CDS a Crohnova nemoc

Od: Datum: 03.02.16 19:37 odpovědí: 6 změna: 09.02.16 18:03

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu:
Mám Crohnovu nemoc. Je to velmi nepříjemné autoimunitní onemocnění, které se u mne projevuje tak, že trpím častými průjmy ( mám zánět na konci tenkého střeva ). Rozhodl jsem se, že bych mohl zkusit léčbu pomocí CDS. A také jsem tak učinil. Použil jsem postup, který je uveden na oficiálních stránkách o MMS, kde se píše, že na Crohnovu nemoc se používá Protokol 1000 a klystýry. Protokol 1000 ( 3 kapky/8 dávek denně ) jsem skutečně užíval po dobu jednoho měsíce s tím, že jsem neužíval MMS, ale účinější CDS, tzn. užíval jsem koncentraci 50 ppm a upíjel jsem každou hodinu 1 dl naředěného roztoku CDS 8 krát denně. Klystýry jsem však neabsolvoval, jelikož nemám možnost nechat si je aplikovat. Domníval jsem se, že bude dostačující ten protokol 1000, který jsem poctivě dodržoval. Problém je bohužel v tom, že tento postup s protokolem 1000 mi skoro vůbec nepomohl, nepozoruji na sobě žádné výraznější zlepšení, průjmy stále přetrvávají. Je mi jasné, že CDS asi nedokáže zcela vyléčit Crohnovu nemoc, ale doufal jsem alespoň v určité zlepšení. To se bohužel nedostavilo. Z tohoto důvodu bych vás chtěl požádat o radu či nějaké informace. Nepostupoval jsem nějak chybně? Nevadí ten fakt, že jsem užíval CDS a nikoliv MMS? CDS je prý účinější, takže asi by to vadit nemělo, spíše naopak. A co ty klystýry? Jsou při léčbě této nemoci tak moc důležité? Může být problém v tom, že jsem je neabsolvoval? A mohla by mít negativní vliv i skutečnost, že jsem nezačínal brát CDS vždy ve stejnou dobu v jednotlivých dnech ( myšleno tak, že jeden den jsem si vzal první dávku dopoledne a jiný den třeba až odpoledne )? Ale vždy jsem užil všech 8 dávek po jednotl. hodinách. Dočetl jsem se, že při užívání MMS/CDS není vhodné pít kávu. Přiznám se, že jsem si ji občas neodpustil ( ale opravdu jen malo a nepravidelně ). Může být i toto tím důvodem neúspěchu? Předem se omlouvám za délku mého dotazu a za množství uvedených otázek, ale opravdu si nevím rady a jsem z toho zoufalý. Budu vděčný za jakékoliv rady a informace. Předem děkuji. J.H.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.16 23:02
avatar

CDS je skvělá záležitost. Brala jsem 3/4 roku. Klystýr je zásadní! Odvádí škodliviny, které tělo vylučuje, aby se znovu nevstřebaly do těla. Koupíte závěsný plast. irigátor a aplikujete si sám doma ve vaně, 1. den jsem dělala 3x. Pak podle čistoty, většinou 1 - 2x. Ale myslím, že to bylo jen ze začátku, než se střeva vyčistila. Už je to 2 roky a na fóru neustále přicházejí s novými poznatky a vylepšeními, tak si přečtěte co potřebujete a zeptejte se v diskusi, kde je mnoho léta zapálených lidí, kteří jsou permanentně v obraze. Je toho docela dost, co by měl člověk při tom vědět a dělat, hlavně kdy a co jíst, pít... Kafe jsem pila 2x denně, ale 20 min před - nebo 20 min. po dávce. Zbavila jsem se letitých problémů, se kt. si ani lékaři nevěděli rady. Po dobu braní MMS, pak CDS jsem měla ideální hodnoty cukru i cholesterolu /bez prášků/. Když jsem s pitím přestala, Bohužel se cukrovka přihlásila znovu. To byl jediný neúspěch, jinak snad 20 záležitostí, které mi sužovaly život dvacet let, zmizelo úplně . http://forum.mms-kapky.cz/viewtopic.php?f=3&t=238 Ozvěte se na můj mail, jak pokračujete. Je to hoňka, ale stojí to za to. Držím palce!

Jo a dělala jsem si to do lahve na celý den, 24 aktivovaných kapek do 8 dl vody. Cítila jsem se najednou o 20 let mladší, jako za mlada.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 04:39
avatar

Já nemám s Crohnovou nemocí a jejím léčením vůbec žádné zkušenosti. Ale vím, co je autoimunitní onemocnění. S tím mám letité zkušenosti své i lidí, mezi kterými se velmi často pohybuji v nemocnicích, v čekárnách lékařů, v lázních, na rehabilitacích. Autoimunitní onemocnění je vpodstatě zvrhlá imunita, která se obrací proti vlastnímu tělu, jako proti nepříteli. Vám proti střevu, mi proti kloubům. Vy máte zánět ve střevu, já v některých kloubech. *plac*Ikdyž udělám já a doktoři a vlastně konstelace všeho dohromady, zázrak a zánět zmizí, není vyhráno. Protože klidně během několika hodin nebo někdy během několika dnů, se zánět, z naprosto nezjištěných příčin vrátí. (Mrcha jedna, celý odpočatý, v celé síle a v celé kráse. Hajzl jeden!) Pokud bude imunita takhle vyšilovat, potud nepomúže léčení, které vlastně ani léčením není. Je to jen tlumení nebo likvidace důsledků. *zed*Jak to je, u této nemoci, s biologickou léčbou? Máte nějaké informace? Pohledejte doktora, který ji dělá a zeptejte se. Já už na ni nemám věk, ale vím naprosto přesně, že to je to jediné, co pomáhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blayze
Datum: 04.02.16 15:57

Osobne tuto nemoc nemam, ale od znamych jsem slysela, ze se daji ucinky rapidne snizit lecbou pouzivanim leku HUMIRA, tady v Americe je jeho pouzivani bezne a uspesne. Zkuste se podivat na oficialni stranky www.humira.com . Nevim zda v CZ se tento lek a postup pouziva, ale za optani u specialisty by to mozna stalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 04.02.16 16:02

Zkoušel jste nejdříve tzv. biologickou léčbu? Tato léčba je pro ,,crohna,, velmi vhodná.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarnel
Datum: 09.02.16 18:03

Dobrý den,

na biologickou léčbu "nedosáhnu", ta se aplikuje jen u těch nejvážnějších případů. Biologická léčba je totiž velmi nákladná záležitost. Tak mi to bylo sděleno mým ošetřujícím lékařem na Gastroenterologii.

Datum: 04.02.16 17:53
avatar

Jarnel, ještě chci dodat ohledně léčby CDS, stáhněte si zdarma z Ulož to.cz některou z posledních knih Jima Humblal, myslím, že poslední se jmenuje MMS, CDS. Tam se dozvíte hodně a na fóru Vám to doladí. Radit si nechte jen od těch zkušených, kteří se tomu věnují léta, brzy je rozeznáte, všechno se o nich na stránkách dočtete. Najdete tam jistě bi lidi, kteří to už s Vašíá diagnózou absolvovali a dozvíte se, jak byla léčba úspěšná, konkrétně u Vaší nemoci. Jestli do toho jít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.