S.r.o. s podílem 50%

Od: Datum: 05.02.16 19:23 odpovědí: 2 změna: 05.02.16 19:42

Dobrý den,manžel je jednatelem a zároveň vlastníkem s.r.o. má společníka s podílem 50% a ten je tedy také jednatelem společnosti,může jednatel zakázat vstup do firmy manželce druhého jednatele?Může manželka jednatele kontrolovat tok financí ve firmě když si to jednatel první nepřeje? a poslední dotaz musí mít jednatel písemné svolení druhého jedntele aby si mohl ve firmě zřídit dílnu pro své osobní účely?Děkuji velice za Vaší odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.16 19:33

Pokud mají spoluvlastníci takovýhle vztah, tak ať firmu rozpustí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 05.02.16 19:42
avatar

Dobrý den, já bych řekl, že mají stejná práva a stejné povinnosti. Normálně by měla stačit dohoda, protože mají snad společný zájem, ale pokud to nejsou asi zrovna kamarádi, tak si budou vše domlouvat písemně (nebo smluvně). Pokud ta manželka nemá ke společnosti nějaké smluvní spojení, tak by neměla mít přístup k údajům společnosti (proč?). Jinak, kde není dohoda, tam je dusno. A vlastnictví je od Boha, ovšem spoluvlastnictví je od Ďábla. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.