Hole k chůzi

Od: Datum: 01.02.16 07:14 odpovědí: 36 změna: 06.03.16 02:16
avatar

Dobrý den,

přemýšlím o problému. Za týden budu mít nové koleno. Dříve jsem hodně chodila, i dálkovou turistiku. Uvažuji, zda budu moci znovu dobře chodit, i když padesátka to asi už nebude.

Viděla jsem dost lidiček chodit s holemi. Nevím ale, zda je to spíš takový módní trend, nebo zda to při chůzi opravdu pomáhá. A neznám nikoho blízkého, kdo je má a půjčil by mi je třeba na pár dní, abych si to vyzkoušela.

Máte hůlky? Myslíte si, že to k něčemu je, že to při chůzi opravdu pomáhá? Nebo to nemá velký smysl a jsou to jen vyhozené peníze?

Nevím, zda si je mám pořídit. Viděla jsem totiž i rozjívené puberťáky, kteří řvou na starší chodce: Volééé a kde máš lyžééé! Což by se mi nelíbilo. *bzum*

V čem jsou tyto hůlky odlišné třeba od běžkařských?

Uvítala bych rady od někoho, kdo tyto hole má a používá je. Děkuji - Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.02.16 07:24
avatar

Dobrý den, než se ozve uživatel tohoto zařízení, tak si zatím pročtěte snad velmi užitečné rady viz odkaz - budete se lépe rozhodovat. Zdravím!

http://www.nejlevnejsisport.c…ne-trekingove-hole-a-150.html

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.16 07:26
avatar

od běžkařských se liší tím, že jsou teleskopické - dají se složit. většinou mívají jakýsi systém "odpružení" - antishock.

určitě vám pomůžou k tomu, že si odlehčíte "nápor" na kyčle, kolena a kotníky. naopak, donutí vás více zapojit do chůze i horní polovinu těla. ceny začínají na cca 400,-Kč, strop i kolem 2.000,-Kč

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jmlc®
Datum: 01.02.16 07:46
avatar

V naší vesnici zrovna jedna paní kolem 60tky ty trekingové hole má - aktuálně jsem viděl za pár korun (tuším 190:) ) v Penny. Jednou jsem se díval na dokumentární film o stárnutí, kloubech atd. - uváděli tam, jak bylo dobré, že v historii neměli francouzské hole ale dlouhé klacky typu Mikulášovy berle - prostě se starší člověk držel výš a tělo se mu nekřivilo.. pořád se natahoval.

Ty trekingové hole jsou výborná věc právě do hor nebo při delších procházkách. A myslím, že ta paní se vůbec nestydí, že má právě je a ne čagan vysoký 80cm.


doplněno 01.02.16 12:13:

Můj otec byl na výměně kompletního kolene 2-3 roky zpět. Po operaci doma cvičil na rotopedu - koleno je zvedáno i díky druhé noze, nemá nějaké nečekané ohyby - můžu tedy doporučit i já.

Měl to od prvních dnů na minimální námahu - z počátku je nutné jen rozhýbat a opatrně. Zátěž až po pár dnech-týdnech. Pokud nemáte rotoped, nedávno jsem se díval na internet, prodávají se běžně od 500,- z důvodu nevyužití :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.16 08:09
avatar

Trekingové hole mám, používám je však jen při výšlapech do hor. Je to dobrá věc, jen se musejí správně používat. Často vidím lidi, kteří s hůlkmi jen ťukaji kolem sebe, tak to je špatně, nemá to žádný efekt. Je třeba se skutečně o ně opírat, snižovat tak zátěž nohou. Prostě část zátěže přenést z nohou na horní polovinu těla, zejména na ruce. Rád bych Vám je půjčil, ale mám to bohužel trošku z ruky.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.02.16 08:32
avatar

