Příliš velký kredit u O2

Od: Datum: 04.02.16 08:32 odpovědí: 30 změna: 05.02.16 10:15

Snad někdo bude vědět co s tím...děkuji předem za rady.:)

Moje dítko má mobil, ale málo volá. Skoro vůbec. Mobil má jen pro jistotu, že ho někdo kdo s ním naléhavě potřebuje mluvit, zastihne. Protože je ale nutno simkartu čas od času nabíjet na terminálu Sazky, aby kartu nezrušili,

má už tam kredit 2 500 kč i když nabíjí jen po 200 kč.. Přesunout to na jiný mobil třeba na můj to nejde.

Operátor mu ty peníze chce zrušit. Co může dělat? Má na to operátor právo?

Jak to řešit, dá se s tím něco zaplatit třeba?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 04.02.16 08:42

Muzete rozeslat darcovske SMS.

Pripadne pokud nejaky e-shop nabizi platbu pomoci m-platby, pak lze zaplatit kreditem z karty.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.02.16 08:54

Dítko přispívá na Dětské domovy, protože není na tom finančně špatně. Ale dárcovské příspěvky neposílá po špatné zkušenosti s jednou neziskovou organizací kam peníze přes telefon poslala, která si pak pravidelně odebírala z jejího kreditu částku 100 kč což mu vadilo když to nepovolilo . Povedlo se mu to tehdy před asi 3 roky ve spolupráci s operátorem to pirátství zrušit, ale od té doby to ignoruje.

Také se dívám na google na možnosti, ale zatím jsem nic nenašla. Díky za odpověd.

Od: nox®
Datum: 04.02.16 08:44

Osobně mám obdobný problém se sim v alarmu. I když existují různé tarify pro zařízení, případně možnost si druhou sim přiřadit k tarifu, je pro mne jednodušší jednou za čas sim přehodit do telefonu a kredit provolat na nutné vyřizování.

Datum: 04.02.16 08:57

Problém je že na vyřizování má služební telefon a všichni obchodní partneři ho znají. Soukromý telefon ve firmě využívat nesmí, pro firemní učely. Děkuji za odpověd.

Od: mp
Datum: 05.02.16 01:33

Alarm v autě se dá pořešit využíváním služby REX. Za dva roky jsem platil pro dvě auta tak dohromady 800 kč. Je tam paušál asi 10 kč měsíčně. A pak jednotlivé sms. U domu je nejlepší sim přes pult centrální ochrany. V základním tarifu se se to od předplacené karty moc neliší. Situace se vyvíjí. Ale stejně je zatím i předplacená karta jen takovy skrytý paušál. Docela mě zaujala ta možnost zaplatit kreditem nějaký nákup. To musím zjistit.

Od: ben®
Datum: 04.02.16 08:47

Dobrý den, ten kredit může provolat i někdo jiný, kdo si mobil od děcka pro volání (nebo připojení k internetu) zapůjčí - třeba Vy. Zdravím!

doplněno 04.02.16 09:12:

No, já jsem špatně vyhodnotil to slovo dítko (děcko). On to bude už člověk velký, ale dítkem vždy pro matku zůstává - to je fakt. Jinak si myslím, že co O2 jednou uchvátí, tak toho se už nevzdá.

Datum: 04.02.16 09:08

bene, rada je to dobrá, pokud bych i já měla komu volat. Ale nemám. Dítku volat nemůžu, jen v případě naléhavosti, takže spolu mluvíme chvíli navečer, bydlí ve svém a to svůj telefon potřebuje k hovoru se mnou a jinak já mluvím s lidmi hodně ale hlavně v reálu.
Nedá se říci že mluvím, z důvodu špatného sluchu komunikuji trochu jinak, obtížněji, a hovory v telefonu proto špatně snáším, protože špatně rozumím co ostatní říkají.

Cizímu člověku zapůjčit mobil nelze, ne vždy víte kam a co by dotyčný volal.

Nehledě na to, protože na služební telefon soukromé hovory nelze, musí ho mít u sebe, kdybych volala třeba já. Proto se spíše dívám jestli je možné s tím něco na netu zaplatit.
Je škoda to nechávat operátoru jen tak. A domnívám se, že třeba někdo už tu zkušenost má a jak to vyřešil.
Děkuji bene za odpověd.

