Jak postupovat při koupi garáže?

Od: Datum: 26.01.16 17:02 odpovědí: 3 změna: 27.01.16 13:43

Zdravím,chci se zeptat kolegyně z práce mi nabídla garáž a není u RK.. cenu vše jsme si dohodli a potřeboval bych vytisknout nějakou smlouvu a na internetu jsem nic moc nenašel a kam pak stou smlouvou zajít atd jaký je postup a kam zajít to bych potřeboval vědět děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.16 17:44
avatar

Sepíšete smlouvu, která bude obsahovat prodávající stranu, kupující stranu, popis předmětné garáže včetně číslo pod kterým je zapsána v katastru nemovitostí. Ve smlouvě musí být uvedena, cena za kterou se věc prodává. podpisy na smlouvě nechte ověřit nejlevnější je to na poště. Po tomto půjdete na katastr nemovitostí s návrhem na vklad nemovitosti, zpravidla trvá do měsíce. Po vložení do katastru se stáváte majitelem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.16 17:49
avatar

Podstatné je, kdo je vlastník garáže, myslím vlastník stavby, pozemku pod stavbou atd.

Pokud kolegyně, tak bude garáž zapsána v KN, třeba podat na KN návrh na vklad.

Pokud je vlastník družstvo, tak zajít na družstvo a převést členská PP.

Smlouva vám stačí jednoduchá, kdo, komu, co, za kolik, datum a podpis. Také si dohodněte způsob platby, zda hotovostně nebo na účet, to je na vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pp
Datum: 27.01.16 13:43

Nejdřív si zjistěte, zda se jedná o pozemek a stavbu, nebo o stavbu která je součástí pozemku a kdo co vlastní a co je zapsáno v katastru. Kupovat totiž můžete jen to, co existuje fyzicky i právně a patří skutečně prodávající. Pokud by se jednalo o družstevní garáž, pak musíte jednat s družstvem o převzetí jejího nájmu Vámi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.