Jak je to podle zákona

Od: Datum: 01.02.16 15:24 odpovědí: 5 změna: 01.02.16 17:43

Dobrý den chtěla jsem se zeptat,je-li pravda,že když jsem si chtěla z nemocnice nechat ofotit zdravotní dokumentaci ohledně porodu,který skončil moc špatně,na porodnici mi bylo řečeno že na to mají dle zákona 30 dní .Pak jsem byla ještě na oddělení Aro kde mi pán doktor řek že to pro mě bude ít hned druhý den,známí mi řekli že kdyš to tak dlouho držej že je možné aby mi nějak tu dokumentaci přepsaly nebo něco takového ,děkuji za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.16 16:05
avatar

Možné je všechno, ale dám Vám jednu radu. Pokud pomýšlíte na žalobu a odškodnění, tak si okamžitě sjednejte právníka a dejte mu plnou moc i k přístupu k Vašim zdravotním dokumentacím.

On už ví jak na to a právníkovi se nemocnice neodváží odporovat. A právník zažádá o takové odškodnění aby bylo dost i pro něj, dejme tomu že si ponechá 1/4 a i to se Vám vyplatí, bez něj získáte pár korun.
Pokud se mýlím a Vy to nehodláte udělat, žalovat nemocnici, tak se omlouvám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 01.02.16 16:14

No zakladem je, aby tazatelka vubec soud vyhrala, coz v jakekoliv "zdravotni" kauze dost nepredvidatelne. Takze s pravniky, co se zarucene vyplati obema stranam, bych byl opatrny...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.02.16 16:08

Podle zákona je to tak, jak je uvedeno to v zákonu o zdravotních službách. Pak si vyžádejte výpis ze zdr. pojišťovny, pokud nemáte přístup na její web.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 16:35
avatar

Mají pravdu. Lhůta stanovená pro pořízení výpisů, opisů nebo kopií zdravotnické dokumentace je do 30 dnů od obdržení žádosti pacienta.

Viz. http://www.aperio.cz/poradna/30756

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mcfire
Datum: 01.02.16 17:43

Otázka je spíš jinde. Pokud doktor, respektive jeho celý kolektiv něco zpacká, tak si stejně napíše zdravotní dokumentaci dle své libovůle a ve svůj prospěch tak, aby ruka ruku myla. Tady je každá minuta drahá, na tohle musíte mít advokáta, nedá se nic dělat a rychle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.