Ahoj, Marcelko. Už se ti krátí čas před operací kolene. Kolikrát se ještě vyspíš? Už máš odebranou krev na autotransfusi? ;) Ty trekové hole používá druhý dědeček, který je také po operaci kolene. Po operaci byl na vysokých berlích, v lázních už byl na francouzkých a asi tak po půl roce, si koupil trekové hole. Občas je používá při delší cestě. Jenže on, oproti tobě, nemá žádnou fyzičku. S nákupem nespěchej. Dostaneš je koupit všude velmi snadno. Uvidíš, jestli je budeš vůbec potřebovat. Abys všecko stihla, musíš po baráku běhat a máš dobrou fyzičku. Všechno svalstvo, které se na pohybu podílí, máš fit. Z kamarádek, které jsou po operaci nějakého klouibu, žádná hole nepoužívá. Nevezmeš totiž tašku, deštník a tak. ;) Babičku máš zajištěnou?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.16 08:47
avatar
Nehrotil bych to a koupil trekingáče z marketu za par stovek. My máme na hory a je to super. Brali jsme s teska za pár šupů. Při spokojenosti se dá investovat víc.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.16 09:50
avatar

Viděl jsem je i u vietnamců za pár kaček, ale myslím, že máš ještě čas. Soused byl začátkem prosince a vrátil se až 18 ledna. Z nemocnice ho hned odvezli na rehabilitaci, kde s ním pořádně cvičili. Teď chodí o berlích, je rád, že dojde k autu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: axus®
Datum: 01.02.16 10:03
avatar

Jeste bych s koupi tycek pockal. Kolega dostal nove kolego pred pul rokem a doted s tim doma marodi a ceka ho nova operace. Na nohu se nepostavi a jedine hulky, ktere uzije jsou ty francouzske.

Tak aby se pak na hulky zbytecne neprasilo - cimz nerikam, ze Vas to ceka, nebo ze bych Vam to nejak pral.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 01.02.16 10:16

Já se naučila chodit s holemi vloni v lázních ,pořádali kurz. Netušila jsem, že je to sto a jedna jako chůze s berlí či hůlkou. Hole tě nutí narovnat páteř, u berle je to naopak. Mně to max vyhovuje, jen mi z počátku šíleně bolely ruce i když je mám zdravé. Kabelky nenosím, na zádech mám fajn batůžek, dešník nepoužívám (nechala bych jej v prvním obchodě), v dešti si vezmu bundu s kapucí. Klidně s nimi chodím i po náměstí, na lidi kašlu.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.02.16 12:05
avatar

Všem vám moc děkuji za vaše rady. Ani obodovat nemohu všechny, přestože všechny byly rozumné.

Ještě počkám, až jak to bude s pohybem potom. V odkazu od Bena jsem si o nich všechno přečetla. Koupit si je mohu vždycky, na to je čas.

Ale Štíreček a Axus mě dost vystrašili. Myslela jsem si - týden na ortopedii, 2 týdny na rehabilitaci a zase budu jako nová. Jenže pokaždé to nejde tak rychle, jak si člověk představuje. Musí se počítat se vším.

Jsou ty hůlky asi dobrá věc, ale praktická děvčata mají pravdu, že nic jiného kromě nich do rukou nevezmu. Už se vidím, jak si to štráduju na hřbitov s hůlkami, kytici v zubech! :-D

Mějte se všichni hezky, zase jsem o něco chytřejší a uvidím, jak to bude v dalších dnech a měsících. Děkuji vám všem - Jaga.

Od: host*
Datum: 03.03.16 13:46

babajaga by už podle odhadu mohla mít nové koleno a trénuje. Je to asi jako když astronauti oblétali Měsíc, a celou dobum kdy byli za jeho odvrácenou stranou, si dělali co chtěli a z řídicího střediska o nich nic nevěděli, žádná telemetrie, žádný signál, nic,... a tak se čekalo, až se zase astronauti po obletu zase objeví na té správné straně a opět zahalasí, "tady jsme". Chce to trpělivost, teď je důležitější cvičení, rehabilitace, pohyb, rozhýbávání nového ložiska, takže jí lze přát hodně trpělivosti a sil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 16:19
avatar

