Proplacení výpisu ze zdravotní dokumentace

Od: Datum: 02.02.16 16:27 odpovědí: 5 změna: 03.02.16 06:53

Dobrý den.Jdu na periodickou prohlídku,kde po mě doktor/smluvní/ žádá výpis ze zdravotní dokumentace.Takže musím objednat ke "svému" doktorovi.Platí se myslím 150 Kč.Můj zaměstnavatel mě proplatí jen tu prohlídku/500 Kč/ a ten výpis mu nic "neříká".Ptám se,musí mě zaměsnavatel ten výpis ze zdr.dokumentace proplati?Jestli ano ,tak je budu "otravovat"

Děkuji za refundované odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.16 16:39
avatar

Tak za toto jsem kdysi měla pěnu u huby. Prohlídka nemohla být od mého lékaře, který má kartu se záznamy snad od mého narození, se všemi nemocemi, operacemi a úplně se vším. Ne! To jsem musela na druhý konec Ostravy, aby mě mohl prohlídnout neznámý doktor, kterému jsem musela odnést vyýpis z karty od doktora, který o mně ví vše. Všechno placené! *zed* No, není to na hlavu?!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.02.16 17:12
avatar

No na hlavu to je, ale jistá jke jedna věc, tu prohlídku by Vám mohl udělat Váš doktor, zaměstnavatel nemá právo Vás nutit k prohlídce u svého smluvního doktora.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 20:22

Nojo to je hezký,ale on by nepříjmul,kdybych nepoužil smluvního mudr.k vstupní a pak periodocké prohlídky...

Datum: 02.02.16 20:37

naopak, na zaměstnanecké prohlídky se nevztahuje svobodná volba lékaře, protože je musí dělat lékař, který je obeznámen jednak s problematikou pracovního lékařství, jednak s pracovištěm zaměstnavatele a nároky, které budou na zaměstnance kladeny, aby mohl správně posoudit, zda je daná práce pro (budoucího) zaměstnance ze zdravotního hlediska vhodná či nikoli.

jinak nejsem odborník, ale jsem přesvědčená, že výpis z dokumentace by zaměstnavatel proplatit měl. už jenom proto, že je povinností zaměstnavatele prohlídky zajistit a finanční náklady nesmí přenášet na zaměstnance - ale přiznám se, že netuším, čím to podložit.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.