Kam na praxi?

Od: Datum: 24.01.16 20:45 odpovědí: 3 změna: 25.01.16 18:28

Zdravím,

chodím do 2. ročníku střední školy (obor zahraniční obchod - Plzeň) a už podruhé nás čekají dvoutýdenní praxe v době maturit. Minulý rok jsem měla domluvenou praxi přes známou, takže jsem praxi splněnou měla, ale práci jsem tam nedělala v podstatě žádnou. Sloužila jsem tam v podstatě jako uklízečka. Letos bych chtěla jít opravdu někam, kde mi to přinese zkušenosti a něčemu se přiučím. Jenže problém je, že jako student nemám skoro žádné zkušenosti a nevím kam by mě mohli přijmout. Proto nemáte za sebou někdo podobnou zkušenost? Nebo nějaké typy?

Předem všechny děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 25.01.16 05:27

A​lespoň u nás pomohlo obrátit se na školu, ta má povědomí o firmách, které praxi umožní. Vybraní jedinci měli výhodu, že praxe jim byla přímo zprostředkovaná. Ale záleželo hodně na tom, jestli student chtěl shánět v místě bydliště, nebo byl ochotný dojíždět do okolí školy. A samozřejmě lépe vnímaná místa byla s předstihem rozebraná studenty se zájmem o předmět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 25.01.16 09:13

Udělejte si rekognoskaci vašeho okolí a pak cíleně navštivte místní cestovní kanceláře, hotely pro zahraniční hosty, prodejny kam chodí zahraniční turisté abyste uplatnila své jazykové znalosti a byla tak pro vašeho zaměstnavatele vítaný přínos i když jen na krátkodobý pracovní poměr (tzv. brigádu). Půjčovnu aut, půjčovnu lodiček, bufet u přehrady, atd. atd.

Nejlepší zkušenost je poznat jak to chodí mezi lidmi ve firmě, vztahy, hierarchie, zodpovědnost za svou svěřenou práci, za své činy, radost z podílu na celkovém díle firmy a jako ocenění ani ne tak peníze, jako zpětná vazba, že vidíte, jak vás lidé z firmy i zákazníci berou, jak se učíte nedělat chyby, co vám jde dobře a co vás štve a zkuste se toho naučit pro sebe co nejvíc, třeba i z umytí lednice, když není jiná práce, z toho, jak se jde společně na oběd, jak se vede běžná konverzace mezi zaměstnankyněmi a šéfy, jak se oblékat, jak dodržovat pracovní dobu, jak se chovat k zákazníkům, jak se chovají zákazníci, atd.

I kdybyste třeba jenom na ulici prodávala z ledničky a hromady PETek pod slunečníkem limonády, dobré vody, pivo, je to úžasná zkušenost. Nespoléhejte se na školu, že vás přistrčí do prověřené firmy, která se o vás bude starat jako kvočínka o kuřátko. Škola vás učí jen teorii, dál se naučte postarat se sama o sebe. Dejte si dohromady to, co vás učí škola a to, co vám dá skutečná praxe.

I kdybyste si našla brigádu na občasné roznášení letáků do schránek na sídlišti, je to zajímavá zkušenost.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mp*
Datum: 25.01.16 18:28

Proč jste jen host. Tady je každý profesor, a jen šoupe nohama.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.