Hoste, to s měsícem, to je hodně dobré přirovnání. :-D Však na Marcelku myslíme všichni a těšíme se, až se ozve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 01.02.16 13:34

babajaga: pokud budete mít nové koleno, tedy TEP, (nejen lehčí artroskopickou operaci), tak po operaci zřejmě budete potřebovat pro chůzi místo trekingových hůlek dvě nastavitelné francouzské hole. Nejlepší by bylo, abyste se už s předstihem ještě před operací naučila s těmito holemi chodit, aby operovaná končetina byla odlehčená a teprve postupně podle pokynu ortopeda a rehabilitačních pracovnic ji zatěžovala. Naučit se střídání hůl, noha, druhá hůl a hlavně držení balance, pravidelné střídání. Chůzi do schodů a ze schodů. Ještě před operací, abyste to měla zažité a při pooperační rehabilitaci to už bude pro vás normálka. Koleno se prý ihned po operaci musí ohýbat, aby se udržela pohyblivost a také posilovat svalstvo, aby neochablo, ale zatěžování postupně podle pokynů zdravotníků.

Lze předpokládat, že mimo jiné splníte zákonnou povinnost mít při chůzi na neosvětlených komunikacích reflexní prvek už tím, že na některých francouzských holích jsou na madlech směrem dopředu reflexní odrazky. Není problém si nalepit reflexní pásku i na druhou stranu holí (a samozřejmě se vybavit i normálně páskou na rukáv, nebo mít batůžek (lepší batůžek na záda, než taška do ruky) s reflexními pásky, abyste byla vidět nejen jako chodec, ale i to, že rychle před autem neuskočíte do pangejtu a že vás musí opatrně objet, nebo na přechodu počkat. Bez legrace.

Trekingové hole jsou dobré pro rytmickou pravidelnou chůzi a když si ještě vezmete kvalitní boty (v létě třeba prestižky s kvalitní podrážkou), šátek kolem hlavy, nebo při večerních procházkách čelovku, budete čupr moderní žena. Držím Vám palce.

V některých lázních je běžná skupinová nebo individuální terapie - chůze s trekingovými holemi, jako normální terapeutická procedura. Pod vedením rehabilitační pracovnice nebo i individuálně.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.02.16 15:02
avatar

*palec*Moc se mi líbí tahle odpověd. Od hosta.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.16 06:15
avatar

Díky, Hoste, to byla vyčerpávající odpověď.

Ano, čeká mě TEP, artroskopii už mám asi 2 roky za sebou a k ničemu dobrému mi to nebylo. Francouzské hole mám, dostala jsem je právě tehdy před tou artroskopií. Moderní, krásné, s odrazkami. Dokonce mi dali vybrat asi z 5 barev, které se mi líbí nejvíc. A pak lidé nadávají na naše zdravotnictví. ;) Mohla bych nyní dostat další. Ale na co doma hromadit krámy? Na co být nenasytná? Ty minulé mi bohatě stačí. Francouzské hole nejsou módní doplněk, po kterém každý touží.

Nácvik té chůze už asi nestihnu. Zítra vezeme babču do ústavu, ve čtvrtek se přichystám, v pátek nastupuju. Snad mě tam reh. sestry proškolí, jak na to. Nebo to mohu zkoušet ty 3 dny, na operaci jdu až v pondělí. Je dobré, když je člověk trochu připravený a umí si poradit.

Hole si koupím. Jen co zahodím ty francouzské.

A ještě mi, lidičky poraďte: slyšela jsem od mnoha pacientů, že už si nikdy po operaci nekleknu či nesednu na bobek. A tak řeším 2 velké problémy:

1/ jak budu sbírat houby, když si k nim nesednu?

2/ jak budu okopávat a plet zahrádku? Dělávala jsem to vždycky z kleku, pod koleny starý molitanový sedák z auta.

Pokud to nepůjde, je to můj konec. Bez zahrádky si život nedovedu představit, tím spíš, že není, kdo jiný by ji udržoval. Děda k tomu nemá vůbec buňky. Myslíte, že to půjde? Díky - Jaga.

Od: jmlc®
Datum: 02.02.16 07:35
avatar

Ono asi bude záležet na každém člověku, jak se rozhýbe. Jasně - jsou tam nějaké mechanické limity, ale otec po výměně kolene ještě pořád (byť s obtížemi) pomáhá, kde jen může. Kleknutí na kolena je pro něj s ohledem na druhé koleno (na výměnu čeká) a další potíže dost náročné, ale když už si klekne, dokáže to vydržet.

