Smlouva na platbu předem

Od: Datum: 27.01.16 10:01 odpovědí: 6 změna: 27.01.16 11:43

Dobrý den, dávám si ke známému opravit automobil, ale žádá ode mne peníze předem, cca 20000,- na nákup potřebných dílů, což plně chápu. Ne že bych mu nevěřil, jen bych rád měl nějakou záruku, jistota je jistota...existuje nějaký právní doklad či smlouva, kde bych měl potvrzené, že ode mě tyto peníze na vykonání opravy převzal? Děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 27.01.16 10:16

A nestačila by cenová nabídka opravy a příjmový pokladní doklad s textem "Záloha na opravu dle nabídky č. ..."?

doplněno 27.01.16 10:43:

njn, tak to jsou příjmy "načerno" - takže smlouva vlastně usvědčí souseda z podnikání bez živnosti... Řekněte mu, že vám má dát fakturu za ND (splatnost bývá 10-14 dní- tu vy zaplatíte.

doplněno 27.01.16 11:31:

Když bude řádně identifikováno.. platba s popisem "záloha na ND"... Jako doklad o předání peněz je VBU lepší.. ale stejně bych raději řekl "pošli ND na moji adresu dobírkou, já to zaplatím, nepotřebuješ žádnou zálohu"

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.01.16 10:41

On to právě že není žádný oficiální servis, je to soused který to má jako koníčka

Datum: 27.01.16 10:51

Právní doklad si můžete sepsat na kus papíru, kdo co kdy... Nicméně myslim si, že takovéto vztahy by měly být na důvěře. Celkem by mi zarmoutilo, kdyby po mě chtěl známý v takovéto záležitosti potvrzení abych ho neokrad...

Datum: 27.01.16 11:14

Zaplatit převodem, doklad ještě neznamená, že došlo ke skutečnému předání hotovosti.

Datum: 27.01.16 11:23

Tenhle nápad se mi líbí...případný výpis z účtu pak má nějakou právní hodnotu?

Datum: 27.01.16 11:43

Takže cena opravy bude v desítkách tisíc, když pouze díly stojí 20tis. V tomto případě bych sepsal smlouvu o dílo. Přece je to pouze jenom známý.

On také není podnikatel, takže tě nechrání stejné §, jako když si necháš auto opravit v autoservisu.

Takže smlouva, kde bude řešena záruka, peníze atd... V opačném případě můžeš klidně za pár měsíců psát dotaz, známý mi opravil auto, ale jeho oprava vydržela pouze 14dní. Co mám dělat. On to má za vyřešenou věc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.