Umrtí otce a neplacení poplatku v nemocnici

Od: Datum: 03.12.12 04:37 odpovědí: 3 změna: 03.12.12 08:18

Už je to 2 roky, co zemřel otec. Upadl do komatu a odvezli ho do nemocnice. Z komatu se neprobral a převezli ho do jiné nemocnice, tam asi po 3 měsících zemřel. Po převozu v první nemocnici matka zaplatila poplatky. Po smrti otce šla vyřídit vše do druhé nemocnice ( u toho jsem nebyl), tam ji předali jeho věci, asi to potvrdila podpisem. A chtěla zaplatit poplatky, ale osoba, která to vyřizovala, ji řekla, že to platit nebude, že otec s převozem nesouhlasil. Matka v této situaci souhlasila a odešla. Byla ráda, že nic platit nemusí a dále nad tím nepřemýšlela. Později, když mi to řekla, mi vrtalo hlavou, že může přijít exekutor a částku za pobyt v nemocnici + úroky může vymáhat, když nemá žádny doklad. Co by ji bylo platné, že bude vykládat, že ji tam nějaká paní říkala, že platit nebude. Tak mě zajímá, zdali když otec zemřel a nesouhlasil s převozem, jak byla matka informována, tak platit nemusí? Je na to nějaký předpis, zákon apod.? Nebo se může stát, že budou později dlužnou částku po ní vymáhat a osoba, která to s ní vyřizovala ji špatně informovala? Byl by to zbytečný průser za pár stovek, který by se mohl vyšplhat i do neuvěřitelné částky? Je možné si to někde prověřit, zdali není vedená jako dlužník?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: prochy35*
Datum: 03.12.12 05:53

Nechci se vyjadřovat k otázce samotné ale chci se pozastavit nad tím, jak dokáže dnešní doba a nastavená pravidla poctivého člověka stresovat ba co víc, musí se cítit ohrožen represí ze strany státu a za pomoci pochybných exekutorských kanceláří

V tomto případě je mi z toho opravdu smutno a držím palce at to dobře dopadne

Ohodnoceno: 4x
 
Od: rita*
Datum: 03.12.12 07:49

Souhlas s prochy, je to tak, i moje semdesátiletá matka má stále obavy, aby něco nezapomněla zaplatit a já vlastně taky.

Ale dnes snad už existuje povinnost posílat upomínky. K té nemocnici v dotazu nevím, taky bych si nebyla jistá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.12 08:18

poplatkovou povinnost měl de iure váš otec, tzn. že jediný, na kom by mohla nemocnice poplatky vymáhat je on, pokud se nepřihlásila do dědického řízení, pak má smůlu (na samotný dotaz, zda se nemusí platit pacient nesouhlasící s převozem, odpověď neznám, nicméně jej považuji obecnou odpovědí za překonaný)

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.