Manželská krize

Od: Datum: 29.01.16 18:30 odpovědí: 23 změna: 09.02.16 19:53

Zdravím všechny kolegy tady.

Můj známý se mi svěřil s problémem vcelku běžným. Manželka po 17ti letech pěkného vztahu mu zdělila, že ho již nemiluje. Cítila se ve vztahu udušená, unavená stereotypem. Mají 15ti letého syna, dobře se učí a je relativně v pohodě. On 57 let a ona 43. Byli vzorem pro své okolí. Chovají se k sobě pěkně, nehádají se. On se ale velice trápí a nese to velice těžce. Ona si našla přátele na fb a denně tráví na pc většinu volného času. On ji velice miluje a chtěl by jí zpět. Řekla, že potřebuje čas. Milence ani jeden nemají a nehodlají si nikoho hledat. Sexuálně spolu žijí normálně. Uznal, že je i chyba na jeho straně, má náročné povolání. Dohodli se na pravidlech, jak budou spolu vycházet, ale on to zjevně nedává...neumí žít ve vztahu, kdy je jeden zamilovaný a druhý již ne. Snaží se napravit co zanedbal, ale ona jeho nabídky většinou odmítá...má svůj fb a kamarády. Toto trvá asi 5-6 měsíců a nevidí žádný posun k lepšímu. Ztrácí se před očima, hubne a zjevně mu tato situace nesvědčí. Starterem toho asi bylo, že se zakoukala do kolegy, ale nic mezi nimi nebylo. Uvědomila si včas, že je to blbost a rychle vycouvala. Bohužel to odnesl manžel. Tak přátelé...co s tím.

Děkuji všem za názory


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.16 19:04

Můj názor - nevycouvala z toho jiného vztahu a pokud ano tak hned zase narazila jinde.

Ale všichni víme že se to stává a to oboustraně .


doplněno 29.01.16 20:34:

Ještě doplním že tyto situace jsou nejlepší dieta pro ty co chtějí rychle shodit váhu .Taky se mi to párkrát podařilo , ale ovšem za pár let to bylo zpět , a tak znovu a znovu až do zmoudření .*bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 29.01.16 19:43

Jaké napravování, co údajně zanedbal. To jsou nesmysly. Ať si vyjasní, komu patří dům a pak sbohem a šáteček. Jestliže ona má potřebu zanášet, tak ať si vše platí ve své režii.

To nechápu, že manžel ji obstarává servis a ona ho ještě zašlape do větších odpadků...

Kufr před dveře, hezky zamávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 20:29

Bohužel bydlení je její a on by neměl kam jít.

Datum: 29.01.16 23:32
avatar

Větší věkový rozdíl, to je, oč tu běží. Čtyřicátnice versus muž, kterému táhne na šedesátku. Neberte to nijak ve zlém, ale manželka vašeho kamaráda možná nabyla dojmu, že s mladším protějškem by tak rychle nestárla. To je samozřejmě diskutabilní. Krize středního věku. Postihuje jak muže, tak ženy. Ještě chtějí urvat ze života, co se dá. Píšete, že o nevěru jako takovou nejde, ale spíše o závislost manželky na FB. Zamilovanost ve vztahu netrvá věčně. Možná, že ani u vašeho kamaráda se o zamilovanost už nejedná, jako spíše o ztrátu jistoty a větší citovou závislost. Jak z toho ven? Čím urputněji bude váš kamarád na manželku naléhat, aby k němu opětovně zahořela láskou, tím více se mu asi bude vzdalovat...


doplněno 30.01.16 22:49:

Váš kamarád to tedy brzy vzdal, vyklidil pole... No řeknu vám, chudák jejich syn. Máma poblázněná do FB a táta jde do pryč. Rodina se jim rozpadá a ani jeden si asi momentálně neuvědomuje, že si vůbec nemusejí nijak polepšit. Za chvíli možná máma přivede domů nového strýčka a bude samozřejmě očekávat, že ho synek s radostí přijme. Ach, ta bláhovost a naivita lidí.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 30.01.16 20:23

Dnes mi řekl, že si hledá podnájem a chce od partnerky odejít,,,,,nevím, zda je to až tak dobrý nápad...očekává, že se jí odtemní mozek a začne uvažovat jinak...no nevím.