Datum: 04.02.16 11:21

Ano, máte pravdu, jedná se dospělou dceru a ze zvyku o ní mluvím jako o dítku - s nadsázkou.

Takže se omlouvám.

Od: lucy1
Datum: 04.02.16 08:59

Také jsem měla podobný problém co s kreditem, kde se končí jeho platnost. Bylo mi řečeno, že se to musí vyčerpat, aby to nepropadlo. Nebo by tady byla možnost přejít na nějaký nulový nebo malý paušál, kde se kredit převádí do vyúčtování a může to tam být klidně i rok, nebo ten kredit rozdělit do 12 záloh splácení. Zkuste se zeptat u operátora na možnosti u operátora.

Datum: 04.02.16 09:15

lucy, jsme lidé co mají raději předplacené karty. S naší spotřebou kreditu by nás každý operátor měl brzy dost.
Já mám sociálně slabou sousedku a tak jí nechám provolat nějaký peníz, když musím nabít kartu na terminálu. Tak to řeším já.
Dítko u nich v domě ale nezná nikoho protože na sousedské vztahy kvůli časově náročné práci nemá čas.
Takže možná asi nezbyde nic jiného než to nechat propadnout.
Škoda. Děkuji i Vám za odpověd.

Od: jmlc®
Datum: 04.02.16 09:14

Zkuste se zeptat na tarif ZERO - paušál a není nutné dále dobíjet. Převedl bych to na tento tarif a s tím aktuálním kreditem...

- Zasílání DMS

- SMS jízdenky

- Objednání služeb přes Premium SMS

- Koupě DVD (Blesk, SuperDVD, F1)

- Předplatné novin (http://www.mfdnes.cz/)

- Nápojový automat

Toto je starý článek, ale třeba pomůže http://www.lupa.cz/clanky/mobilem-zaplatite-v-tisicovce-ceskych-e-shopu-maji-mobilni-platby-na-webu-smysl/

doplněno 04.02.16 11:10:

Jsem si teď ověřoval mé starší odkazy a dva už nefungují - omlouvám se. Ale pokud máte zájem o další weby s nákupem přes telefon na internetových obchodech, zkuste google - sem tam někdy jsou zajímavé nabídky s touto možností. Případně sdělte možný okruh zájmu a podívám se...

doplněno 04.02.16 11:33:

tak zrovna elektronické knihy se platit takto dají :) http://www.ebux.cz/?pg=14 nebo http://rajknih.cz/index.php?pg=6#nadpis27

k těm DVD by se mělo dát platit tady http://www.dvdvcasopisech.cz/

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.02.16 09:21

jmlc - i Vám děkuji za odpověd.

Na Vaše odkazy se ráda podívám co se týče těch DVD, to by smysl mělo, pokud by to šlo.
Co se týče jízdenek, mají služební tramvajenky - opencard placené tou zahraniční firmou a nárok na služební auta. Nelze proto to takto využít. Proč nechceme paušál jsem už vysvětlovala.

Datum: 04.02.16 11:26

Děkuji. Víte, co se týče okruhu zájmu, tak je to i jedno, hlavně že peníze neschlamstne zbytečně operátor. I kdyby to měla někomu dát jako dárek, tak lepší než to nechat propadnout. Nejlépe by samozřejmě byly knihy pro ni například o kvantové fyzice a matematice. Zkusím jestli něco takového existuje. Platit knihy přes mobil kreditem..

Od: host
Datum: 04.02.16 12:02

Tarif Zero O2 zrušilo.

Od: axus®
Datum: 04.02.16 10:18

Aha. Ja sem take myslel, ze jde o ditko jako maleho caparta.

Je zajimave, jak je potreba resit problemy s 2500Kc za dospeleho, samostatne zijiciho a praci zavaleneho jedince.

At ty penize proste provola a nebo necha propadnout. Jaky dospely rozumne uvazujici clovek cpe penize do neceho, co nepotrebuje a nevyuzije?

ps. S temi DMS se to ma tak, ze existuji dva ruzne druhy. Jednorazove a trvale, ktere se tou prvni SMS aktivujou pro kazdomesicni opakovane strhavani. Svou neznalost nelze zamenovat za cizi piratstvi.

Datum: 04.02.16 11:33

axus® Datum: dnes 10:18

Dcerka mi říkala že ji tam nic předem nevarovalo, že si to pak strhnou každý měsíc, tak nevím, možná se přehlídla.

