1xKrční, hrudní páteř - poradíte?

Od: Datum: 03.02.16 08:45 odpovědí: 16 změna: 04.02.16 04:55

Zdravím, co pamatuji, mám potíže s krční páteří (bouličky na krku, točení hlavy), které se občas zlepší, občas zhorší. V posledních letech se k tomu přidala i oblast hrudní páteře (takové to píchaní vzadu za lopatkou). Prošla jsem řadou vyšetření, záda mám rovná, prý páteř přetěžuji. 8-14 hodin denně sedím u PC a nebo v autě, Bohužel to nejde jinak, živí mě to. Dělám si pauzy, protahuji se. Lékař mi vždy předepíše pár rehab a konec. Několikrát denně cvičím - posilování, protahování, rotace páteře. Vyzkoušela jsem spousty věcí. Spát na zemi, speciální ortopedický polštář, různé podpory při sezení. Chodila jsem na jógu, rehabka i plavat... Jediné, co mi uleví, je napatlat se hřejivým gelem a navlíct takové bolerko z vlny, které je na oblast krku a mezi lopatkami. Když toto aplikuji 2-3 dny, znatelně se mi uleví. Bohužel jakmile sundám, je do 2 dnů vše při starém. Nemůžu celé dny smrdět kafrem a ty rukávky mohu nosit také jen občas (v létě vůbec). Poradíte někdo něco, co Vám zabralo? Konkrétní cviky? Homeopatie? Babská rada? Nebo jsem měla smůlu na doktory? Kdo by byl dobrý v plzeňském kraji? Začínám být zoufalá, vyzkoušela jsem všechno možné (nevzdávám se po dnech, pokud je to možné, vytrvám u rady klidně měsíce - na zemi jsem spala půl roku, bez efektu). Jediné co nemůžu, je cvičit na míči, nesnesu houpavý pohyb. Velice děkuji za jakoukoliv radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.16 08:59
avatar

Tu páteř fakt přetěžujete. Mně pomohl zdravotní polštářek s pohankovými slupkami, na kterém v noci spím, a změna životního stylu a zaměstnání. Osm hodin na počítači v kusu...to je fakt zabijácké. Časem se to prostě někde projeví.


doplněno 03.02.16 09:31:

Já mám tento polštář

Ohodnoceno: 0x
 
Od: carlosska
Datum: 03.02.16 09:06

Děkuji, podívám se po tom polštářku. Vím, že práce mi neprospívá, ale živí mě, nemohu dělat nic jiného, nic jiného neumím. Dělám sama na sebe a jsem vůbec ráda, že nějakou práci mám (předtím jsem byla 2x zaměstnaná u strašných šmejdů). A bohužel v mém oboru (asi jako i jinde) to je tak, že nabídky se neodmítají. Odmítnu jednu a už si neškrtnu. Dělám z domu, protože pečuji o osobu blízkou, takže na výběr prostě moc nemám...

Datum: 03.02.16 10:16
Mně velmi pomáhají masáže. Především ty, kdy se silou palcem tlačí podél páteře, až se dojede k zátylku, kde se silou zatlačí podél páteře směrem do hlavy. Nebo tlačení pěstmi celou vahou těla opět podél páteře. A nebo totéž nohama, manželka, nebo mladší syn na mě vyskočí a dělají drobné kolébavé krůčky pata špička podél páteře. Lepší než prášky a doktoři.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 10:26

Zdravím.Mě pomohla masáž spolu s baňkami a lávovými kameny.Potíže druhý den ustaly.Preventivně chodím na tyto masáže jednou měsíčně.Při vážnějších příznacích se chodí častěji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 15:57
avatar

Zkoušela jste někdy klekátko? Jednu dobu to byl velký hit a pak vymizelo. Možná, kdyby jste střídala sezení s klečením, možná, že by to šlo.


doplněno 03.02.16 16:52:

Tejpy by stály za vyzkoušení, jak píše jojožka. Tejpy jsou úžasné!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: carlosska
Datum: 03.02.16 18:06

Nikdy jsem to nezkoušela, ale zkusím o tom něco načíst a kdyžtak se po něm poohlédnu. Díky za tip

Od: mil®
Datum: 03.02.16 16:12
avatar

Sedím občas na takovém nafukovacím poštáři s výstupkama, potom na velkém nafukovacím míči, na klekátku a na kancelářské žídli. Toto různě střídám podle nálady a potřeby. Mimo to jezdím na kole když je teplo a snažím se o vycházky. Nezhoršuje se to, což je dobrý. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: carlosska
Datum: 03.02.16 18:01

Vycházky mám denně - mám hafana. Kolo jsem zkoušela loni pro zlepšení kondice a po krátké trase mě začaly brnět konečky prstů, až mi zbělaly... Myslím, že to bylo právě od zad, jestli ten posez na kole namáhal tu páteř ještě víc? Kolo jsem měla mít seřízené správně, dělal to

