Renta jak na ní

Od: Datum: 05.02.16 19:57 odpovědí: 2 změna: 07.02.16 08:27

Dobrý den mám dotaz , dne 30,9,2015 jsem dostal výpověď ze zdravotních důvodů po pracovním úrazu, zajímá mne jestli mi nárok na Rentu vzniká od 1.10.2015 , nebo od doby kdy jsem se přihlásil na úřad práce. Kooperativa mi totiž začala vyplácet až od 20.10.2015 kdy jsem se na úřad byl přihlási. Také mne zajímá zda podmínka pro vyplacení renty je ta že jsem veden na úřadu práce , nebo ne. kdybych si prostě platil min. zdravotní a socíalní a nikam chodit nemusel. Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 06.02.16 21:09

Co je to v našem právním řádu renta? Za jistých podmínek není povinnost si platit sociální pojištění, jen zdravotní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.16 08:27
avatar

Odhaduji, že rentou míníte náhradu za ztrátu na výdělku po skončení pracovní nechopnosti,

jež se vyplácí ve výši rozdílu mezi průměrným výdělkem před vznikem škody

a nově dosahovaným výdělkem, k němuž se přičítá případný invalidní důchod.

V době evidence na ÚP se za nově dosahovaný výdělek považuje minimální mzda,

nepřihlíží se k výši podpory v nezaměstnanosti.

(Zaměstnavatel odpovídá za pracovní úraz, nikoliv za situaci na "trhu práce".)

___

Podle mne Kooperativa postupovala správně, nevím o případu, že by pojišťovna

náhradu vyplácela člověku, který není zaměstnán ani v evidenci ÚP.

___

Viz Náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti (ZP, § 271b)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.