Pravdou je, že se raději s narovnanýma nohama ohne až k zemi i přes svůj pupek... a když musí něco ona zemi dělat delší čas, raději si sedne třeba na kus polystyrenu. Na zahrádky jsou různá klekátka, sedátka, něco si najdete...

Časem uvidíte, že jsou i jiné polohy :) Tak pevné nervy ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 02.02.16 10:16

babajaga: rejček na zahrádku nebo koš na houby počká, taky na ně přijde čas. Zkuste si nejdříve doma z cesty odstranit všechno, co by vám překáželo v pohodlné chůzi i s holemi a dát si výš věci ze země, pro které byste se musela shýbat.

Dál si zkuste opatřit nebo nechte někým opatřit nebo objednat šikovný oblékač a svlékač ponožek . Návod i s videem najdete na youtube, přidám jenom dodatek watch?v=9GFOqlAmJUc aby se to tady nezobrazovalo celé a nežralo to lidem, kteří mají omezený přenos dat jejich kredit. Spojíte to jednoduše tak, že napíšete normálně celou adresu youtube a za to přilepíte ten kousek, adresy. Nebo si to najdete pod heslem "Sock Aid - Easy On, Easy Off (Sockenanzieher, Calzador de calcetines, chaussette aide)" nebo oblékač ponožek, atd.

Dál si pořídíte, nebo už máte dobré pevné pantofle , do kterých se snadno obouvá. Praktické jsou kroksy z asijské tržnice - dostatečně široké, dobře se do nich vklouzne, nekloužou po podlaze, dá se s nimi vlézt i do sprchy, nebo v nich chodit i venku. Ale spíš už nějaké dobré boty máte.

Některé kliniky přímo pacienty školí, dělají jim ´edukaci´ a v nich mají spoustu různých rad, například, cituji:

Osobní hygiena -nejlepší je používat sprchový kout s madlem a protiskluzovou podložkou, -v případě klasické vany ji dovybavit sedátkem do vany, madlem a protiskluzovou podložkou, -opatrnost, dávat pozor na kluzkou podlahu, -nutné používat nástavec na WC – plně hrazen zdrav. pojišťovnou, k přenášení drobných věcí osobní hygieny se doporučuje ušitý sáček kolem krku, atd..

Ten sáček je docela dobrý nápad, nějaká taštička s uchem, které se dá pověsit na madlo hole, nebo na předloktí. Atd. atd. Jistě jste dostala celý pytel rad a možná tu píšu to, co už dávno víte. Jako moudrá žena jistě vždy posloucháte pokyny zdravotníků a řídíte se jimi, takže to je důvod k optimismu.

Jistě máte vybrané i lázně, pro následné doléčení. Například v Lázních Bohdaneč u Pardubic je celý pavilon Jubilejní pro TEP, včetně přizpůsobenému stravování. V lázních Velichovky to byl kdysi léčebný dům Masaryk, ale kdoví jak to tam pro privatizaci, která lázně zrušila, vypadá. Další a další lázně najdete v indikačním seznamu pojišťovny a nechte si poradit od těch, kdo mají čerstvé informace. Držím Vám palce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.16 11:18
avatar

Hoste, bezva, bezva. Jen u toho shýbání není problém. Problém máme my, kdo máme fungl novou kýčel. Koleno se při shýbání nezapojuje. U kolena se nesmí dřepnout a kleknout. Takže celá zahrádka bude opečovávaná v předklonu. Asi takhle :-D*smich* *haha*:

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 11:21
avatar

Díky za plno dobrých a rozumných rad. Máte pravdu ve všem.

Ne, že bych se těšila, ale beru to tak, že to musí být. Lázně Bohdaneč jsou jen asi 14 km od nás a velice vyhlášené. Kdo byl, ten chválí. A tak, pokud lázně dostanu, nepojedu někam přes půl republiky, ale doléčím se klidně takřka doma "za bukem". Možná mi tam manžel přiveze i kolo, pokud lékaři dovolí. Asi 3 km od Bohdanče bydlí moje bývalá kolegyně z práce, moc ráda ji navštívím. Když to teda půjde. Jaga.


doplněno 02.02.16 12:22:

Sprchový kout nemáme, jenom vanu. Ale po manželovi, který má dělané obě kyčle, podědím teď sedátko do vany a také ten nástavec na WC. Oni by mi sice snad dali, i když pan doktor dává hrozně nerad, ale na co doma hromadit krámy, to po dědovi mi ještě dobře poslouží.

