Pomáhá oční gymnastika zlepšit zrak?

Od: Datum: 03.02.16 18:17 odpovědí: 7 změna: 04.02.16 00:33
Dobrý den už nosom brýle 4roky a žádný výsledek! Slychavam dost často ze zrak se da zlepšit i přirozeně tzv:oční gymnastikou, je to pravda? Mate někdo zkušenosti?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.02.16 18:23

Dobrý den, oční gymnastikou si můžete trochu zlepšit vidění, ale neodstraní oční vadu - krátkozrakost nebo dalekozrakost. Ani brýle zrak neléčí, ale oční vadu jen korigují. Zdravím!

http://www.lecivapriroda.cz/c…i-pro-zdravi/ocni-gymnastika/

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.02.16 18:39

Tak tak, jak název gymnastika napovídá jde o posílení svalů okolo oka tzn. že na vadu očí to vliv nemá. Stejně jako nošení brýlí... To je stejné jako kdyby nošení slunečních brýlí způsobovalo ochranu očí před sluncem = taky blbost.

Datum: 03.02.16 18:57

Tyto vady způsobuje nesprávný rozměr oka, čočka musí být od sítnice na určitou přesnou vzdálenost, aby se ostrý obraz promítal na ní, když je oko trochu delší nebo kratší vzniká obraz za nebo před sítnicí a na ní je obraz rozostřený. Takže spíš než kroucení s bulvou by mohloo pomáhat tlačit si na oko, nebo si ho vytahovat třeba přísavkou. To je samozřejmě sranda, nic takového se dělat nesmí, nejen že by to bylo krajně nepříjemné, ale hrozilo by trvalé poškozaní! Ještě bych dodal, že "věř a víra tvá tě vyléčí", takže to za jistých okolností fungovat může ;)

Datum: 03.02.16 20:41

Moje oční lékařka mi doporučila oční jógu. Tvrdí, že těm, kteří mají nízký stupeň krátkozrakosti, tedy tak do -1 dioptrie, může dokonce úplně pomoci zbavit se brýlí. U pacientů s vyššími dioptriemi může stav stabilizovat. Na internetu je spousta návodů na konkrétní cviky oční jógy.Cvičit je můžete kdykoliv a kdekoliv.

Ohodnoceno: 0x

Od: dajv
Datum: 03.02.16 20:50
Ja nevím jak vy ale ja mám taky oční vadu na jednom oku ale jak jsem zakrýval zdravé oko tak postupně vidím líp na postižené oko už je shopno vidět normálně až na písmena
Dělat něco pro tělo se vyplatí
Inu stejně jednou zemřeme a v hrobu řekněme že to bylo zbytečně

Datum: 03.02.16 21:06

No ale spoustě lidem to nevysvětlíte. Mně oční jóga ke zlepšení zraku pomohla.

Datum: 04.02.16 00:33

Ten pojem jsem nestudoval. Ale měl jsem ječné zrno hluboko pod víčkem, operováno, ale poničilo mi slzné žlázy. Oko suchší, zahleněné a já s hrůzou zjistil, že přestává akomodovat. Tak u TV, PC zdravé oko zakrýval a líné cvičil. Pomohlo - má to kladný vliv. Gymnatika očních svalů - proč ne?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.