Zarudlá vyrážka na rukách

Od: Datum: 25.01.16 01:43 odpovědí: 11 změna: 26.01.16 09:53
avatar

Dobrý večer, chci se zeptat, jestli ví někdo víc, vyskočila mi na ruce, v oblasti mezi klouby a prsty vyrážka a není to poprvé, nevíte, co by to mohlo být? Třeba nějaká alergie? měl jsem teorii, že nějaká omrzlina... nedávno jsem totiž měl menší nehodu, kdy my málem umrzla ruka, ale nic jsem tam neměl. A takhle nejspíš omrzlina ani nevypadá.

Druhá možnost, asi alergie, četl jsem, že se alergie může objevit i později, jsem vegetarián, takže jím soju, arašídy a tyhle věci, možná je to něco z toho, fakt nevím.

Foto ( moc to nejde vidět, je to zarudlé, sem tam něco co vypadá jako pupínek, nebo spíš strup )

http://i.imgur.com/ws44K0Z.jpg

http://i.imgur.com/N6vBW4U.jpg

Kdyby někdo věděl, určitě budu vděčný, ale kožního to asi bude chtít, tak či tak


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 25.01.16 05:58

To může být ekzém. Běžte nejdřív na alergologii. Na kožní až po testech. Než vás objednají, můžete zkusit v lékárně nějakou volně prodejnou mast na zklidnění.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.01.16 16:17
avatar

Díky, nejdříve tedy zajdu tam.

Datum: 25.01.16 07:41
avatar

Mně se tohle občas stává po úklidu v rukavicích, kdy se mi v nich zřejmě zapotí ruka nebo na hřbetu ruky po mechanickém poškození kůže. Mažu to potom kalciovou mastí. Mám nějakou už starší od Zentivy, která se později stahovala z prodeje a ta je výborná. Promastí, uklidní a hojí. Místo ní jako náhrada http://www.sleky.cz/calcium-p…othenicum-mast-herbacos-100ml ale tu vyzkoušenou nemám.. Jen u Vás najít příčinu..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.01.16 16:16
avatar

Děkuju, zkusím

Od: jasa®
Datum: 25.01.16 20:39

Vypadá to na ekzém. Zkuste vysledovat, po čem se vám to objevilo. Může to být reakce na nějaký čistící prostředek, prací prášek, bramborový škrob... - v tom případě by šlo o kontaktní ekzém. Může se to také objevit, když je člověk ve stresu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.16 21:30
avatar

Nic ve zlým, ale vy jste cukrová panenka nebo chlap?
Prostě normálně vysušená a tím rozpraskaná kůže - namazat v postižených místech jakýmkoli krémem na ruce (Indulonou počínaje - osobně nejraději používám červenou dezinfekční indulonu, protože se dobře vsakuje a nejsou pak ruce mastné) a jak se krém vsákne, tak znovu - minimálně 2 - 3x za den a máte po problému. Jinak samozřejmě namazat a krém vetřít do ruk po každém umytí rukou mýdlem.
Když to není po ruce krém na ruce, jsou i takové rychlozpůsoby, jak promastit kůži, ale to vám raději ani psát nebudu, to by vás asi kleplo.
Příčiny vzniku suché a popraskané kůže
- vysušení působením mrazu
- dlouhodobější máčení ruk v nějakém odmašťovači - přípravek na nádobí, prací prášek, ředidla, rozpouštědla (benzin, toluen, perchlor atd.), ale pěkně takhle rozežrat ruce umí třeba i vápno (vápenná malta, omítkovina).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vilik
Datum: 25.01.16 21:43

N​ic ve zlým, ale znáte někoho s ekzémem? Neříkám, že to není jen podrážděné, ale svědící kůži z alergické reakce bych vám nepřál. Navíc, kde je ekzém, může být časem astma. Takže radši ať si doktor myslí, že je to banalita, než pak léčit něco zanedbaného.

Ale pravdu s indulonou máte, při práci doma jí taky používám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.16 22:19
avatar

Pár lidí s různými alergiemi znám, ale to vypadá jinak.
Takhle rozsušené ruce jako jsou na fotkách mám tak 1x do měsíce, když se někde zapomenu (máchám se v benzinu, když třeba něco myju nebo v ředidle, případně když někde něco zdím či omítám (protože trpím na vápno a to dost), ale kdybych s tím měl vždycky lítat jako s alergií, tak nemůžu dělat vůbec nic.
Já si teda ruce namažu, až když už to mám opravdu tak rozpraskaný, že to bolí při každém pohybu, ale dřív sem tohle vůbec neznal, protože dokud jsme dělal denně na obráběcích strojích a máchal se celé dny v řezné olejové emulzi (takové to bílé mléko), tak jsem nevěděl, co jsou to vysušené ruce.
Jo a jeden postřeh - takhle vysušenou kůži taky dělají některé značky mycí pasty na ruce (známá lidově jako "solvina") a protože to člověk nečeká, tak to je rozpraskaný až do masa během jednoho dne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 25.01.16 23:11

To samé mám zrovna také. Používám v práci rukavice, ale bez nich se mi to taky dělá. Nevím, čím to je a doufám, že to samo zmizí. Chvíli bych počkala, jestli to samo nezmizí. A kupte si v lékárně lepší krém. Pokud to do týdne nezmizí, tak si na kožní zajděte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.16 06:32

Dobrý den.zajděte si radši na kožní než na alergologii jak nevhodně radí vilik.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 26.01.16 09:53

A tam ho pošlou na testy na alergie. Mám to za sebou. Při vyšetření na alergologii se ptají, jestli neužíváte kortikoid, takže na jižním ani předtím nic nenapíší.


doplněno 26.01.16 09:57:

Na k​ožním.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.