Způsob monitoringu chřipky

Od: Datum: 24.01.16 22:15 odpovědí: 1 změna: 25.01.16 16:33

Nazdar,

neví někdo, jakým způsobem probíhá monitorování jednotlivých druhů chřipkových kmenů? Udivují mě "přesné" informace v médiích převzaté od národní referenční laboratoře. Přitom to je "jenom" laboratoř, takže se dostane pouze k tomu, co někde získají z odběrů. Jenomže třeba u nás v rodině, když dostaneme chřipku, doktorka předepíše tabletky a žádné odběry se nekonají. Takhle to asi funguje skoro u všech pacientů, takže se vkrádá otázka, kdo jim tedy slouží pro ty odběry? To jako obejdou "ležáky" v nemocnicích a z toho udělají statistiku? Sama NRL o sobě moc neprozrazuje.

http://www.szu.cz/narodni-ref…erencni-laborator-pro-chripku


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.01.16 16:33
avatar

Dobrý den, myslím, že máte pravdu - mohou vycházet pouze z toho, co je diagnostikováno, resp. pokud je pacient pod lékařskou kontrolou. Kdo se léčí sám, tak se do těchto pozorování a statistiky nedostane. A potom bude jistě i nějaký kvalifikovaný odhad počtu nakažených (již méně přesný) a zkušenosti z minulých let. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.