Datum: 30.01.16 20:34
avatar

já myslím že nové bydlení je dobrej začátek je třeba se vzpamatovat a.žít dál,najít si novou známost

čas vše zhojí a bude zas dobře *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 30.01.16 20:45

Pána to sebralo pořádně. Též si myslím, že to je nejlepší nápad jít do podnájmu a zkusit žít chvilku sám. Možná madam přileze, /pokud pán dokáže odpustit/ nebo si on, /až tedy časem/, najde novou paní, životem otřískanou, ale vděčnou za klidný přístav spokojeného stáří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 20:08
avatar

Souhlasím se všemi přede mnou. Pokud si má manželka uvědomit, že jej chce zpátky, odloučení jí v tom pomůže, a pokud tomu souzeno není, tak je odstěhování (a definitivní ukončení vztahu) jediné možné řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 10:55

No - volal mě, že se odstěhoval a to tak, že z práce dojde domů, obstará mladého a potom, než jeho paní dojde večer z obchodu, odejde přespat ke známému. O zbytek domácnosti se postará tchýně, která kupodivu stojí za ním...

Datum: 30.01.16 21:49

To je bohužel zcela běžné u ženských v tomto věku. Napřed jim dává lásku manžel, pak děti, pak přijde čtyřicítka, děti už chtějí jen vyprat trenky a nafasovat kapesné a manžel si více méně spokojeně stárne a rochní ve svém stereotyou. A do toho ženská pochopí, že stárne a za chvíli po ní pes neštěkne. Začně jančit, protože se cítí zbytečná, má pocit, že už ji nic pěkného nečeká a přitom si toho moc neužila, celý život jen dřela, tak se snaží honem honem do přechodu od života ještě něco urvat. Takových případů jsem viděl spoustu a většinou je to beznadějné. Jak ženské rupne v bedně je konec. :(

Navíc je to nakažlivé. Kamarádky, co už se takto manžela zbavily, sice většinou šťastné nejsou, ale snaží se za každou cenu svoje kámošky přesvědčit o opaku, jak dobré to bylo rozhodnutí (aby nevypadaly jako hlupky a taky aby v tom nezůstaly samotné ). Že udělaly chybu si přiznají někdy až po padesátce, kdy jim dojde, že z vlastní blbosti zůstaly na stáří osamělé. Ale to už je pozdě, jejich bývalý manžel si buď někoho našel, nabo je z něj naopak nepoužitelná troska, či je dokonce po smrti.


doplněno 02.02.16 19:01:

1. Z vlastní zkušenosti naštestí ne. Právě proto, že jsem si tohoto potencionálního problému vědom, snažím se chovat tak, aby se neprojevil.

2. Nikde jsem nenapsal, že za všechny rozchody světa mohou jen ženské. Samozřejmě, že je například spousta chlapů, které odkvetlá čtyřicítka doma přestane bavit a najdou si mladší kotě. Ale tento případ přece nebyl předmětem dotazu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 31.01.16 11:04
avatar

S tímto bych si dovolila mírně nesouhlasit. Tento problém se netýká jen žen, ale i mužů. Zatímco žena si spokojeně stárne a užívá si toho, že už dětem nemusí utírat věčně pusu a má také čas na sebe, tak se ten její muž zjančí do mladšího modelu a pálí za sebou mosty a chce zase začít opět žít... protože ta jeho milenka mu lépe rozumí. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.16 16:31

Zdravím, a jsme opět u pálení mostů.... Obyčejně dámy, které spálily za sebou most, se občas na toto místo vracejí a hledají, jak postavit most nový. Někdy se to i povede a cestu do vztahu opět najde. Je to vyjímka, ale i to se občas stává.

Datum: 02.02.16 20:02

Tak jak je to, sakra stojím si za svým slovem.

Nejdřív napíšete, že je to běžné, že ženské v tomto věku

a pak napíšete

nikde jsem nenapsal, že za všechny rozchody mohou ženské.

