Řidičák a oční vada

Od: Datum: 07.02.16 17:31 odpovědí: 5 změna: 08.02.16 08:47

Zravím, mám takový probém, že při únavě očí začínám při četbě textu nebo práci na počítači šilhat, pravé oko nechce spolupracovat. Chci s tím zajit k očnímu lékaři (poprvé), ale nevím, zda kvůli tomu můžu mít problém jako držitel řidičáku. Při řízení problém nemám, ale kdyby mi na tom oku něco našli nebo by mi předepsali čočky, musel bych to nekde hlásit, případne mohl bych i přijít o řp? Nepracuji jako řidič.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.16 18:28

Máte pravděpodobně porušeno binokulární vidění a strabismem hrozí dvojité vidění, možná je pravé oko slabší a již dávno potřebovalo korekci brýlemi, je pravděpodobné, že lékař podá zprávu o zdravotním stavu na evidenci řidičů. Pokusil bych se o nápravu operací oka v některém specializovaném centru, záleží na věku pacienta a jeho finančních možnostech, rovněž dle možností omezit používání počítače a jízd motorovým vozidlem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlcŽ
Datum: 07.02.16 19:05
avatar

Pokud lékař zjistí (kdykoliv) zdravotní nezpůsobilost k řízení vozu, podává tuto informaci příslušnému úřadu. Ovšem pokud máte jedno oko zdravé a problém s druhým, můžete mít třeba jen speciální brýle pro řízení... Můj tchán měl od mládí jedno oko (druhé si vystřelil), řídil bez jakéhokoliv omezení.

Konzultujte s lékaři!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.02.16 08:37
avatar

to je pravda - manžel kamarádky má taky od mládí vadu jednoho oka, vidí na něj špatně a brýlemi se to zlepšit nedá, přesto pracuje jako řidič...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.16 19:13

Zbytečně se nestresuj. Očař ti dá kapky po kterých se ti jistě uleví. Doktoři nejsou tak aktivní, aby hlásili každou "prkotinu". A pokud budeš mít přece jen vážnější problém, aspoň ho začneš řešit včas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.16 08:47
avatar

Až dojdete k lékaři, budete vědět více. Páč zde můžeme napsat spousty moudra, ale realita může být jiná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.