1xJak získat energii?

Od: Datum: 28.01.16 22:00 odpovědí: 12 změna: 30.01.16 09:04

Asi to má teď v zimě víc lidí. Jsem naprosto bez energie. V práci mám honičku, celých devět hodin si nesednu. Kolikrát do sebe jídlo nahážu za chůze. A to obvykle jen rohlík s něčím. Příjdu domů, přecpu se a usnu, většinou tak na hodinu a půl. Ráno vstávám ve čtvrt na pět, ale dřív než kolem půlnoci neusnu. Nemáte někdo zkušenost s nějakým přírodním " nakopávačem " energie? Ženšen jsem zkoušela a nic :( . Je mi lehce přes čtyřicet, ale připadám si jak šedesátiletá žena unavená životem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.16 22:04
avatar

Podle mého se nejlépe nakopneš energií spánkem. Bez spánku to funguje jen na chvíli a tělo to šíleně vyčerpá. proč dříve neusneš? Nejde ti to? To bych řešila jak usnout, a věř, že po týdnu dobrého spánku, je člověk plný energie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 22:13
avatar

Vitamín C. Když přijdete domů z práce, tak nechoďte spát, protože pak už asi před půlnocí neusnete. To je zásadní chyba, co děláte. V práci vůbec nemáte přestávku na jídlo? Na půlhodiny snad máte nárok ze zákona, ne? Jediný čistě přírodní nakopávač energie je dostatek spánku a vyvážená, pravidelná strava. Ani jedno nemáte, tak se nedivte, že jste bez energie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 22:15
avatar

Co tak se jít na půl hoďky proběhnout nebo rychlou chůzí si dát nějaký okruh.Věřte nebo né,ale jak překonáte počáteční odpor ,opravdu Vás to nabije.Lidi si většinou řeknou"v práci mám pohybu dost",ale tohle je jiný,relaxační pohyb .A třeba nějakou očistnou kůru,hodně vody,zeleniny,ovoce...prostě něco změnit a tělo zareaguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 29.01.16 00:09
avatar

Může to být únavový syndrom, může to být Fibromyalgie, může to zjara přestat. Na noc si vařte čaj z Meduňky, nebo teplé mléko s medem. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 29.01.16 04:31

Zkuste guaranu. Docela nakopne. Nejhorší jsou nepravidelné směny. Přechod z noční na denní a naopak. Kdo to zažil, ví o čem mluvím. Kdo nezažil, nepochopí. Zrovna jsem přešla na denní a se spánkem mám problémy. A jediná v práci nejsem. Prášky na spaní na mě nezabírají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 29.01.16 05:13

Bohaté jídlo navečer je chyba. Zaplníte - přeplníte žaludek, mozek se odkrví plus únava po celodenní práci a zdřímnutí je jenom důsledek toho.

Já bych to viděla večer na přípravu kvalitní stravy na druhý den do mističek. Rohlík, jako bílé pečivo není vhodný.

Spíše ten chleba. Do dozy si udělejte namazané chleby, do jiné očištěnou zeleninu, nebo ovoce, do jiných pomazánku, kousek vařeného masa, upečené ryby, přírodní sýr typu žervé, čerstvý sýr apod..

Co půjde posypte alespoň pažitkou, petrželkou.

Nezapomínat na vhodné pití - vodu s citronem, čaj z kmínu, majoránky, nebo jsem nyní začala pít rozmarýnový čaj. Je velmi zvláštní, aromatický, ale velice zdravý. Zkuste někdy navečer popíjet tento čaj, zklidníte se a budete dobře spát. Ze začátku stačí malé množství drogy /prášku/, asi na čtvrtku kávové lžičky.

Ne slazené a chemicky přibarvené limonády a minerální vody.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.16 11:39
avatar

To večerní nacpání není dobré. Nejen pro to, co psík napsala, ale ií proto, že si mozek spojí nacpaný žaludek s příjemností z uvolněním a odpočinkem. Bude to vyžadovat i tehdy, když už nebude třeba. Budete tloustnout úplně nesmyslně. *hej*Nemáte vybalancovaný denní režim, denní činnosti. Povinnosti s odpočinkem a spánkem. Musíte se naučit odpočívat a také, musíte si zorganizovat čas. Není to snadné a možná, že ani možné. Ale jinak to nepůjde. Bude z vás zombie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 11:46
avatar

Jak už tu bylo řečeno, ta hlavní chyba je to večerní přecpávání. Zbavit se toho a půl je hotovo. Jinak mohu doporučit:

- cvičit tzv. Pět Tibeťanů - když jsem je začal cvičit, stal se ze mě vyložený kotel energie;

- chodit denně ven na svižné procházky (alespoň hodinu, nejlépe až dvě); do toho se vám, stejně jako do cvičení, zprvu nebude chtít, ale stačí se přemoci a uvidíte, jak to krásně dobíjí energii;

- při zvýšené fyzické a stresové zátěži výborně pomáhá bylinný přípravek King Kong od fy. energy (jeho základem je ženšen; není nejlevnější, zato ale opravdu pomáhá) a též Fytominerál od téže firmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmm123
Datum: 29.01.16 21:04

Díky vám všem. Není to tak, že bych se cpala na noc. Chodím do práce na směny. Ty ranní jsou bohužel 5.30-14.30. A i když ze zákona nárok na přestávku mám, tak si to prakticky dovolit nemůžu. Když si sednu na 5 minut, tak jsem ráda. Pracuju jako hlavní pokladní v jednom hyperu. Nesednu si... běhám po obchodě, k pokladnám, do trezoru, na infokoutek... prostě se furt něco děje u čeho musím být. Práci mám ráda, ale prostě jsem už od vánoc nějak vyfluslá. Domů příjdu kolem čtvrté, najím se, něco udělám a do zpráv spím. Kolikrát ani nevím jak usnu. Pak zas něco málo doma udělám, kouknu na tv nebo si čtu, ale buhužel dřív jak kolem půlnoci nezaberu. Prášky na spaní brát nechci. Meduňku piju, ale ta mě spíš uklidní duševně než, aby se mi chtělo spát. Asi zkusím ten větší přísun ovozel a nějaký vítamíny z lékarny. Budu doufat, že jakmile se oteplí, tak to přejde, protože za ty léta vím, že mě slunko dělá líp než cokoliv jinýho.

Datum: 30.01.16 07:21
avatar

Těžký život, náročná práce. Já bych kolotoč, kdy se pracuje dlouho do noci, nezvládla vůbec. Vydržte do jara! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 09:04
avatar

vidíte babkazov a já probrečela začátek těhotenství,protože jsem musela zůstat doma.Dělala jsem taky v "kolotoči"i před noční chodila plavat,běhat,do práce jsem jezdila (i v zimě,ve dne v noci)13km na kole.A najednou mi tohle všechno skončilo a seděla jsem doma.Byla to hrůza to mi opravdu energie došla,protože jsem byla zvyklá"žít" a nejen smutně do práce a z práce.Nic nedodalo víc energie než cesta po noční na kole domů.Jak padá raní rosa,rozednívá se,čerstvý vzduch*srdce*zpěv ptáků...takový relax po těch 8-12hod.v práci k nezaplacení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jirk
Datum: 30.01.16 00:24

skus plavání

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.