Od: mil®
Datum: 03.02.16 18:21
avatar

Na kole sedím dost vzpřímeně, jak paní radová u kafe *smich*, kamarádi se mi smějou, ale mě to tak vyhovuje, je fakt, že nevydržím dlouho sedět na kole, slezu kochám se a zas vyrazím, lehce změním polohu, manželka mi mezitím ujede, no prostě pohoda.*frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 16:15

Moje manželka má občas podobné potíže a velmi jí pomáhá lymfotaping oblasti kolem páteře od úrovně asi poloviny lopatek po úroveň ramen. Po nalepení tejpů se dostaví asi druhý den výrazná úleva, tejpy nechá nalepené 3-4 dny a pak má s touto oblASTÍ 1-2 měsíce pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: carlosska
Datum: 03.02.16 17:58

Děkuji, už mi někdo známý též radil, budu se informovat u fyzioterap. Jsem ráda za potvrzení z dalšího místa

Od: janka68
Datum: 03.02.16 16:59

Zkuste nastudovat něco od doktora Hnízdila. A odpovězte si sama - chcete se léčit, nebo se chcete uzdravit? Páteř si sama ničíte tím jak žijete; pokud nejste ochotna na tom nic změnit, tak vás holt bude bolet. V horším případě si časem uženete nemoc, která vám práci vsedě znemožní. Výmluvy že to nejde... nu, když se chce, všechno jde. A co vám kdo dá, až budete skutečně neschopna pohybu?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: carlosska
Datum: 03.02.16 17:57

Děkuji, já vím, že máte v podstatě pravdu, ale ono změnit celý život není opravdu snadné a je otázka, zda je to vůbec možné. Neútočím, nehádám se, jen si opravdu neumím představit moc prací, které nejsou u PC? Kdo nedělá v kanceláři, tak sedí u pokladny nebo u pásu (to je snad ještě horší), učí ve škole nebo dělá v nemocnici (na to nemám vzdělání), pak jsou řemesla (zedník, natěrač, elektrikář) a pak leda něco jako porybný a myslivec. Já si opravdu nedovedu představit zaměstnání pro ženu se vzděláním ekonomického směru, kde by neseděla celý den na zadku u PC nebo v autě...? Jsem živitel rodiny a řešení ve smyslu prodáme auto, dům, děti nebudou chodit na kroužky a do jazykovek... je sice teoretiky možné, ale více než extrémní. A pokud toto vše udělám, tak skončím... v kanceláři v účtárně? A budu na tom se zády stejně, jen ke všemu budu převracet každou kačku :( Opravdu si neumím představit takovou razantní změnu, leda se přestěhovat do hor do chatrče. Zajímal by mě reálný příběh někoho kdo to udělal a jak to udělal - jak vyřešil práci, peníze, bydlení, zajištění do budoucna... Byl jsem personalistou a odešel jsem tam a tam a stalo se tohle... Proto by mě zajímal třeba Váš názor (jasně, neznáte mě, ale víte, že jsem ekonom s dětmi a nějakými finančními závazky), co byste například udělala. Kam se pohnula... Protože já vážně nevím

Od: janka68
Datum: 03.02.16 19:14

Ono je to hrozně těžké, ale i lehké. Těžké je přijmout fakt, že je změna nutná. Mně to trvalo několik let. Ale pak to šlo ráz na ráz - opustila jsem partnera alkoholika, sedavé zaměstnání, přestěhovala se do skromnějšího bydlení s minimálními náklady, a práci na PC omezila na polovic + občas vezmu brigádu kde nesedím (práce na vihohradě, doplňování regálů - spíš proto abych se dostala víc z domu). Zbavila jsem se bolestí zad, hlavy, depresí, dokonce i hemeroidů. *smich* A to bez užití jediného prášku. Předtím jsem je do sebe sypala na kila, abych vůbec byla schopna ráno vstát. Takže ano, jde to, zkuste o tom popřemýšlet; nakonec - je to o prioritách. Co je pro děti důležitější, zdravý rodič, nebo kroužky a život v luxusu?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.02.16 20:14
avatar

Píšete, že Vám dělá dobře teplo(hřejivý gel). Tak zkuste to vaše bolerko vylepšit. Zvolte nějakou pleteninu, bavlnu nebo vlnu(žádnou umělinu), jen přes záda. Bez rukávů. Asi tak jako kdybyste na ustřižené tílko, našila jen záda, od krku až kam to budete potřebovat. A zkuste tohle nosit pod prádlem. Bez toho gelu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 04:55
avatar

Já asi plácnu blbost, ale myslím si, že byste měla střídat sedy s kleky a stáním. Když už máte takovouhle práci. Dříve písaři stáli, ne? ;) A také je potřeba posilovat svalstvo, které drží páteř ve správné pozici. Měla byste si vymyslet nebo nechat vymyslet sestavu cviků, které zacvičíte klidně i několikrát za den. A nechejte si na rehabilitaci nalepit tejp. ;) Víte, že stres se nejprve projeví vzadu na krku, že?!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.