I tak se ale domnívám, že když něco pošlu, nelze mi pak pravidelně strhávat z kreditu 100 kč jen proto že jsem ji jednou poslala. Opakuju, že dcera není nepřející ani lakomý člověk, ale jsou věci se kterými nesouhlasí a to je i to, že jí lze brát její peníze jen s jejím souhlasem. Zastávám stejný názor a proto jsem to nazvala pirátstvím.

doplněno 04.02.16 11:37:

Necpe peníze do něčeho, co by nepotřebovala. Jen má svůj osobní mobil a ten musí nabíjet aby jí nevzali číslo. Před dost lety to ještě nevěděla a dlouho nikam nevolala protože tam měla jen internetové bankovnictví, telefon vypnula a kartu nepoužívala. Za rok ji kartu vzali. Důvod, že nenabíjela kredit. Takže se tomu snaží zabránit aby nedobíjením o ni zase nepřišla.

Datum: 04.02.16 10:53
Co stim netušim ale z karty bych přešel k Bonerix tarif mini je to v podstatě O2 a měsíční paušál je 47 kč a platim jen co provolam a pro smskuju ,pro ty co skoro nevolaj ideální
Sám ho mám ,taky nák nevolam
doplněno 04.02.16 11:05: A pro odlehčení jak se zbavit kreditu? Jednoduše zavoláte na erotický či ty jejich šarlatánský linky a ste bez něj na to tata *smich* *smich*

Datum: 04.02.16 11:42

dabeli, Vy jste číslo, musím se smát. *smich* Neumím si představit že by volala na takové ptákoviny...Jako vtip dobrý..

Jinak to zkusím tedy s těmi knihami, snad takový obchod najdu na google a když ne, tak to propadne O2. Co se dá dělat.

Datum: 04.02.16 11:58

může si z mobilu zaplatit stahování z internetu - knih, filmů...

Datum: 04.02.16 12:30

To jako z kreditu na simkartě?

Datum: 04.02.16 13:54

jistě - pošlete sms na určité číslo v hodnotě 200, 300 nebo více peněz, získáte kód a můžete stahovat...

Od: lego®
Datum: 04.02.16 12:24

1) Zkusit prevest na pausal (i s kreditem), zazadat o vyplaceni penez, zmenit operatora.
2) Utratit (jakkoliv), zmenit operatora.

Datum: 04.02.16 12:33

lego, změnit operátora moc nepomůže, ta podmínka nabíjení kreditu v určitých intervalech je všude.

Peníze 02 nevyplácí, nejsou spořitelna, řekla slečna na centrum.

Datum: 04.02.16 14:05

je pravda, že při změně operátora vám neprovolaný kredit propadne - takže nejdřív utratit!

ale změna se určitě vyplatí - není všude podmínka dobíjení kreditu... nás to taky štvalo, teď máme od čezu tarif "platím kolik provolám" a opravdu to tak je, i kdyby 0 kč měsíčně... pravda, volání je o něco dražší než se dá sehnat jinde, ale když člověk skoro nevolá, je mu to fuk... ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: lego®
Datum: 05.02.16 08:24

Zmena operatora nepomuze se soucasnym kreditem, ale do budoucna to pomuze urcite (rozumnej pausal).
Klidne do mobilu od CEZu i kdyz neni nejlevnejsi (nebo neco najit na http://forum.mobilmania.cz/). Pri tom malym provozu se to urcite vyplati, jenom nezapomenout 1x za 1/4 roku udelat nejakou (jakkoliv malou) utratu.
Nulovy tarify se dneska blbe hledaj (uz to neni co bejvalo), kdyz pominu sedivky (a tam si taky nejsem jistej). A jinde zas maj udrzovaci poplatek cca 30Kc/mesic.

Od: jmlc®
Datum: 04.02.16 13:20

teď jsem našel (při hledání něčeho jiného) - "nulový tarif na míru - http://www.vodafone.cz/_sys_/…4/prehled-tarifu-a-sluzeb.pdf

doplněno 04.02.16 14:37:

"pro jednotlivce" - to je věc komunikace a možností lidí v okolí.. ten "tarif na míru" jsem našel v kontextu se systémem Jablotron - bezpečnostní systém dodává firma vč. simky s tímto tarifem ... třeba by to šlo domluvit ...

