Plynové injekce

Od: Datum: 26.01.16 11:24 odpovědí: 7 změna: 16.03.16 02:10
avatar

Zdravím kolegy rádce!

Nedávno jsem se dozvěděla o velké účinnosti plynových injekcí při problémech s páteří. Bohužel to byla informace jen letmá - v čekárně u lékaře (jiného specialisty). Na internetu nacházím především informace o využití plynových injekcí v estetické medicíně. Ale mě by zajímaly zkušenosti s léčbou ortopedickou, zejména v oblasti páteře. Zajímalo by mě, jestli injekce opravdu uleví, na jak dlouho, jestli tuto léčbu hradí pojiš´tovna, jestli se injekce aplikují v ortopedických ambulancích (zatím jsem se dočetla jen o kosmetických zařízeních a o lázních).

Dotazovala jsem se svého praktického lékaře. Trochu jsem ho dotazem zaskočila, ale slíbil, že některé podrobnosti zjistí. Já si chci zjistit pratické zkušenosti pacientů. A zajímá mě opravdu každá drobnost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.16 12:10

Tak já měla plynovky indikovány v lázních, že by se aplikovaly mimo lázeňská střediska jsem neslyšela. Některým pacientům to pomáhá, někdo to nesnáší či je to pro něj bolestivé. Prostě to chce vyzkoušet.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mamka
Datum: 26.01.16 18:43
take jsem je mela v laznich
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.16 21:30
avatar

Děkuji za dosavadní odpovědi. Ale ráda bych vás obě, tigro i mamko, ještě požádala o informaci, zda plynové injekce odstranily problém zcela nebo třeba jen z poloviny, jestli jste měly po čase (jak dlouhém) pocit, že by byla další injekce vhodná atd.

Paní, se kterou jsem krátce mluvila, mi stačila říct, že se rozplakala štestím nad obrovskou úlevou. Vím, že u každého se zdravotní problémy projevují jinak a že neustupují stejně rychle. Přesto bych ráda získala co nejvíc informací o plynových injekcích přímo od pacientů.

Datum: 28.01.16 13:01

Bimbam, já dopadla stejně jak píše Uska. Injekce mi strašně bolely, dělaly se mi v místě vpichů občas i modřiny, na radu doktora jsem to vydržela (tvrdil, že se úleva u někoho dostaví později). Já akorát rozpíchaná záda a úleva jen že je konec mučení, naopak mi to rozbouřilo ty bolesti. Již nikdy bych si to nenechala aplikovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 27.01.16 22:02

Bimbam, já plynovky měla loni na podzim v lázních. Kdybych na ně nechodila, neměla bych rozpíchaná záda. Úleva vůbec žádná.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.16 16:40
avatar

IOvšem jednou alternativou je aplikace vřídelních plynů ve formě "obálek" - plastových pytlů,do nichž je plyn nafouknut-.Má to stejně relaxující účinek a bez bolesti.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vcelicka
Datum: 16.03.16 02:10

Já zrovna nyní dostávám plynové injekce do kolena.Už po dvou aplikacích cítím ulevu.Přijeḿné nejsou ,ale vydržet se dají,Nevím jak to bude dál ,ale nyní to vidím dobře)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.