Fotky u přijímacího pohovoru

Od: Datum: 02.02.16 19:41 odpovědí: 8 změna: 03.02.16 09:41
Dobrý den,
ve čtvrtek jdu na přijímací pohovor a chtěl by jsem se zeptat, zda je vhodné ukázat fotky z proběhlé odborné praxe? Je vhodné je prezentovat, nebo se mám toho vyvarovat? Nevím. Děkuji. Michal Bauer

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.16 21:27

Co je na těch fotkách?

Podle mne by bylo lepší o praxi mluvit, přesně popsat,

co jste dělal, co Vám přišlo zajímavé, co byste zlepšil,...

Ohodnoceno: 0x

Od: stanislavk
Datum: 02.02.16 21:39

Nějak si to nedokži představit... Ukazovat fotky jako "tady sedím v nákladáku" a "tady držím v ruce kladivo" mi přijde že Vaše šance zkorší. A co jiného tam chcete ukázat?

Od: nterzjer
Datum: 02.02.16 23:02

Jestli to jsou fotky něčeho, co jste manuálně vyrobil, je to na nich pořádně vidět a je to vážně něco extra, čím se můžete pochlubit, tak ano. Jestli to jste vy, jak stojíte u pásu a culíte se do foťáku, tak to rozhodně ne.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.02.16 23:31
Dobrý den,
fotky, které bych teoreticky chtěl prezentovat, jsem nasnímal přímo v areálu dvou firem. Vyfotografoval jsem si to, na čem jsme zrovna v tu dobu se skupinou pracovali. Na těch fotkách je vidět i prostředí firmy. Např. jsme se starali o svah a na něm jsme prořezávali stromy. Fotky jsou tedy dokumentujícím nástrojem. Vyfotil jsem si výzkumné záhony, zahradu jednoho podnikatele, jezírko. Tak nevím. Jsou to fotky ze zahradnické praxe.
Datum: 03.02.16 00:07

Dal Vám zaměstnavatel k fotografování souhlas?

A souhlasil s tím, abyste výzkumné záhony a "zahradu jednoho podnikatele"

někde prezentoval (v druhém případě byste potřeboval i sopuhlas majitele)?

Jestli nemáte souhlas majitelů, fotky k pohovoru neberte.

Předvedl byste jak "loajálni" zaměstnanec byste "dokázal být"...

Ohodnoceno: 1x

Od: dam®
Datum: 03.02.16 03:19

Pokud foto a její prezentace nepatří k profesi o kterou žádáte, tak nikdy.

Od: jenda2
Datum: 03.02.16 09:15

V žádném případě. Pro nového zaměstnavatele to bude informace o tom, že nejste loajální k žádné firmě a bez problémů prozrazujete obchodní tajemství, kam spadá i vybavení pracovišť atd.

Od: stanislavk
Datum: 03.02.16 09:41

Pokud jste například kovář nebo zahradník, můžete samozřejmě ukázat realizované zakázky.

Na druhou stranu je nutné upozornit, že musíte mít vždy souhlas toho, kdo má fotografovanou věc ve vlastnictví a ve Vašem případě i souhlas bývalého zaměstavatele. Jinak se můžete svým jednáním dopustit přestupku a co možná hůř, pokud máte tyto věci definovány ve své pracovní smlouvě u bývalého zaměstavatele, mohl by pro Vás z toho vyvodit VELMI nepříjemné důsledky. Vynášení fotek areálu bývalého zaměstavatele by se dalo v nejhorším případě pojmout jako vyzrazování obchodního tajemství. Tyto fotky by jste neměl vůbec mít

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.