Ústní dohoda

Od: Datum: 30.01.16 19:32 odpovědí: 4 změna: 30.01.16 19:54

Prosím, v roce 1988 jsem se svými dvěma sourozenci uzavřel ústní dohodu. Mý dva sourozenci si postavili domy. Předtím jsme bydleli všichni tři v jednom domě s rodiči. Ústně jsme se dohodli tak, že kdo nestaví, toho bude po smrti rodičů dům. To jsem já a sourozenci mi dnes zapírají, že bychom se kdy takto dohodli. Mám několik svědků, kteří byli u toho, když se tato ústní dohoda uskutečnila. Mám tedy na dům po rodičích nárok?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 30.01.16 19:37

A ci je ten dum ted? Obavam se, ze ten "narok" budete muset uplatnovat u soudu. Vysledek soudu, vzhledem k faktu, ze se domahate temer 30 let stare ustni dohody, si netroufnu ani tipnout

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 30.01.16 19:38
avatar
Na dům po rodičích máte nárok všichni tři.
To je jasné ze zákona.
----
Víte,co se říká?
Co je psáno,to je dáno.
To samozřejmě platí.
Nemáte nic v ruce,tudíž máte smůlu.
Svědci Vám nejsou nic platní.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: mcnoulen
Datum: 30.01.16 19:54

Jste si tím jistý? Pokud má pán svědky ústní dohody - smlouvy, že ostatní sourozenci byli ze strany rodičů "vyděleni" formou jejich práce, práce rodičů na stavbách ostatních sourozenců + penězi rodičů, které stavba popolykala, proč by to nemělo zavážit. Oni jsou v podstatě svědky ústní smlouvy a ústní smlouva je přece platná součást zákoníků ČR a pokud má navíc svědky, potom není co řešit...Bez svědků se není o čem bavit o tom žádná ale takhle...?

--

to autor:

Vy jste se o rodiče staral do jejich smrti ve stáří?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 30.01.16 19:48

Nárok nebo právo? Není nad papír. Ale proč to rodičové nedali do závěti? Co říká o slibech tehdy účiný OZ? Snoubenci si též slibují, že? Neporcovali jste medvěda v lese? A kdyby, jste ochoten se soudit?
Nový OZ zná daný slib zavazuje a smlouvy mají být splněny.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.