Rozluštit zkratky v lekařské zprávě

Od: Datum: 24.01.16 22:53 odpovědí: 2 změna: 25.01.16 01:42

Potreboval bych napsat misto zkratek puvodni pojmy na dvou oznacenych radcich. Nasledne mne to manzel kamaradky prelozi do anglictiny (je to anglicky mluvici lekar, ale cesky neumi ani slovo).Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.16 01:27
avatar

Snad vám toto pomůže, něco nevím.

st.p.ak blokádě Lp

stav po akutní blokádě bederní páteř 25,11,15

chron.koř. sy L5 a SL I.sin při CT HD

chronický koř. syndrom bederní 5 a SL latera sinistra-levá strana při počítačová tomografie Hemodialýza 5mm bederní 4/5(ve vztahu k páteři)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: plotenka
Datum: 25.01.16 01:42

Pardon, ale vaše rozluštění je nesprávné. HD určitě není hemodialýza.

Stav po akutní blokádě bederní páteře 25.11.2015.
Chronický kořenový syndrom (dráždění nervu hned u jeho výstupu z páteřního kanálu) v prostoru mezi pátým (posledním) bederním obratlem a kostí křížovou vlevo.

Pacientovi bylo provedeno CT (počítačová tomografie) vyšetření ze kterého vychází nález herniace meziobratlové ploténky (HD) v prostoru mezi čtvrtým a pátým bederním obratlem, pouze na 5 milimetrů. Herniace disku je vyhřeznutí měkkého středového obsahu meziobratlové ploténky (ploténka tlumí nárazy, vstřebává tíhu a umožňuje pohyb jak jej známe) a vylití tohoto obsahu v rozsahu 5 milimetrů - takto poškozená ploténka tlačí na nerv vystupující z páteřního kanálu a tím vznikají bolesti zad...podle lokalizace pravděpodobně i s vystřelováním bolesti a brnění do levého dolní končetiny. V doporučení je pak léčba bolesti, léky na regeneraci onemocnění, cvičení k uzdravení ploténky a v neposlední řadě nutnost zhubnout. Váha přitěžuje ploténkám. Neurolog ve vašem případě nedoporučuje operační řešení.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.