Pracovní úřad - DPP - podpora v nezaměstn

Od: Datum: 04.02.16 19:42 odpovědí: 2 změna: 04.02.16 23:56

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak je to s brigádou, když jsem hlášena na pracovním úřadě? Vím že si mohu vydělat 4900,- hrubého měsíčně nebo tak nějak, ale jak to bude s podporou v nezaměstnanosti, když na pú nahlásím brigádu/DPP? Podpora se mi zastaví a začne běžet zase až brigádu ukončím a bude mi muset stačit výdělek jen z brigády? A nebude se pak ta podpora vypočítávat z té částky co jsem si vydělala na brigádě nebo se podpora bude stále počítat z průměrného měsíčního výdělku z posledního zaměstnání? Dostala jsem odstupné, tak jsem chtěla jít alespon na ty tři měsíce na brigádu, když podporu mi bude pú vyplácet až po třech měsích, po vyčerpání toho odstupného. Nebo to takhle nejde? Posune se tím ještě ta podora, kvůli té brigádě? Jde mi o to abych nepřišla pak o tu podporu, která mi vychází z platu z bývalé práce, aby mi do toho pak nezapočítali nějak tu brigádu a já pak nekoukala na pár stovek co by mi vypláceli jako podporu.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.16 22:23
avatar

Dobrý den. Nelze pobírat podporu a přivýdělek součaně. Přivýdělek nesmí přesáhnout polovinu min. mzdy (4.900,- Kč). Nárok na podporu nezaniká odstupným ani přivýdělkem, jenom se o příslušnou dobu výplata podpory posouvá. Takže pokud jste dostala tří měsíční odstupné stejně by Vám podpora mohla být vyplácená až za tři měsíce. Takže se klidně na ÚP zaevidujte a můžete si najít na tu dobu brigádu. Po skončení brigády (tzv. nekolidujícího zaměstnání ) Vám bude moci být podpora v nezaměstnanosti normálně vyplácená. Podpora v nezaměstnanosti Vám bude vypočítána z posledního zaměstnání, nikoliv z brigády.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 23:56
avatar
Ano díky přívýdělku se pozastaví ( naprosto demotivující k zaměstnání ) někdy je člověk rad aspoň za brigadu. Momentálně je pracovních míst o mnoho víc než před rokem,kdy jsem sháněl moje předešlé zaměstnání
Jediná varianta jak o ppodporu nepřijít je brigáda na černo.
K ničemu nenabadam jen ,,demonstruji,, možnou variantu řešení.
doplněno 04.02.16 23:59: Veškeré brigády typu výpomoc na zahradě nebo stavbě atd. Jsou obvykle na ruku ale je to spíš práce pro muže.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.