(Já zcela náhodou přišel k tarifu od O2, kdy za 350,- měsíčně mám možnost neomezeného volání do všech sítí a neomezené sms. Smlouva na 2 roky s automatickou prolongací. )

V práci máme nějaký starší tarif - možná ten ZERO,.. už se nenabízí, ale aktuální smlouvy nikdo nevypovídá. Tj. dá se možná sehnat na nějakém inzertním serveru a smlouvu převést na nového klienta... Takto třeba bratr získal tarif "odepiš" pro svou rodinu, tj. 4 x 50,-Kč měsíční paušál ale 4x400 minut volání zdarma v rámci sítě.

Datum: 04.02.16 14:24

jmlc@ Tarify na míru ...Tarify na míru jsou tarify společnosti Vodafone, které umožňují zákazníkovi vytvořit si jedinečný tarif tím, že si zákazník sám zvolí jaké dílčí služby (balíčky) budou zahrnuty v jeho tarifu. Tarif na míru je určen pro firemní zákazníky s rámcovou smlouvou. Tarif na míru si může zákazník sestavit z následujících dílčích služeb a balíčků: a. Hlasové balíčky – ceny platí pro volání v rámci sítí v ČR a pro volání do zahraničí (regionu 0 a 1), mimo čísla se zvláštním účtováním (např. audiotex)

Je tento tarif i pro jednotlivce? Nulový Tarif na míru ...str 14 viz odkaz výše

Datum: 05.02.16 07:41

Zdravím,
přebytek kreditu v této výši už je docela problém - vyčerpat ho nepůjde tak rychle.
Nicméně
- je možné si pomocí peněz z kreditu platit tzv. share servery (servery typu "ulož to") a z těchto serverů pak třeba stahovat filmy - používám jeden takový multifinkční, který umožňuje stahovat ne jen z jednoho, ale asi ze 40 různých, není to sice moc výhodné to platit přes mobil (platbou např. on line bankovnictvím získáte skoro dvojnásobek limitu stahvaných dat), ale zase je to ryché (zjistím, že chci stahovat, nemám na dotyčném serveru dost kreditu, najdu ceník, vyberu kolik chci dat, naťukám příslušnou SMS a pošlu na určité číslo - běhěm cca 2minut mám na share serveru dobitý kredit a mohu stahovat)
- dárcovské SMS - pokud máte obavu z obdarovaného (aby dar nezneužil), vyberte takového, kde je nějaká jistota (třeba Konto paraple a pod.) Pozor na různé "neziskovky" - občas peníze používají na skryté účely (např. Člověk v tísni na různé politické akce)
- nákup některých produktů (většinou se jedná o nějaké pc programy či aplikace) do mobilů) lze realizovat pomocí platby přes SMS
Pak jsou trochu komplikovanější možnosti - najděte např. někoho, kdo chce třeba stahovat filmy, platí si share server a udělejte s ním výměnu - vy mu dobijete pomocí SMS kredit a on vám dá peníze v hotovosti (nebo třeba složí na váš účet).
Osobně bych se vyhnul na vašem místě jakémukoliv převodu čísla na paušál (i kdyby tam kredit mohl být převeden), protože paušál je fajn, když všechno funguje, ale jakmile ho z nějakého dvodu chcete zršit, je to nesmírně komplikované a někdy i hodně drahé. Navíc třeba neprovolané peníze na paušálu vám s ukončením paušálu taky propadnou. Takže za mne - jakýkoli paušál rozhodně ne.

Datum: 05.02.16 08:38

Pořiďte mu Oupen Call, hovor stojí 2 Kč a nabíjet musíte jednou za šest měsíců.

Datum: 05.02.16 10:15

Děkuji všem, kteří obětovali svůj čas a se mnou hledali řešení ohledně přebujelého kreditu na mobilním telefonu.

Nakonec jsme se s dcerkou rozhodly že peníze se pošlou na pomoc tomuto chlapci. Malý Matěj, pro kterého se pokusím založit tu další otázku.

http://svobodneforum.cz/matys…omatu-a-denne-bojuje-o-zivot/

http://www.promateje.cz/

Jsem přesvědčena že i když vaše rady za které děkuji byly dobré a poskytovaly řešení, tak toto řešení dávalo největší smysl a navedl nás na to zdější diskutér, který radil poslat peníze potřebným.

Ještě jednou děkuji a diskuzi uzavírám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.