Plat v Mcdonald

Od: Datum: 31.01.16 19:13 odpovědí: 6 změna: 01.02.16 00:32

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně platu v mcdonaldu (brigáda). Na jedné stránce je inzerát s nástupním platem 75 a v nějakém jiném zas 70 a Přitom se jedná o stejnou funkci. Jak je to možné? Předem moc děkuji za vysvětlení. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.16 19:19
avatar

Je to možné, je možné taky že brigádu zprostředkovává personální agentura a reaguje na poměry na trhu. Oficiálně se jedná o mzdu, nikoli o plat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.01.16 19:26
avatar
Spoustu McDonaldu fungují jako franšízy, tzn. že si frenšízanti sami určují plat pro své zaměstnance, proto může byt mzda v různých McD odlišná, i když se jedná o stejnou pozici.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: mekac
Datum: 31.01.16 21:45

To je absurdní! Věřím tomu, že nabídnou odlišnou mzdu studentovi a staršímu člověku. Je to docela smutné. :( Mladšímu nabídnou míň, budou ho "buzerovat" a staršímu nabídnou víc a určitě si na něho tolik otvírat "hubu" nebudou. JInak díky za odpověď :)

Datum: 31.01.16 22:03

To by mě zajímalo,proč rádce s nickem "xxxx" odpovídá v otázce "Letní brigáda" zřejmě docela fundovaně na otázku ohledně práce v občerstvení McD či KFC a najednou se v této otázce dožaduje odpovědi,kolik se v těchhle firmách platí...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.16 00:32

Je to neregistrovaná přezdívka, vůbec není zaručeno, že je to stejná osoba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 00:31

Ano je to možné. Předně některé pobočky jsou tzv. frenčízy, jsou to vlastně soukromé restaurace, které mají pouze licenci od McDonalds, mají předepsáno, co a jak mají prodávat, ale jinak jsou víceméně samostatné. Je možné, že za tutéž práci nabízí různou mzdu.

Mohou být i další rozdíly - pobočka v centru bude chtít, abyste uměli anglicky alespoň základní věci - názvy produktů a potravin a různé související věci. Pobočka v obchoďáku na okraji tohle mít nemusí.

Také to může být proto, že jedna pobočka dlouho nemůže najít dost lidí, tak zvyšuje nabídku, zatímco jiná pobočka s hledáním problém nemá (protože je například lépe dostupná, nebo je blízko školy, odkud chodí studenti rovnou na brigády).

Dnes žádný zákon nepředepisuje, kolik peněz se má platit za jakou práci (kromě omezení minimální mzdy), ani, že stejná práce musí být za stejnou mzdu a dokonce ani dva lidé ve stejné pobočce se stejnou prací nemusejí mít stejnou mzdu. A většinou je ve smlouvě zakázáno sdělovat ostatním zaměstnancům svoji mzdu, nebo ji naopak zjišťovat.Je to jen o tom, jestli takové podmínky přijmeš nebo ne, případně přijmeš a pak se snažíš si vyšší mzdu vyjednat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.