Takhle píše chlap?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 17:05

Tomkk asi mluví z vlastní zkušenosti. Ale zkušenosti soudů a advokát.u starších párů jsou takové, že ve většině je to starší, celkem finančně zabezpečený muž, který zjistil, že mu manželka 20(30) let nerozuměla a teprve teď kolem padesátky našel pochopení u mladé milenky. Takže následuje rozvod,někdy prozření, že milenka není lepší, ale nejčastěji následuje to, že si páprda udělá s milenkou dítě a pak na procházce ho okolo jdoucí označují za dědečka s vnoučkem.Ale z tohoto vztahu se již kvůli malým dětem a blížícím se zdravotním komplikacím vycouvat nedá, takže místo nerušené dovolené u moře, výletů, návštěv restaurací apod nevyspání kvůli brečícímu dítěti,vodění dětí do školky, psaní úkolů apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 11:06
avatar

můj známý se mi svěřil... mému kamarádovi se stalo. Je zajímavé, že dopodrobna znáte kamarádovu domácnost, jak to v ní chodí, jak se kluk učí, co kdo kde dělá, že má tchýně raději zeťáka... Z toho všeho mi vyplívá, že hlavním, zkroušeným akterém jste vy sám a nikoliv Váš kamarád.

Ale to je vcelku jedno. Že za ssebou ženské pálí mosty je někdy pravda, ovšem i to samé dělají muži. Myslím, že to je 50 na 50. Pokud jsou ve vztahu děti, je to vždy mnohem a mnohem složitější, protože dítě obvykle nechápe problémy rodičů (proč se rozcházejí, proč se hádají). Dítěti to přijde nesmyslné a trpí tím. Ono tohle všechno je o nedostatku morálky. Ženská nebo chlap má svůj věk, cítí, že by si toho jeětě mohl mnoho dopřát a nekouká před sebe ani za sebe. Prostě mu vypne mozek. Kdyby byla dostatečná morální síla, tak sice vzplane, ale ihned žár uhasí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 11:16

Jejda...já mám zaplať Bůh vše ok. Děti poženěné a povdávané a 7 vnoučat. Toto dávám zde na posouzení nestranných lidiček. Kamarád mě není lhostejný, protože mě mnohokrát v životě pomohl a známe se 38 let...to jen na vysvětlenou.

Datum: 04.02.16 11:17
avatar

Dobře tak vám budu věřit a držet palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 04.02.16 12:00
avatar

Chápu, že se vás kamarád ptá, co má dělat, neví si se situací rady. Ale Vy můžete vyslechnout, být vrba, aby se svěřil, ale vyřešit si to musí oni dva, každý jsme jiný. Já jen řeknu, že ty rozvody nenávidím. Každý myslí na sebe a nikdo na děti. To už nejde, už nejsou sami, mají dítě, rodinu. Dnes se vše rozbité vyhodí a nic se neopravuje a přešlo to i do vztahů. Když to nefunguje, tak pořídíme nový vztah. Ne, ať se kamarád nikam nestěhuje, řekli si v dobrém i ve zlém, tak to musejí překonat spolu. Musí mluvit spolu, pohádat se spolu, usmířit se spolu. Hlavně myslet na dítě. To je můj pohled na věc. - pt


doplněno 04.02.16 12:06:

"samuraj", děkuji...*placni*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.02.16 12:05
avatar

Souhlasím s Vámi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ladana
Datum: 09.02.16 17:28

pt - Řekla jste naprostou pravdu a to velmi chytrou pravdu. Rodina není onuce a proto, pokud důvod rozvodu není že se mi stane partner z nějakého důvodu odporný, tak v zájmu dětí zachovat rodinu. Ale přesto si kladu otázku, jestli takové prostředí je zdravé pro vývoj dětí. Když máma s tátou už nefungují společně, ale proti sobě. Víte že vážně nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 09.02.16 17:57
avatar

"ladano", dnes už jsem v důchodu, ale rodiče se nám rozvedli a my s bráchou skončili v děcáku. Píšu z pohledu dítěte, to chce mámu i tátu a to, že se rodiče pohádají, se lépe snáší, než cizí chlap, který má tátu nahradit. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 18:57

pt...máte pravdu...nemám teď přehled jak to u nich vypadá. Kamarád se neozývá. Rodina by měla být na prvním místě. U jeho paní je FB na prvním místě, protože kdykoliv se večer přihlásím a chci si pokecat s dětma, tak svítí zelená tečka...co dodat.

Od: pt®
Datum: 09.02.16 19:53
avatar

"coteda", je to smutné, ale třeba to paní přejde a uvědomí si, že by rozbila rodinu a děti připravila o domov.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.