Operace výhřezu krčních plotének - komplikace

Od: Datum: 28.01.16 17:02 odpovědí: 3 změna: 30.01.16 22:25

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s operací vyhřeznutých meziobratlových plotének v krční páteři? Mám výhřezy tlačíčí až na míchu, až 9 mm. Lékař mi řekl, že pokud to nenechám operovat, mohu při pádu ochrnout od krku dolů. Nebo se také může stát, že po operaci budu nějakou dobu ochrnutý (třeba měsíc dva). Jaké máte vy zkušenosti?

Děkuju moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 29.01.16 12:51

Prašť jak uhoď. Ani vám lékaři nezaručí po operaci ochrnutí POUZE na několik měsíců. Navštivte několik lékařů a pak srovnávejte odpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 18:48

Mám léta podobný problém, a tak jsem se o to zajímal a pročetl i nějaké lékařské studie. Je to bohužel 50:50. Polovina lékařů je proti operaci, s tím, že tělo si poradí. Druhá polovina zase říká řezat, než nastanou nevratné změny na míše. V reálu se většinou čeká na okamžik, kdy jsou velké potíže s hybností, což už je ale vlastně podle té druhé kartegorie lékařů pozdě. Ti tím také vysvětlují spornou úspěšnost těchto operací. Tak si vyberte. Operace je riziko. Já padl na lékaře, co je proti řezání a vzhledem k tomu, že mám dvě děti, tak jsem šel raději do menšího rizika s operací počkat, přestože to znamená dost omezení a bolesti. Kdybych byl bez závazků, tak bych raději volil včasnou operaci.


doplněno 30.01.16 23:02:

Ano, taky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vyhrez
Datum: 30.01.16 22:25

To je hrůza. Nikdo z těch doktorů neví, jaký je vlastně nejlepší způsob řešení. Jestli rehabilitovat nebo hned operovat. Také máte výhřez ploténky v krční páteři? Doktor řekl, že když se to nebude operovat, stačí spadnout venku, trhnout hlavou a člověk při takovém výhřezu může zůstat ochrnutý od krku až dolů. :(

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.