Zdeněk Burian

Od: Datum: 31.01.16 18:56 odpovědí: 3 změna: 31.01.16 21:56

Dnes jsme s dcerou probírali doma obrazy Zdeňka Buriana, známého především díky obrazům prehistorických zvířat, pravěkých lidí atd. Vysvětloval jsem jí, že pan Burian netvořil jen tyto obrazy, ale i jiné, obvyklejší kresby. A při té příležitosti jsem si vzpomněl na obraz, který byl kdysi (asi tak před 30 lety, spíš o něco dřív) vystavený v expozici obrazů v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Obraz ve mně zanechal obrovský dojem, byl to tuším poslední obraz v expozici a strávil jsem u něj aspoň 10 minut. Předpokládám, že autorem byl pan Burian, jmenovalo se to snad Poslední člověk. Na obraze byl zničený skafandr (a v něm asi poslední člověk). Na netu to nemohu najít, v expozici to při mé poslední návštěvě (cca před rokem) obraz už nebyl. Může mě někdo ujistit, že ten obraz opravdu existuje, autorem je pan Burian, případně někam nasměrovat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.16 19:31

Obrazy Zdeňka Buriana miluju už od dětství a na Vámi zmiňovaný obraz si matně vpomínám. Vzhledem k tomu, že mistr byl velice plodný, nebude asi úplně jednoduché ho dohledat. Zkuste se zeptat tady http://www.burianzdenek.cz/ nebo tady http://www.zdenekburian.cz/ ...a nebo přímo v ZOO.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.01.16 20:23
Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.01.16 21:56

Děkuji, pánové, oběma. Tedy ten obraz je s největší pravděpodobností ten uvedený. Sedí vše, co si pamatuji, jen ta zohavená postava přebývá, zřejmě ji moje mysl milosrdně potlačila. Poněkud chápu, že ho stáhli, ZOO je plná dětí. Dceři to ukazovat určitě nebudu, stačí, co vidí v televizi. Ukázali jsme si jiné obrazy a u toho zůstane.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.