Černé uhlí na střevní potíže

Od: Datum: 06.02.16 11:42 odpovědí: 9 změna: 07.02.16 11:00

Dobrý den, mám bolesti břicha, probublává mi v něm a mám průjem. Do kdy zabree černé uhlí? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 06.02.16 11:58

Máte na mysli zřejmě aktivní uhlí, které se prodává jako CARBOSORB nebo s přídavkem dalších látek jako CARBOCIT?

Podívejte se na příbalový leták toho, co máte, nebo se podívejte například na http://www.strevnipotize.cz/produkty.html a pokud nemáte příbalový leták, podívejte se na https://pribalovy-letak.info/carbosorb a https://pribalovy-letak.info/carbocit ale nejlepší je samozřejmě se v případě neobvyklých bolestí břicha obrátit na lékaře, který s vámi bude pátrat po příčinách, provede patřičná vyšetření a nasadí vám adekvátní léčbu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.02.16 12:34
avatar

Černé uhlí jsem nikdy nejedl, ale to, čemu jsme vždycky říkali "živočišné uhlí" (Carbosorb nebo tak nějak se to jmenovalo) zabíralo do cca 1 hodiny (jako klukovi mi to děsně chutnalo, bral jsem si vždycky tak 2 tablety naráz).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: planetka*
Datum: 06.02.16 12:39
Ohodnoceno: 2x
 
Od: f
Datum: 06.02.16 15:07

jestli je tě i špatně,zvracení teplota,případně zimnice tak je to infekce a uhlí už nezabere.Kup si Endiaron,je to střevní desinfekce na střevní chřipku ale není to antibiotikum


doplněno 06.02.16 15:12:

hlavně neříkej v lákárně že chceš jen něco na průjem.To samé jsem tam řekl a hloupá lékárnice mi dala nějaký lék na zastavení průjmu a vůbec ji nezajímalo,že je to průjem z infekce a tím pádem se průjem nesmí zastavit léky ale musí jít ven!Hlavně že ty blbky mají na to vysokou školu !člověk žasne,co je dneska možné

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 15:09
avatar

- co se týká černého uhlí - chce to vzít najednou alespoň 5 tablet, já beru i víc. Rozkousat a zapít vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 06.02.16 18:25

Taky mám zrovna střevní virozu. Na to zabírá jedině dieta. 1. den nejíst nic a pak postupně začít jíst. Nic jiného nezabírá. Ani černé uhlí. Možná coca cola po lžičkách. Nebo pepsi, když coca colu neseženete. Trpím na střevní virózy a Endiaron mi doktorka nedoporučila. Pokud to není střevní viróza, tak tím líp a uhlí snad zabere. Zítra to poznáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fialka
Datum: 06.02.16 18:38

Na střevní potíže je nejlepší coca-cola, vychlazená z lednice a po menších dávkách popíjet několikrát za den.

Je to starý, vyzkoušený recept. Po krátkém čase /někdy i za den/ je vše tzv. v pořádku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.02.16 10:29
avatar

Záleží, koílik tablet a kolikrát za den sis vzal. ;) Můj pes má necelých 5 kg a když má srajdu, tak dávám 3x denně 2 tablety. Na tvém místě bych se pokusila střeva vypláchnout čajem. Nejlépe černým, ne příliš tmavým a ne horkým. Typuji to na 3 litry. Čaj střeva vypláchne a vydezinfikuje. Čajem nikdo nic nepokazil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bely
Datum: 07.02.16 11:00

Další možnosti, které spolehlivě zabírají, jsou:

1)Smecta = přírodní čištěný jíl s vysokou vazebnou kapacitou, jenž je schopen se vázat s hlenem sliznice zažívacího traktu a zvyšuje tak jeho kvalitu a množství. Touto cestou chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám a umožňuje rychlejší uzdravení. Současně je Smecta schopna vázat toxické látky produkované infekčním původcem průjmu.

2)Enterol = http://www.lekarna.cz/enterol-10x250mg-tobolky/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.