Odvody pro osvč při nulovém zisku

Od: Datum: 02.02.16 19:24 odpovědí: 3 změna: 03.02.16 09:21

Ahoj, řekněme, že se chci stát OSVČ a mít to jako hlavní činnost a řekněme, ža za rok 2016 nevydělám ani korunu, prostě zisk = 0. Otázka zní, kolik zaplatím státu na povinných odvodech státu, jako minimum? Počítám zdravotní, sociální pojištění, ještě něco dalšího se platí..? Celkem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.16 19:35
avatar

ZP pro rok 2016 a hlavní činnost - 1823Kč/měsíc

SP pro rok 2016 a hlavní činnost - 1972Kč/měsíc

Že nevyděláte ani korunu je státu zcela lhostejné...to je prostě minimum, které platit musíte..

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 02.02.16 20:19

Ahoj, tak pokud bude příjem do jisté částky (tam patří i nula), tak je to jen zdravotní a sociální takzvané pojištění. Tam je potřeba platit ono minimum alespoň. Na měsíc to dělá zhruba 4000 obojí, přesně Ti to z hlavy neřeknu, a ani to není zas tak postatné. Podstatné je, že to musíš zaplatit z peněz, které vyděláš nebo máš naspořené, na to Ti nikdo nic nedá. Volitelné a dobrovolné (nepovinné) je nemocenské pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 03.02.16 09:21

I když se vám nedařilo, jako asi 8000 živnostníkům za loňský rok, stát to jako pravého pasáka nezajímá. A to naštěstí byla zrušena minimální daň, co kdysi zavedla ČSSD. To by jste platil i daň z příjmu i ve ztrátě.

V tomto post komunistickém státě je hluboce zaryto přesvědčení, že kdo po státu nic nechce a navíc přináší peníze ( na rozdíl od armády tmavočechů ), je to stále málo a měl by odvzdat vše. Perfektně krmená nenávist proti " podnikatelům a živnostníkům" to jen prohlubuje.

Při těchto výsledcích toho raději ihned zanechejte a běžte na pracák. Jestli něco umíte, práci si najdete. Jestli ne, tak to vám radím běžte k policii.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.