Výpověď, cestování, pracák

Od: Datum: 08.02.16 11:42 odpovědí: 4 změna: 05.04.16 15:01
Dobrý den, potřebuji poradit s jednou věcí. Mám v plánu dát výpověď v zaměstnání, poté se přihlásit na zdravotní pojišťovně jako osoba bez zdan.příjmu a zhruba 2 měsíce se toulat po světě. Po návratu si chci najít nové zaměstnání. Jako nejsem žádný nemakačenko. Určitě budu hledat práci už před odjezdem, ale narovinu, hodně firem dá přednost někomu, kdo může nastoupit dříve, že. Tak mi je jasné, že to nějakou dobu může trvat. Myslela jsem, že tu dobu (počítám max. 2 měsíce) bych byla na pracáku na podpoře. Nejsem vyžírka, pracuji v kuse od školy, teda 12 let. Proto potřebuji takovou přestávku. Ale podle infa z webu pracáku nebudu mít na podporu nárok. Abych dostala podporu, musela bych být na ÚP hned po ukončení pracovního poměru. Což si nedovedu představit, že bych se z cestování prerušovala kvůli schůzce na ÚP. Fakt to tak je? Není nějaká jiná možnost?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 08.02.16 12:46
Povinnost registrovat se na UP neni. Jenom placeni zdravotniho. Takze se lze registrovat az po navratu. Hlavne aby bylo za co a neco i zbylo nez najdete misto.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.16 12:48
avatar

Dobrý den. Zaregistrovat se na ÚP můžete kdykoliv. Na podporu v nezaměstnanosti má nárok ten, kdo má zaplacené důchodové pojištění alespoň za 12 měsíců během posledních dvou let. Což Vy mít budete, tudíž o nárok na podporu, pokud se zaevidujete až po dvou měsících, nepřijdete. Budete si jen muset sama hradit zdravotní pojištění. Pokud však zaměstnání ukončíte sama a bez vážného důvodu, bude se Vám podpora krátit, budete pobírat celou podpůrčí dobu jen 45%. Je pravda, že pokud byste se zaregistrovala hned po skončení zaměstnání, platil by za Vás povinné zdravotní pojištění stát, ale Vy byste měla jako uchazeč o zaměstnání své povinnosti, mezi které patří, mimo jiné, i dodržování termínu schůzek s prostředkovatelkou.

Viz. Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání.:

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.04.16 14:55
avatar

Dobrý den, budu teď řešit něco podobného, tak jsem našel Váš dotaz. Výpověď mi běží od 1.4. do 31.5.. Poslední tři týdny budu vybírat dovolenou a náhradní volno a v té době si chci všechno vyběhat. Hodlám zajít na sociálku a ÚP. Jsem sice finančně zabezpečen, ale bylo by dobré, kdyby nějaká ta podpora byla. Popravdě, nejsem vyžírka, pracuji 9 let od školy, platím daně, všechno. Tak když dají nemakačenkům, tak proč by nemohli i mě. Uvidím. Chystám se projet autem Evropu. Kdyby mi náhodou stát udělal tůdle, tak to ty tři měsíce nějak snad dám i bez něj. Ale doufám v to, že to neudělá.

Kam se chystáte Vy a na jak dlouho? Třeba se někde potkáme :)

Hodně štěstí, Michal T.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.16 15:01
avatar

kdysi to slo, hlavne u zvlastnejsich oboru, ze si vas pozvali az za mesic a pul, ale ted je podle me pracak uplne jiny a o mnoho vice navstev

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.