Návštěva doktora během pracovní doby

Od: Datum: 02.02.16 14:47 odpovědí: 5 změna: 02.02.16 19:11

Dobrý den, jsem poprvé v pracovním poměru, proto potřebuji poradit. Jak je to s chozením k doktorovi? Mám na to právo? Jak často? Dejme tomu že půjdu k doktorovi na 3 hodiny, dostanu je zaplacené ne? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.16 14:55

v zákonníku práce je napsáno k lékaři pokud možno mimo pracovní dobu, ale v každé firmě to funguje trošku jinak, jak půjdete k lékaři na 3 hod tak by jste ty 3 hod měla dostat zaplacené

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.02.16 16:13

Dobrý den. K lékaři se snažte chodit mimo pracovní dobu. Pokud to jinak nejde, pak platí:

Okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci

1. Vyšetření nebo ošetření

a) Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout (dále jen "nejbližší zdravotnické zařízení"), pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu.

b) Bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno v jiném než nejbližším zdravotnickém zařízení, poskytne se pracovní volno na nezbytně nutnou dobu; náhrada mzdy nebo platu však přísluší nejvýše za dobu podle písmene a).

Viz. Nařízení vlády 590/2006 Sb.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.02.16 17:54

Jo mimo pracovní dobu!Toto po mně chtěl předchozí mistr (mj.byl to blbec) -že mám jít na pravidelnou kontrolu ve své mimopracovní době! Tak jsem to sdělil lékaři a ten mu zavolal.Nepřál bych Vám slyšel jaký ceres dostal.Pak se již o toto nesnažil!

Pokud nelze jinak tak na jedno razítko od lékaře na dobu nezbytně nutnou nejvíce však 4hodiny -omluvené a zaplacené stejně jako dovolená.

Byť je tato věc zakotvena v zákonníku práce, ale který lékař skrze pacienta bude mít pracovní dobu dejme tomu od 14:00 do 20:00? Navíc když pracuje v jednosměrném provozu-neřešitelné! Nejvíc jsou tímto biti dělníci.U lékaře stejně tak jako při slevách v obchodech.Jde-li k lékaři-je tam hejno důchodců co hoooodně chvátají a nemůžou člověka na propustku pustit.V obchodech když jde dělník nakoupit,který nemůže stát frontu ráno nebo v rámci pracovní doby jako úředníci,tak většinou akční zboží nekoupí!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.02.16 19:08

Rozhodně neplatí "nejvýše 4 hodiny". V zákoníku je psáno "nezbytně nutnou dobu a cesta se počítá" Pokud půjdete na nějaký mňamozní rentgen s kontrastní látkou, může vyšetření trvat třeba i 6 hodin. Vyšetření na cukrovku začíná v 7 ráno, trvá 4 hodiny a ještě jste po něm někdy trochu vykolejenej. A plánované vyšetření vám doktor naplánuje tehdy, kdy má pracovní dobu on, že se sejde jeho pracovní doba s Vaší nepracovní, to jde snad jen na vícesměnném provozu.

Datum: 02.02.16 19:11

Já nechám platit kolegům třeba celý den.

Až ucítím zneužívání, tak začnu jednat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.