Jak se vyplňuje daňové přiznání?

Od: Datum: 02.02.16 21:15 odpovědí: 5 změna: 03.02.16 10:11

Dobrý den,

chtěla bych si sama vyplnit a podat daňové přiznání.

V roce 2015 jsem měla jedno zaměstnání poté jsem byla na ÚP a poté do konce roku v druhé zaměstnání.

Neporadil by mi někdo jak takové daňové přiznání vyplnit? Či vyplní mi to na finančním úřadě?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ptŽ
Datum: 02.02.16 21:20
avatar

Nebojte se, to dokážete vyplnit sama. Na FU, si řekněte o předtištěný návod pro vyplnění dańového přiznání, ten Vás povede bod po bodu. To zvládnete. - pt


doplněno 02.02.16 21:30:

Jde o to, zda je to Vaše povinnost ze zákona. Pokud máte příjmy třeba z pronájmu, nebo z více výdělečných činností. Jinak Vám to samozřejmě spočítá zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cicko*
Datum: 02.02.16 21:23

Z jakého důvodu to nepřenecháte poslednímu zaměstnavateli? Máte obavy, že to vyplní hůře než Vy?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stanislavk
Datum: 02.02.16 21:35

Na úřadě to určitě nevyplní a poradit s čím konkrétně? přece jenom těch věcí je tam docela dost... zkusil bych tuto otázku (jak vyplnit daňové přiznání) napsat do googlu, určitě se najde nějaký návod "krok za krokem na daňové přiznání"..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 21:45
avatar

Daňové přiznání podat můžete,

ale pokud jste kromě zaměstnání neměla další příjmy

podávat je nemusíte.

Doručíte-li poslednímu zaměstnavateli z roku 2015 do 15. února žádost o provedení ročního zúčtování daně z příjmu spolu s potvrzením o zdanitelných příjmech a odvedených zálohách daně od prvního zaměstnavatele a potvrzení o evidenci na ÚP, bude zaměstnavatel povinen roční zúčtování provést.

Jste-li přesto rozhodnuta daňové přiznání podat sama, zajděte se všemi výše uvedenými podklady na FÚ. Přiznání Vám tam nevyplní, ale pomohou Vám s tím. Nechoďte do podatelny, ale přímo k pracovnici, k níž spadáte.

Další možnost by bylo interaktivní přiznání, elektronický formulář Vás vyplněním "provede".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 03.02.16 10:11

Podle zkušeností jsou na internetu jsou zveřejněné formuláře

a) pro vyplnění ve formátu PDF (otvírá se programu Acrobat a podobných), které se dají vytisknout a do nich ručně vyplnit potřebné údaje a pak s nimi jít do podatelny FÚ

b) pro vyplnění ve formátu XLS (otvírá se v programu Excel), které se dají vyplnit a průběžně opravovat potřebné údaje a nakonec vytisknout a pak s nimi jít do podatelny FÚ

c) pro vyplnění ve formátu XLSX (otvírá se v modernějších variantách programu Excel), které se dají vyplnit a průběžně opravovat potřebné údaje a nakonec vytisknout a pak s nimi jít do podatelny FÚ. Viz například formulář 25 5405 vz. 22

viz například http://www.mesec.cz/danovy-po…/danove-formulare-ke-stazeni/

Některé formuláře jsou zvl᚝ pouze pro daňové přiznání, další pouze pro zdravotní pojišovnu a další pro správu sociálního zabezpečení. A některé formuláře jsou chytře propojené, takže při správném vyplnění potřebných údajů se vám potřebné údaje bezchybně přenesou i do formuláře pro zdravotní pojišovnu (buď pro VZP, nebo i pro ostatní pojišovny) i pro správu sociálního zabezpečení.

Stažený prázdný formulář si nechte jako originál, udělejte si pracovní kopii a zkoušejte si formulář postupně vyplňovat, číst si průběžně pokyny, co se má kam vyplnit tak, až vám to klapne. Pokud nemáte doma tiskárnu, můžete si vyplněný elektronický formulář odnést na flešce k někomu, kdo tiskárnu má, a vám to vytiskne dvojmo: jedno bude pro FÚ a na druhý vám v podatelně dají razítko a to bude pro vás. Nebo si těch pár čísel napiště i s čísly řádků na papír a až půjdete na FÚ, tak to tam můžete přímo na místě někde u stolečku vyplnit a podat do okénka.

Nejsem odborník, jsem laik, takže informace nemusejí být správné, berte to pouze jako informaci, že něco takového existuje.


doplněno 03.02.16 10:15:

viz také http://finance.idnes.cz/danov…x?c=A160112_122507_p_dane_sov kde je Formulář pro daňové přiznání za rok 2015 i s přílohami (soubor .xls pro Excel)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.