Úřad práce - nedodání potvrzení o příjmu a

Od: Datum: 27.01.16 05:58 odpovědí: 2 změna: 27.01.16 07:38

Dobrý den,

potřebovala bych poradit ohledně úřadu práce. Do června 2015 jsem byla studentem VŠ, následně mi bylo 26 let a od srpna 2015 jsem si sama platila zdravotní pojištění a měla jsem brigádu na DPP, kterou jsem skončila 31.12.2015 a už 21.12.2015 jsem se byla zaevidovat na úřad práce s požadavkem odeslaní na UP do jiného města, kde bydlím. Prvně po mně chtěli donést doklad o ukončení brigády, ten jsem doložila v lednu, kdy mi na další schůzce bylo řečeno, že mám donést potvrzení o výši příjmů za prosinec, bez toho mě prý nemůžu odeslat na jiný UP. Jde o to, že toto potvrzení nejsem schopná doložit (se zaměstnavatelem jsme se nerozešli v dobrém), jak tuto situaci řešit? UP mám 200 km daleko a už jsem tam jela 2x (a stejně nic nezařídila). Je možné se tedy zpětně za prosinec z UP odhlásit (nebo mě odhlásí sami, když jsem nedoložila příjem případně nedojdu na další schůzku)? Pokud vím, jde pouze o zdravotní pojištění, které za mě od 21.12. platil stát, ale vzhledem k tomu, že jsem si ho dříve už platila sama a nejde o dlouhé období, jsem ochotna si ho uhradit (klidně i za celý prosinec i leden).Navíc jsem sehnala práci, kam od 1.2. nastupuji a mám donést doklad o evidenci na UP - dají mi tento doklad na UP bez podepsané pracovní smlouvy (tu mám podepisovat až 1.2.)?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.16 06:47

Pokud jste si sama hradila ZP, nebyl důvod chodit na ÚP. Zaevidovat jste se nemusela. Navíc jste si sama sehnala práci. Proto bych nastoupila do nové práce /předpokládám, že je v tom novém bydlišti./ Žádné vyjádření ÚP k tomu nepotřebujete. Studovala jste, brigádničila, ZP si sama platila. Žádné dávky od ÚP jste nepobírala. V případě, že byste o práci nějak přišla /což Vám nepřeju/, teprve pak byste navštívila ten nový ÚP. Myslím, že vyjádření původního ˇUP není vůbec třeba, jen si hledají práci a zbytečně lidi ohlupují. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.01.16 07:38

ÚP si žádnou práci nevymýšlí.

Chce-li někdo zprostředkovat zaměstnání jinou pobočkou,

musí před převedením doložit potřebné podklady.

Chcete-li evidenci ukončit, doporučuji učinit tak korektně.

Tzn. osobně. ÚP Vás vyřadí i na základě Vaší žádosti bez pracovní smlouvy.

____

Proč nemáte trvalý pobyt v místě, kde skutečně bydlíte?

Majitel bytu Vám nesmí bránit ve zřízení travlého pobytu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.