Datum: 02.02.16 11:55
avatar

Marcelko, ať budeš kde budeš, jakmile se dorveš k počítači, napiš nám, ať nemáme o tebe strach. Dívej, kolik lidí zajímáš a tebe rozhodil jeden, hmhm řekněme podivín. *hej**hej**hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 02:16
avatar

Babičkojagičko, já jeden rok, když mně bolely záda, jsem mezi záhony ležela na boku, jak ve Slavnostech sněženek. Jinak to nešlo, taky jsem cvok do zahrádky.


doplněno 06.03.16 02:18:

Ohledně holí, prodávali i brožovanou knížku, jak je používat. Název si už nepamatuju.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.02.16 15:15
avatar

Zdravím,
vezmu to od konce
- francouzské hole - pokud je nutné je použít, je potřeba je pečlivě výškově seřídit (je tam takový zarážkový kroužek a dirky), jinak z toho bolí celý člověk - seřizuje se tak, že když se uživatel postaví a dá ruce podle těla, tak opěrné madlo musí přesně sednout do dlaně v ohnuté ruce. Jinak se nedoporučuje chodit pouze s jednou holí - odnáší to páteř (jednostranné zatížení)
- trekingové hole - určitě to pomáhá, chodí tady okolo nás jedna doslova babka (odhadem cca 80), ta s nima chodí pořád a jak si vyšlapuje po celém městě.Jinak tyto hole jsou jen znovu objevený zvyk našich předků - když se někam šlo, našel se vhodný klacek a o něj se při chůzi lehce opíralo (viz třeba staré filmy - já si takhle pamatuju staré houbaře)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 19:16

Opravdu to pomáhá. Odlehčuje to nohám, protože část váhy jde do hůlek (i když je to třeba jen pár kilo, ale fakt je to znát), zlepšuje to dýchání, protože se hýbe i horní polovina těla. Tělo si "rozvzpomene" na dobu, kdy jsme byli ještě čtyřnohé opice. Mám mezi turisty dost známých a vím o některých (většinou ve věku nad 60), kteří bez holí ujdou 3km a cítí se mizerně a s holemi 15 a cítí se skvěle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 20:16
avatar

Hole jsou super, musí se ovšem správně nastavit, ruka není do pravého úhlu, ale je kousek níž, to znamená, že hole budou kratší než lyžařské. Nezapichují se až před tělo, ale spíše podél těla.

Doporučuji oslovit odborníka ve fitku, ten hole nastaví a poradí jak je správně použít. Tyto hole mají i odpružení. Je to jeden z nejzdravějších pohybů, jaký může člověk dělat.

Hole máme celá rodina, už si výlet bez nich neumím ani představit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 02.02.16 20:32

Vyberte si správnou výšku trekingových holí:

Převážná část teleskopických holí se dají nastavit na maximum, tj. 130 až 135 cm, což je pro většinu lidí dostačující. Jak tedy zjistit správnou výšku holí - podívejte se na naši tabulku nebo podle pomocného vzorce, kdy výška postavy (cm) x 0,68 se rovná výška hole v cm. Jestliže vás trápí ramenní kloub nebo krční páteř, zvolte trekingovou hůl o jeden díl méně, dojde tak k menší zátěži na vaše rameno a krční páteř. Jestliže plánujete s holemi běh, kupte si o jeden díl vyšší. Správnou velikost hole poznáte podle toho, že vaše ruka svírá v lokti pravý úhel.

