Podílové fondy - má to teď cenu

Od: Datum: 26.01.16 19:56 odpovědí: 7 změna: 30.01.16 01:15

Mám účet u Raiffeisenbank, kde mám nejen běžý účet, ale i spořící účet, kartu atd.

Moje bankovní poradkyně mě volala, že mají mimořádnou akci tento měsíc, kdy se neplatí vstupní poplatky pro investování do fondů Raiffeisen investiční společnosti. Říkala, že mě zruší spořící účet s úrokem 1,30 % a bude pro mě rozhodně výhodnější investovat do fondů. Konkrétně do fondů Optimálního rozlišení a Chráněných ekonomických cyklů.

V budoucnu bude inflace vyšší a úroky z vkladů se rozhodně zvyšovat nebudou a tím pro mě budou fondy rozhodně výnosnější.

Bohužel poslední dobou jdou skoro všechny fondy, včetně akcií hodně dolů. Zase bude nižší cena.

Jaký na to máte názor?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cicko*
Datum: 27.01.16 02:10

Jistěže to cenu má, v první řadě pro Vaši bankovní "poradkyni"!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarslav
Datum: 27.01.16 17:30

Z těch jejich podílových fondů je zajímavý právě jeden z těch dvou, který vám ta děva nabídla, a sice

Investiční fond chráněných cyklů. Výnos tam sice není nijak horentní ( jako ostatně dnes u žádného fondu), ale výhodou tam je, že investování postupuje v jakýchsi schodech. a jakmile je dosaženo toho vyššíhos tupně (cca o 2%) , tak se tato částka " zabetonuje " jako nový základ. Tudíž u tohoto fondu nelze klesat níže pod investovanou částku, může dojít jen ke stagnaci. U ostatních fondů klidně může dojít k výraznému propadu , v konci 90. let i u renomovaných fondů, jako byl americký Pioneer, došlo k poklesu až o 60% a nikdo se s niklým nebavil . Toto riziko u tohoto fondu odpadá. V dlouhodobém profilu je jeho výnos v současnosti o něco vyšší, nežli ony úroky na spořicím účtu, ale může být i mnohem vyšší. Důležité je, ale že nemůžete jít pod nominál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.16 17:35
Jestli chceš opravdu výnos s minimálním rizikem,tak si kup byt a ten pronajimej!
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.16 01:16

To není s minimálním rizikem. Riziko je, že neseženete nájemníka, pak ho seženete, ale nebude platit, pak se budete soudit, dostanete ho ven, budete mít exekuční titul, ale dlužné nájemné z něj stejně nedostanete, ještě po něm budete muset vymalovat a zaplatit desinsekci, protože tam přitáhne štěnice. Pak si tam nastěhujete Vietnamce, kteří budou slušní, tišší a platící, ale budou vařit svoje mňamky, které Evropanům smrdí a zamoří celý dům, takže ostatní partaje Vám dají nůž na krk, že je buď vystěhujete, nebo Vás zažalují (což podle NOZ můžou a můžou to dotáhnout až k nucenému prodeji bytu).

Neříkám, že se tohle všechno stane, ale tohle jsou rizika.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 01:09

Fondy jsou investice na 5 a více let. Takže pokud chcete mít peníze připravené na nějakou jinou investici - koupi nemovitosti, auta, tak si spořící účet nerušte. 1,3% úrok a okamžitou likviditu je fajn. Pokud ty peníze opravdu nebudete neblížších několik let potřebovat, tak klidně větší část převeďte do fondů, ale něco si tam nechte jako rezervu. Výkyvy jsou normální, u fondů je důležité být trpělivý. Můžete zkusit i přímé akcie na dividendy, ale tam bych doporučil zpočátku jen menší částky a před tím absolvovat kurz od Fio banky - je zadarmo a dobře se tam vysvětluje, o co tam jde. A i u akcií je důležitá ta trpělivost.

Jinak ano, akcie teď propadly, můžou za to problémy v Číně a v Rusku. Sledujte politickou situaci, pokud USA povolí Íránu prodej ropy, tak akcie ještě spadnou. Počkal bych do jara, pak bych asi nakoupil, ale znovu opakuju - akcie i fondy jsou jen pro trpělivé, co se nebojí koukat, jak to kolísá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 08:57

Ano můžete narazit na problémového nájemníka, nicméně si to chce pečlivě vybírat! Na druhou stranu to riziko není tak vysoký. Na druhou stranu při pronájmu bytu můžete každy rok získat klidně i 80-100k, záleží kde byt vlastníte a komu pronajímáte.

Jestli je pro vás úrok 1,3% fajn, tak pro mně to je hodně směšný úrok! Jediný, kdo z vašich peněz něco má, tak je banka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 01:15

Ehm. Mluvil jsem o úroku 1,3% a OKAMŽITÉ likviditě, navíc bezeztrátové. Vy prodáte byt během odpoledne a bez dramatického snížení ceny? Samozřejmě pokud likviditu nepotřebujete, je to bezpředmětné, ale to nám tazatel neřekl. Úplně překrucujete, co říkám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.