Prodej domu - faktury

Od: Datum: 01.02.16 14:23 odpovědí: 3 změna: 01.02.16 16:25

Dobrý den,

stala se mi v životě nemilá věc. Rozcházím se s přítelkyní a bohužel a prodávám dům. Kupec už je, nicméně teď mi ex začala vyhrožovat, že má faktury za práce a nechá mě je zaplatit. Ty faktury jsem samozřejmě v životě neviděl. Žádné práce na domě udělány od nikoho nebyly, ty jsem samozřejmě dělal jen já, max, že její kamarádi posekali zahradu a to bylo tak všechno... je možné se nějak bránit nebo budu muset zaplatit polovinu faktur, které mi předloží?

P.S. S přítelkyní jsem byl cca 2 roky, dům byl na na půl.

Děkuji

Jirka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.16 14:53

Zdravím,
klídek ;)
Když se někdo chová jako sv**ě, je potřeba s ním jako se sv**í jednat. Milé ex s ledovým klidem oznamte, že víte, že faktury jsou falešné a že je necháte prověřit Finančním úřadem, což bude znamenat, že FÚ půjde k vystaviteli faktur na kontrolu a bude chtít dotyčné faktury v účetnictví vidět. I kdyby je tam dotyčný dodatečně vložil (zajímalo by mne jak - nebudou sedět dodatečně vystavená čísla faktur), pokud FÚ provede kontrolu včetně daňového přiznání a tam to sedět nebude na 100%, což je pro dotyčného podnikatele docela komplikace (hloubková kontrola účetnictví, špatné daňové přiznání atd.) a myslíím si, že z vystavených faktur velice rychle vycouvá (faktury žádné nebudou), jakmile si toto uvědomí.
Nicméně neusněte na vavřínech - pokud je dotyčná schopná vámi naznačených podrazů a tto jí nevyjdou, očekávejte další a možná ještě horší.
Držím palce.

Ohodnoceno: 2x

Od: jirkasirka
Datum: 01.02.16 15:02

Dobrý den,

děkuji za odpoveď! Na vavřínech určitě neusnu, ale alespoň vím postup kdyby to přeci jen takto zkusila. Pokuď bude dělat na schvál tak určitě budu kontaktovat právníka, ale tohle mě zajímalo jestli vůbec na to má právo či nemá. Mezi námi, kdyby ty práce na domě byli vidět, kdyby se tam skutenčě něco opravilo atd. tak s tím nemám problém jí zaplatit půlku, ale říct mi po telefonu, že má faktury k vyúčtování a k proplacení za práce, která tam fyzicky nejsou nebo jsem je dělal já je teda pro mě těžká prasárna...no do týdne se dozvím více, tak sem určitě dám vědět jak to dopadlo...

Jirka

Od: uska®
Datum: 01.02.16 16:25

Před prodejem dům vyfoťte ze všech stran i vnitřek, co nejvíce fotek, pokud nevíte za co mají být ty faktury. To jen tak do zálohy.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.