Placená cesta mimo sídlo fy

Od: Datum: 26.01.16 16:35 odpovědí: 4 změna: 26.01.16 18:37

Dobrý den,chci se zeptat zda je fy.povinna do prac.doby zařadit i dobu kdy jse služ.vozidlem dopravuji na místo vykonávané práce vzdálené od sídla fy.např.100 km.V prac.smlouvě mám uvedeno že jsem povinen jse dostavit na sídlo fy.bez nároků,ale pak práci vykonávám ve vzdálenějších destinacích.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.16 17:13

Co máte uvedeno v pracovní smlouvě jako výkon práce? Pokud konkrétní adresu, a přitom jste vysílán na jiné adresy, máte nárok na cesťák. Někdy jsou ale zaměstnavatelé velmi tvůrčí a jako místo výkonu práce jsou schopni uvést klidně "EU".

Pracovně-právní problémy řeší Inspektorát práce. Měl by kvalifikovaně odpovědět na Váš dotaz.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.01.16 18:31

Místo výkonu práce je sídlo fy.Jetřichovice jako zedník...a jezdím dělat do Prahy apod.s tím že ve smlouvě mám 40-ti hod.prac.dobu týdně,a bylo mi řečeno že musím v Praze dělat 8 hod.bez cesty,cesta tam a zpět mi trvá min.4 hod které mi nejsou hrazeny.

Datum: 26.01.16 18:34

Podle mého názoru je i ta cesta pracovní dobou. Není tvůj problém, že si zaměstnavatel sehnal zakázku tak daleko.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.01.16 18:37

určitě máte nárok na proplacení cestovného - my to u nás v práci vykazovali vždy za celý měsíc na 1 formuláři, podpis vedoucího a odevzdat na finanční odd. - možná byste se mohl informovat tam

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.