2xPůjčila jsem peníze, ale nevrací mi je

Od: odpovědí: 15 změna:

Potebovala bych poradit:( Jednoho dne mi napsal můj kamarád smsku, že by na jeden den potřeboval půjčit 30tisíc na vyrovnání účtu a že mi je druhý den hned vrátí. Věřila jsem mu a beze všeho jsem mu peníze půjčila, bylo to koncem ledna. Od té doby se mi přestal ozývat, reagovat na mé smsky, volání i e-maily. jediný co mám je číslo jeho telefonu, adresu a 3 smsky se žádostí o tu půjčku. Mám šanci dostat nějak ty peníze zpět?

15 odpovědí na otázku

 

 


3x

Jen se potvrzuje, že v dnešní době nemůžete věřit téměř nikomu. Přesně, jak už řekl "malavel", moc toho nezmůžete. Pokud nemáte žádný hmatatelný důkaz o půjčce, u soudu neobstojíte, respektive bude to pouze tvrzení proti tvrzení. Taky by záleželo na šikovnosti právníka. Ale ten proces by byl tak zdlouhavý a v případě neprokázání viny také nákladný, že to za těch 30 tisíc ani moc nestojí, ale pokud byste měla alespoň nějaké důkazy či svědky, tak se zkuste s právníkem poradit,jaké máte šance... Jinak taky můžete zkusit zaplatit nějakej ten tisíc "ráznějším vymahačům dluhů", a je pravděpodobné, že Váš "kamarád" pak rychle "zmoudří"... Hodně štěstí, a příště více rozvážnosti při "rozdávání" peněz... *ee*

 


3x

Najdi si někoho, kdo toho debila chytí pod krkem a při občasném jeho profackovávání se bude ptát : tak co hovado, kdy to vrátíš? A pak jemně špitne : ách ještě dnes? No vidíš, toho všeho jsi mohl být ušetřen! A rada na závěr, nikomu nikdy nepůjčujte, já jsem jednou půjčil 1 000 kč na týden, vrátilo se mi to měsíci a ještě mi lhali na jaký účel to bylo půjčený a nakonec ni vynadali že kvůli tisícovce dělám cavyky - NIKDY NEPŮJČOVAT PENÍZE, NEJLÉPE VŮBEC NIC NEPŮJČOVAT!

Hele, ty jsi mě viděl při ,,práci,,?*frajer*

 


2x

To je tedy opravdu dobrý kamarád, že? Sama jsem takovou půjčku poskytla ještě s kolegyní (takže jsme vlastně byly dvě svědkyně), ovšem s dobrým výsledkem. Takže k Vašemu případu. Asi bude důležité, jakou formou jste mu peníze předala. A také, jestli jste peníze měla doma v hotovosti a nebo si je musela vybrat z účtu. Nebyl nějaký svědek při předání peněz? To by bylo velice dobré. Nebo alespoň při jeho žádosti o půjčku? Podle mého moc šancí nemáte. V každém případě ho co nejdřív písemně vyzvěte k úhradě půjčky. Pošlete mu upomínku na doručenku do vlastních rukou. Klidně zalžete, že máte svědectví, které potvrdí půjčku a že pokud neuhradí dlužnou částku do 10 dnů po doručení, podáte žalobu na soud nejen na dlužnou částku, ale i úroky z prodlení. Asi by bylo dobré, kdyby se mohlo prokázat, že výběr půjčené částky se bude shodovat s jeho vyrovnáním na účtě. Takže popřemýšlejte o každém momentu z té doby, který by mohl sloužit jako důkaz o poskytnuté částce. Doufám, že máte také i ty upomínající emaily. Upomínku formulujte stroze a věcně, aby nabyl dojmu, že se v žádném případě nechcete smířit s tím, že Vám dluh nevrátí. Možná, že upomínku ještě doplňte, že ji zasíláte na základě doporučení advokátní kanceláře a nazvěte ji: Upomínka dlužné částky - pokus o smír. Jsem opravdu zvědavá, jestli to trochu zapůsobí a částku vrátí. A když by se náhodou chtěl dohodnout o splátkách, to už je na Vás, ale jedině po podpisu uznání dluhu se splátkovým kalendářem. Ale já bych asi ústupky nedělala. Zachoval se skutečně - ani nevím, jak to slušně nazvat. *bum*


No žádnýho svědka nemám. peníze jsem měla doma a jemu jsem je předávala u něj v kanceláři, kde jsme byli jen my dva. S penězma jsem se už rozloučila pokud se v něm nehne svědomí tak už je neuvidím.

 


1x

Koukněte na tuto společnost, vymáhají dluhy i bez potvrzení o půjčce od 2% provize. www.checkout.cz/ Také si myslím, že to bude rychlejší a levnější řešení než soudní spor.

 


1x
avatar atrama

Jedině se silným chlapem,a pár mu jich bouchnout,beze svědků!Jak nemáte doklad ani svědky na půjčku,tak je to těžké,opravdu to byl kamarád?Je to vaše chyba,ale určitě Vás to poučilo a příště nebudete tak důvěřivá...

 


1x

Je nesmysl, že když nemáte smlouvu, tak se nedá nic dělat. Půjčka je ústní smlouva. Jedině si musíte rozmyslet, jak prokážete, že jste mu to půjčila. Máte aspoň email od něj nebo smsky, kde sliboval, že to vrátí.

Souhlasím s předřečníkem, že bych to zkusil trestním oznámením, za to nic nedáte. Ale moc od toho nečekejte, budťe na policii klidná, ale vytrvalá.

V každém případě to musíte do dvou let žalovat, jinak by hrozilo promlčení (pokud by se to posoudilo jako bezdůvodné obohacení), po třech letech už by to bylo promlčené určitě.


Jediný co mám tak jsou 3smsky ve kterých mě o ně žádá, na vrácení jsme se domlouvali až osobně :(

 


0x

Myslím ,šance nulová.Takových dneska je,myslím těch, kteří nevracejí . Znala jste ho dobře?Pokud nereaguje asi nemíní vrátit.Píšete beze všeho,zřejmě jste mu půjčila na dobré slovo. Beze smlouvy to nemůžete vymáhat ani soudně.Myslím, že pokud to není odpovědný kamarád a to asi není, tak s tím nic neuděláte,je to ponaučení-nepůjčovat,když o to nechci přijít.*bzum*

 


0x

Máš velkou šanci. Napiš, že jestli se do dvou dnů neozve, půjdeš na Policii a zažaluješ jej na "PODVOD". To, co máš, jsou jasné důkazy!

Kolik ti je let? Tipuju tak 12, 13.

29 a sám jsem takhle "vytáhnul" 56 tis. *frajer*

 


0x

Půjčit peníze dnes ano, ale jen lidem kterým plně důvěřuji a nechat si půjčku písemně potvrdit.

Jinak ve vašem případě bych udělal asi jedinné. Najmout si nějaké vymahače, kterým bych nechal jako provizi 1/3 z půjčené hodnoty. Jednak by jste dostala alespoň část zpět a jednak by ten "kamarád" byl poučen.

 


0x

Asi vás zklamu mně dluží má kamarádka 40000 a ikdybych měla papír sepsaný na matrice o dluhu tak neudělám nic.Byla by možnost s tím papírem jít k právníkovi ten to dát na soud který bych zaplatila a jelikož má ta osoba exekuce tak nic nedostanu,jen vyhodím k.č.za soud.A vy pokud to nemáte nějak právně sepsané že jste pučila ty penízky tak se s nima rozlučte.Já to z ní tahám po 2 stovkách už rok.Taky sem byla tak blbá zprominutím.Už nepučuj.Bodi

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]