Placení za popelnice

Od: Datum: 29.01.16 21:51 odpovědí: 6 změna: 30.01.16 20:14

Chtěle bych se zde zeptat, kdy se platí za popelnice?

Poté mě zajímá, když mám trvalé bydliště jinde než bydím, platí se popelnice jen tak kde mám trvalé bydliště?

V bytě co bydlím totiž zatím nemá nikdo nahlášené trvalé bydliště, tak jestli platit i tam?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.16 22:01
avatar

Máte nájemní smlouvu nebo nějaký doklad, který by dokazoval, že bydlíte jinde než v místě trvalého bydliště? Pak zaplatíte odpad tam, kde skutečně bydlíte, a toto doložíte i s nájemní smlouvou na MÚ v místě trvalého bydliště. Tam se každopádně domluvíte, co musíte doložit, abyste platila jen tam, kde bydlíte.

Každý MÚ má jiný nejzazší termín placení tohoto poplatku, může to být 30.6. nebo 31.5., najdete to na stránkách konkrétního MÚ.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.16 22:05

Někde se platí dle místa trvalého pobytu, někde za popelnici, někde dle místa skutečného pobytu. Může se Vám snadno stát, že budete muset zaplati 2x nebo taky můžete propadnout sítem a nepaltit vůbec a to zcela legálně. Záleží na vyhláškách obcí, kde máte trvalý pobyt a kde se zdržujete (ty je nutné nastudovat a my to udělat nemůžeme, poněvadž nevíme, kde bydlíte) Splatnost poplatku je dána opět vyhláškou. Pěkný článek o tom, jak to funguje v našem Kocourkově zde.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.16 04:37

Proč nemáte trvalé bydliště tam co bydlíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 08:47

Ano, musíte si prostudovat příslušné vyhlášky obce /města/ na obou místech pobytu. Např. u nás se platí za místio trvalého pobytu a to i tehdy, když jsem byl rok za prací jinde. Tam jsem neplatil. Tak to zpravidla bývá,protože na jiném místě nejste nijak hlášena a tudíž není právní podklad pro vybírání poplatku. Jedině kdyby si jej dal pronajimatel do smlouvy,což je ale jiný vztah.A protože se uvažuje o opětovném zavedení přechodného pobytu, dojde určitě ke změnám a jak mi zkušenost říká, bude se platit tam i tam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 08:52
avatar

Dobrý den nevím jak jinde,ale u nás se platí podle trvalého bydlište v op. takže pokud moje sesrta bydlí v podnájmu např v Ov, trvalé bydliště má u nás, posílá mi částku na popelnice a já ji platím i za ni. A termín je u nás do 31.3.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 20:14
avatar

u nás také vyžadují platbu po všech, kdo tu mají trvalý pobyt, i když ve skutečnosti bydlí jinde - ale když předloží potvrzení, že zaplatili v místě přechodného pobytu, je to ok a zde platit nemusí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.