Zrak jak si ho zlepšovat

Od: Datum: 01.02.16 18:02 odpovědí: 11 změna: 02.02.16 14:26
Dobrý den nezná te nějaké cviky na oči které zabírají nebo potraviny,léky a pod? Prosím nedavejte mi sem ze srandy cviky které spis zhoršují .. Dík ;)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.02.16 18:14
avatar

Dobrý den, hledejte pod pojmem "oční gymnastika" - např. viz odkaz. Zdravím!

http://www.lecivapriroda.cz/c…i-pro-zdravi/ocni-gymnastika/

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.16 18:40
avatar

Dnes jsem si koupila borůvkovou štávu(v bylinkách)a mimo jiné je i na zrak více třeba zde http://www.karite.cz/potraviny-bio/boruvkova-stava-bio/


doplněno 02.02.16 06:25:

s tím díváním na tv, pc a čtením nevím jestli je to zas tak pravda.Ano traduje se to a kdo v dětství neslyšel"zkazíš si oči,nečum na to",ale viděla jsem kdysi pořad,kde to vyvraceli a tvrdili že právě tím namáháním oko trénujeme.Oko se musí namáhat,ostřit,přispůsobovat se světlu,tudíž posiluje(jako sval).Určitě půjde dohledat nějaké studie co je vlastně pro oko správně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.16 18:41
avatar

Tak nám sem, tazateli, aspoň napište, co máte za oční vadu... Jak chcete poradit cviky, když ani nevíme, co vám vlastně je?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ostrovid
Datum: 01.02.16 19:13
Nemám žádnou vadu , jen se ptam jak si udržovat perfektní zrak :)
Datum: 02.02.16 00:44

Jedna z velmi dobrých rad, jak si udržet perfektní zrak je, nečumět do počítače a na TV.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.02.16 08:26
avatar

A to právě není úplně pravda.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.16 12:46

Tak mi tu Vaši úplnou pravdu rozveďte a něčím podložte. Ze zkušeností a zkušeností mých starších kolegů, kteří v těchto oborech celý život pracují, se to již podepsalo dalšími dioptriemi (ještě že jsou dnes k mání plastové skla, které nejsou tak těžké). Budu se těšit na Váš příspěvek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 12:51
avatar

Milý pane, "čuměním" do TV a PC se oči kazily to máte pravdu, ovšem před X lety, kdy tv panely a monitory nebyly na takové úrovni jako dnes. Já mám PC od svých 8let (dnes je mi 31) a pracuji na něm prakticky denně několik hodin a to v práci i doma koukání na televizi a můžu svatosvatě prohlásit, že mám zrak jak Ostříž. Takže ono to s tím čučením do televize a počítače nebude tak horké.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 13:38

Milý pane, před x lety kdy opravdu zobrazovače nebyly na takové úrovni jako nyní, kazily oči stejně, jako dnes. Je sice fakt, že dnešní LCD panely, které pracují na stejném principu, jako přeď 30 lety- nějak počátkem 80 let si pamatuji první přenosné počítače s těmito obrazovkami (výrobní technologii a další odnože spínání PVA,IPS ..., které vedou k větší věrohodnosti obrazu nechme teď stranou) urazily značný kus cesty, byť se stále musí obraz po určité době obnovovat a podsvětlovat. To právě vede k namáhání zraku, vysušovaní zornic a jeho postupnému opotřebení. Že vy máte nyní tak dobrý zrak, jak tak svatosvatě prohlašujete, přikládám jen kvalitám a velmi dobré funkci Vašich očí (opravdu i mezi námi takový jsou, ale je to jen hrstka na pracovišti). Možná již máte na očích 1/4 nebo 1/2 dioptrie, které ještě nemusíte tak výrazně pociťovat a myslíte si, že vidíte stále dobře. Zkuste si ze zvědavosti zajít k očnímu, možná budete překvapen, že to s Vašim zrakem už nemusí být takové, jako prohlašujete. Znám lidi co mají i 2 dioptrie a tvrdí okolí, že vidí dobře.

Věřím, že toto téma je mezi lidmi velice diskutované, jako například téma, zda mají radiové technologie negativní vliv na člověka – výrobci schválně mlčí a mlží a větší studie stále nejsou (proč asi). Teď mě napadá, že jsem v jedné práci podepisoval při nástupu prohlášení, že firma neponese žádnou odpovědnost na zhoršení mého zraku při výkonu práce. Asi věděli proč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 14:26
avatar

Dioptrie žádné nemám. Je jasné, že oči koukáním do obrazovky trpí, to je fakt, ovšem oko, pokud mu dáte po koukání pauzu a nesedíte 24 hodin u pc, tv..., tak se nic závažného dít nebude. To je jako se svalem. Cvičíte, posilujete a sval tím trpí, protože je namáhán. Dáte si regeneraci nějakou dobu a sval se srovná. Nechci samozřejmě srovnávat oko přímo se svalem jako takovým, ale pro příklad to stačí.

Jinak s tím radiovým zářením si také myslím, že to nebude úplně košér, jak tvrdí výrobci. Rozhodně bych nechtěl bydlet v přímé blízkosti např. vysílače wifi signálu apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myrek
Datum: 02.02.16 08:22

Možná se budete smát, ale mám vyzkoušenou koupel očí vlažnou převařenou vodou. pomáhá to stejně jako drahé vizíny a pod. Slabým odvarem z heřmánku také nic nepokazíte.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.