Výška postavy v cm / výška trekingové hole v cm:

140 cm / 95 cm

145 cm / 100 cm

150 cm / 100 cm

155 cm / 105 cm

160 cm / 110 cm

165 cm / 110 cm

170 cm / 115 cm

175 cm / 120 cm

180 cm / 125 cm

185 cm / 130 cm

190 cm / 135 cm

195 cm / 135 cm

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 02.02.16 20:41
avatar

Jaguš, nevím, jak ti poradit, žádnou takovou operaci jsem neprodělala, ale myslím opravdu, že zpočátku budou lepší francouzské hole a noze trochu ulevovat. Ty hole na chůzi si pak můžeš koupit vždycky. Držím palečky, jako všichni tady a dej o sobě vědět. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 20:53
avatar

Tak dnes jsem byl u souseda, vypili jsme asi tři litry vína a má teda pěknu jizvu, cca 30cm, sponkovali mu to nějakou sponkovačkou, ani to nešili Má tam nové klouby, říkal, že teď ho to bolí nejvíc v noci, jinak už o těch berlích chodí normálně, i bez berlí, ale bolí to v klidu v noci. Po operaci ho boleli nejvíc záda, ale léky mu nedali, protože měl na ředění krve. Jinak zatím nesmí klečet, ale v té Čeladné šlapal na nějakém stroji /ono to šlapalo za něho samo/, max úhel je údajně 120stupnů, měl 112stupňů, ale dřepy zatím ne. Jinak říkal že dobré, v té Čeladné, akortá tam byly samé staré nebo protivné baby

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 07:08
avatar

Štírečku, ty prosím tě, nesedej k počítači, když jsi vypil maloučko přes míru! To tvé povídání, to rozhodně nejsi ty! To je nějaká podivná opice. *hej*


doplněno 03.02.16 16:50:

Jo věřím, vám věřím, skoro slepě, všecko. Jen nevím, jestli jste to psal vy! Tím si nejsem jistá! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 16:39
avatar

Babko ty mi nevěříš? To je škoda, ale fakt to neměl šité klasicky, ale kovovými sponami podobnými klasické sešívačce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 03.02.16 16:50
avatar

potvrzuji - můj tatík měl také takové skoby místo švů... ale možná byla babka překvapená z toho slovosledu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 17:08
avatar

No jo, měl jsem hlad, tak jsem psal rychleji než myslel

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 17:01
avatar

Marcelko, mám fungl novou kyčel, sešroubovanou páteř, moje nohy jsou na houbec ale zahrádka se dá plet krásně i v leže. Dokonce i natírat se dá. Tak ať koleno slouží!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 18:07
avatar

Ahoj, všichni moji milí, dávám vám na vědomí, že jsem opět ZDE. Po měsíci v nemocnici mě včera propustili. Zvládla jsem operacií i rehabilitaci. Čekají mě ještě lázně, zatím nevím, kdy.

Všem Vám moc děkuji za to, že jste na mě mysleli a v dobrém vzpomínali. Moc mi to pomohlo.

Posílám Vám tady "moje kolínko", abyste viděli, jaký "ZIP" mi ortopédi na nožce vyrobili. Ale co, z nejhoršího už jsem venku a bude určitě líp. A když mi bylo zle a měla jsem bolesti, říkala jsem si, že to nic není, že jsou na tom někteří lidé ještě hůř než já. Když to muselo být, nedalo se nic dělat.

Tak hezké jaro a hodně sluníčka vám všem. *slunce* Zdraví Jaga.

Od: ben®
Datum: 05.03.16 18:18
avatar

Dobrý den, vítám Vás zpět. Doufám, že to vše překonáte a budete zase běhat.

No, běhat hned ne, ale ani normální chůze není špatná. Jinak, hezké sexy kolínko.

Snad se neurazíte . Zdravím!

doplněno 05.03.16 18:27:

babajaga - já vím, že to snesete a chtěl jsem to trochu odlehčit. To víte, byl to značný zásah do těla, tak snad to po vyhojení bude hezčí. Ovšem, pro Vás je zřejmě důležitější pohyb, než nějaká jizva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 18:20
avatar

Kdepak, Bene, neurazím se. Proč? Je opravdu pěkné, takové ovarové.

Vy jste ale pěkný kujón. Dík za Vaše upřímná slova. Jaga.

Od: pt®
Datum: 05.03.16 20:00
avatar

Jaguš, jak už jsem ti psala, seš statečná ženská a koleno máš krásně sešité. Obdivuju vás včechny, co máte za sebou takové zdravotní trable... - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.