&biw=1440&bih=763

Nejprve jsme se rozhodovali mezi látkou a rákosem, ale látka se u sousedů trhala a rákos ve vesnici mají o pár domů vedle za dva roky rozpadlý... Takže jsme koupili dražší variantu - bambus.

Po necelých 7mi měsících se začal rozpadat drátek, kterým je to "tkané". Koukám jako blázen - ten drátek měl být asi "nerez" - logicky vzato. Vždyť je to za účelem zastínění plotu, tak je to i prezentováno výrobcem. Je jasné, že na to bude svítit slunce, bude pršet,...

Co teď? Reklamace? To mám 30 metrů sundat a zavést prodejci jako reklamaci drátků? Nebo nakoupit poplastované drátky a proplétat ručně? Počítám, že drátek bude do pár měsíců rozpadlý na 50% plotu.

Díky za reakce


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.02.16 12:01
avatar

Dobrý den, snad bylo uvedeno při prodeji (na stránkách výrobce), jaký je ten materiál drátku. Pokud máte jistotu, že to měl být nerez, tak by mohla být i ta reklamace úspěšná. Ovšem, záleží na prodejci, resp. jeho značce a kvalitě (např. u Vietnamců to bude horší). Myslím, že by mohla stačit fotodokumentace nebo zaslat menší vzorek z poškozené zástěny (a i doložit doklad o nákupu). Zdravím!

doplněno 09.02.16 13:09:

jmlc - podle Vašeho odkazu to má být venkovní zástěna, která by měla něco vydržet.

Pokud to bylo zakoupeno v kamenném obchodě, tak nebude problém si tam zajít a ten kus poškozené zástěny jim ukázat (mohou i porovnat s novým výrobkem).

doplněno 09.02.16 13:33:

jmlc - no, jak myslíte. Mně by to za to stálo - vidět obličej toho prodavače nebo majitele prodejny, až bych mu tam položil na pult kus té zástěny (která se Vám stejně rozpadá, tak ten kousek za chvilku nikde chybět nebude). Rád bych si vyposlechl jeho vyjádření a to z očí do očí - a hned si ho vychutnat.

doplněno 09.02.16 13:40:

jmlc - nejde o vyvolání konfliktu. Lepší je prodejci "namočit do toho čumák" a mít převahu mozkovou (což, zřejmě máte). No, škoda. To vysvětlení mohlo být zajímavé. Např. nesprávný plot či světová strana .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc®
Datum: 09.02.16 12:12
avatar

Popis je "Bambus štípaný 1,5m x 5m" koupeno z kamenného obchodu. Další popis k tomu není... za fotku a mailový dotaz nic nedám, zkusím zatím tuto variantu :)


doplněno 09.02.16 13:28:

Njn, zajít - jenže ty rozměry jsou 1,5m role bambusu, cesta je zrovna na druhou stranu denní jízdy autem a je to cca 20 km. Zkusím nejprve ty fotky...

Ale napadla mne taková past - nejprve jako zájemce dotaz na materiál, pak jako reklamující s jejich odpovědí v mailu...


doplněno 09.02.16 13:36:

Já nejsem příliš komfliktní typ "z očí do očí" - nemám na to proporce tělesné...


doplněno 09.02.16 13:46:

*smich* tak to bych mohl, alespoň s fotem... při návštěvě rodičů se tam stavím. Za půl roku si mail pamatovat nebudou, tak zkusím nejprve ten dotaz "blba" - jestli zboží je opravdu ven na plot určeno, když je tak prodáváno na webu ;)

Datum: 09.02.16 12:21
avatar

ten drátek měl být asi "nerez" - logicky vzato. Vždyť je to za účelem zastínění plotu, tak je to i prezentováno výrobcem. Je jasné, že na to bude svítit slunce, bude pršet,

No jasné to je nám normálním lidem, otázka prodejce je otázka výdělku. Že jo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 09.02.16 12:21

Setkala jsem se s bambusem na zastřešenou terasu, kde neprší a z bambusem venkovním.

Pokud je bambus určen na plot, tak s deštěm se snad počítá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 09.02.16 13:38
avatar

Zatřídění je : Potřeby pro dům a zahradu > Příslušenství k plotu > Bambus štípaný 1,5m x 5m

Proto usuzuji, že byť to není uvedeno na faktuře, jedná se o materiál pro venkovní užití bez nutnosti deštníku :) Je to ale spíše doplňkový sortiment od jiného výrobce... O to to bude složitější.

No a bambus je ok, bez porušení, ale ty drátky - to bych někomu nejradši dal přes hubu... kdybych na to měl...

Datum: 09.02.16 15:16

Nevím jak dopadnete, u vašeho odkazu není u zboží nic napsáno. Ale někteří prodejci mají u tohoto zboží rovnou varování - "Je odolný a pevný, barevně relativně stálý. Splétaný pomocí pozinkovaného drátu, jehož životnost je omezena. Pokud připevňujete tento plot, doporučujeme používat tenčí poplastované drátky ve vzdálenosti cca 30 - 40 cm od sebe."

Zkusila bych reklamaci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc®
Datum: 19.04.16 11:08
avatar

Zatím stále čekám na vyjádření obchodního zástupce dané firmy. Poslal jsem mailem reklamaci, objednávkový list vč. upozornění na jejich nedostatečný popis a fotky plotu. Prodejkyně byla ochotná a překvapené (samozřejmě), ale požádala mne o fotky a komentář, že to předá tomu obchoďákovi k vyjádření.

Když už to bude 30 dnů bez vyjádření, mám vyžádat částku 100% a vrátit zboží? Měl bych na to nárok podle §§§, si myslím - nebo ne?

Od: jmlc®
Datum: 03.05.16 14:18
avatar

Je to pro mne naprosto neuvěřitelné! Právě mi volali z prodejny, že dealer posoudil mé fotky a uznal reklamaci! Vrací mi peníze!

Opravdu bych na takovou reklamaci neměl odvahu, nebýt této poradny a nahecování rádci. Děkuji vám všem znovu!

Jdu vybírat alternativu :)

Datum: 03.05.16 15:20

Gratuluju a přeju lepší ruku při výběru!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.