Jak je bezpečné cestovat do Albánie?

Od: Datum: 05.02.16 20:14 odpovědí: 3 změna: 05.02.16 21:05

Dobrý večer, chci se na Vás obrátit s dotazem a zjistit, jaký na to máte postoj. V létě se chystám (já - 19 let) jet s tátou cestovkou do Albánie na asi 13 dnů. Je to cesta autobusem a je to poznávací zájezd, tedy zahrnuje jak horskou turistiku, tak návštěvu měst, koupačky a jinými slovy - prostě zajímavá místa. Všichni mě ale varují, abych tam nejezdila, že tam není bezpečno. Už jen z důvodu jejich náboženství, kdy už jen proto, že něco nedodržím podle jejich tradice, už jsem jim trnem v oku. Četla jsem i o těch událostech, co se tam staly (např. 2 unesené Češky, 2 zabití a okradení Češi..). Je mi jasné, že to je chudá země a že by člověk neměl upoutávat pozornost něčím cenným. To je druhá věc - vzala bych si s sebou zrcadlovku, protože, samzřejmě, chci zachytit všechny krásy přírody a jejich kultury, ale jestli by naopak takový věc neupoutala jejich pozornost a pak se nestalo, že za to celý autobus vyvraždí. Další věcí jsou uprchlíci - je jasné, že na jaře se celá vlna zase začne hýbat, protože bude tepleji.. Jaký na to máte názor? Myslíte, že Albánci neakceptují cizince a turisty jako jinde? Že je to tam nebezpečné jak z důvodu náboženství (žena by neměla jako první oslovoval muže, když se ho chce například zeptat na cestu), z důvodu oděvu (že by snad měly být všechny části těla zahaleny?), tak z důvodu ekonomického postavení, jelikož je to velmi chudá země, tudíž by tamní byli schopni Vás okrást a v horším případě zabít?

(ještě bych zapomněla podotknout, že na tomto zájezdu se spí v tábořištích a kempech, tedy prostě spíš příroda)

Děkuji moc za všechny názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ruza
Datum: 05.02.16 20:33

Myslím, že Albanie je riziková země, já osobně bych tam nejela. To, co je dál za Chorvatskem i Bosna, Hercegovina to už je přece jenom na pováženou. Ale to rozhodnutí je na Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 20:39

Ještě by mě zajímal názor lidí, kteří tam i byli třeba letos, pokud se tací najdou, kteří by mi sdělili nějaké své dojmy.

Datum: 05.02.16 21:05
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.